OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego | Drukuj |
X MIĘDZYNARODOWY KONGRES GÓRNICTWA WĘGLA BRUNATNEGO „WĘGIEL BRUNATNY – DZIŚ I W PRZYSZŁOŚCI”

18 kwietnia uczniowie klas II b TE, III b TE, III c/d TE obejrzeli ekspozycję "Skarbiec Kopalni Bełchatów", zaprezentowaną na stoisku PGE GIEK S.A. - oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, w ramach Kongresu Górnictwa Węgla Brunatnego.
Naszych uczniów powitał pan Marian Rainczuk, dyrektor Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów. Wiele uwagi naszym uczniom poświęcił pan Marek Waldemar Jończyk, kierownik działu geologicznego, objaśniając wystawę zatytułowaną "Skarbiec Kopalni Bełchatów". Opowiedział krótko o bogactwach i historii kopalni Bełchatów, o wpływie węgla brunatnego na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, a także o nadziejach związanych z nowymi złożami węgla brunatnego.
X Międzynarodowy Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego odbył się w Bełchatowie - największym polskim zagłębiu górniczo-energetycznym, w dniach 16-18 kwietnia 2018 roku pod hasłem: „WĘGIEL BRUNATNY – DZIŚ I W PRZYSZŁOŚCI”. Kongresowi towarzyszyła wielobranżowa sesja wystawiennicza, na której swoje produkty i osiągnięcia prezentowali przedstawiciele sektora wydobywczego i elektroenergetycznego.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”