OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
III Edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu | Drukuj |
W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. we Włocławku rozegrana została III Edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu. W kategorii uczniów i studentów startowało blisko 200 zawodników, wśród nich dwóch uczniów kl. 3c Technikum Energetycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie - Jakub Jakubczyk i Mateusz Kiejnig.

Zadanie konkursowe polegało na zmontowaniu prototypowego obwodu elektronicznego. Na jego wykonanie zawodnicy mieli 45 minut. Ocenie podlegała nie tylko liczba zamontowanych w wyznaczonym czasie podzespołów, ale również staranność montażu, umiejętność prawidłowego posługiwania się narzędziami lutowniczymi czy w końcu przestrzeganie podstawowych zasad bhp na stanowisku monterskim. Ostatecznie, po zaciętej rywalizacji, nasi uczniowie uplasowali się w połowie konkursowej stawki.

Imprezą towarzyszącą mistrzostwom była konferencja pt. „PRZYSZŁOŚĆ BRANŻY PRODUCENTÓW ELEKTRONIKI”. W tym roku tematyka konferencji skupiała się na nowych technologiach i perspektywach rozwoju technologii kosmicznych. Wśród zaproszonych gości i prelegentów byli przedstawiciele świata nauki, techniki, w tym Europejskiej Agencji Kosmicznej, a także przedsiębiorcy i przedstawiciele światowych firm branży elektronicznej. Konferencję uatrakcyjniała wystawa robotów oraz urządzeń i aparatury kosmicznej opracowanych i produkowanych w Polsce.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”