OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
III Dzień Języków Obcych | Drukuj |
Dnia 20.04.2018 r. po raz trzeci został zorganizowany DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych poprzez udział młodzieży w wykładach i warsztatach językowych. W ramach współpracy z wydziałem filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego naszymi gośćmi byli: Pani Joanna Mordzak, opiekun szkół i koordynator projektu, w którym od dwóch lat uczestniczymy, Pan dr Grzegorz Zinkiewicz, wykładowca na wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Pani Corina Chircea, studentka z Rumunii w ramach programu Erasmus. Młodzież wzbogaciła i poszerzyła zakres swojego słownictwa, uczestnicząc aktywnie w zajęciach.
Uczniowie wysłuchali wykładu w języku angielskim na temat: Aspektów kultury brytyjskiej, symboli Wielkiej Brytanii i Wysp Brytyjskich poprowadzonego przez Pana dr Zinkiewicza.
Młodzież uczestniczyła także w warsztatach w języku angielskim poprowadzonych przez studentkę z Rumunii i miała okazję uzyskać szczegółowe informacje na temat programu Erasmus oraz poznać podstawowe słówka w języku rumuńskim. Była to znakomita okazja do doskonalenia i jednocześnie sprawdzenia swoich umiejętności komunikowania się w języku angielskim.
Uczniowie klasy Ii TE pod kierunkiem Pani Iwony Chudzik przygotowali i pięknie w języku angielskim przedstawili prezentację o Stanach Zjednoczonych Ameryki, którą podsumowali mini quizem z nagrodami.
Uczeń klasy Ii TE Marcel Góralczyk laureat II miejsca XVI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH LANDESKUNDE przestawił w języku niemieckim prezentację na temat: Vaduz ist sehenswert
Na koniec uczennica klasy IIw LO Natalia Sadzińska zaśpiewała piosenkę w języku angielskim pod tytułem This Is Me Demi Lovato.
Mamy nadzieję, że podobała się młodzieży ta niecodzienna lekcja języków obcych i będą chcieli wziąć w niej udział w przyszłości.
Organizatorzy: Nauczyciele języków obcych pod kierunkiem Renaty Bartoszewskiej.
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”