OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja | Drukuj |
W dniu 25 kwietnia 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uroczystość zostały zaproszone wybrane klasy wraz z opiekunami sprawującymi w tym czasie opiekę nad uczniami.
Już w czwartek będziemy świętować 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.
Wielkim świętem państwowym rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja była w okresie międzywojennym.
Po II wojnie światowej, w nowej rzeczywistości politycznej i ustrojowej zaprzestano obchodzenia tej rocznicy. Dopiero 6 kwietnia 1990 roku Sejm Rzeczypospolitej Polskiej zdecydował przywrócić jako święto państwowe, dzień 3 Maja, to jest rocznicę uchwalenia pierwszej polskiej konstytucji w 1791 roku.
Prezentację przygotowali:
- Małgorzata Warzyńska
- Agnieszka Łażewska - Wionczyk
- Maria Nowak
- Jarosław Domański
- Żaneta Garstka.
Wszystkim osobom biorącym udział w uroczystości bardzo dziękujemy.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”