OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Wycieczka do SANDOMIERZA | Drukuj |
Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich.
To właśnie do tego miasta zwanego Miastem Królów wybraliśmy się z uczniami naszej szkoły na wycieczkę. Po spotkaniu z przewodnikiem ruszyliśmy zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Drążone przez wieki pod miastem korytarze i komory z racji ich obronnego i gospodarczego charakteru, otoczone były tajemnicami. Najsłynniejszą legendę mówiącą o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami, w tajemnych korytarzach opowiedział nam przewodnik.
Spacerowaliśmy uliczkami Sandomierza szlakiem Ojca Mateusza. Odwiedziliśmy Zbrojownię Rycerską. W zbrojowni uczniowie mieli możliwość zobaczenia, a co najważniejsze i najciekawsze przymierzenia zbroi rycerskiej, mogli własnoręcznie wziąć miecz, kuszę, halabardę.
Wąwozem Królowej Jadwigi, głębokimi brzegami, porośniętymi drzewami, których korzenie próbują zaczepić się w podłożu,
dotarliśmy do przystani i ruszyliśmy w rejs statkiem.
Pogoda i humor dopisywał uczestnikom, nad którymi opiekę sprawowały Panie: Anna Marek, Beata Stolecka, Mariola Chmielewska oraz organizator wycieczki Monika Mik.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”