Jeden gram praktyki jest lepszy niż tona teorii | Drukuj |
Zgodnie z tym powiedzeniem uczniowie klas budowlanych odwiedzili place budowy w Bełchatowie. W maju ubiegłego roku klasa 3Be TE i we wrześniu roku bieżącego klasa 1Be TE poznały zasady wykonywania domów szkieletowych budowanych na osiedlu „Pabianicka 95”. Uczniowie zobaczyli poszczególne etapy tego systemu. Możliwość zobaczenia w praktyce domów w różnym stadium realizacji przedstawia całość prac, jakie mogą na placu budowy wystąpić. Na początek obejrzeli sam metalowy szkielet domu, potem następny etap prac, czyli płytowanie i docieplenie budynku, a na koniec dom, który był w trakcie wykonywania w nim prac wykończeniowych. Wycieczki pokazały realia pracy na budowie. Były ciekawe i udane.