Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej | Drukuj |
II edycja Łódzkich Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej w Centrum Technologii Informatycznych.
W dniu 21 listopada kilku uczniów z klasy III i Technikum Energetycznego wraz z opiekunami p. Anną Marek i p. Anitą Chudzik  wzięło udział w II edycji Łódzkich Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej w Centrum Technologii Informatycznych.
Łódzkie Dni Informatyki to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są Politechnika Łódzka,  ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki.
W ramach wydarzenia nasi młodzi adepci informatyki wzięli udział w wykładach, warsztatach i pokazach w nowocześnie wyposażonych laboratoriach Centrum Technologii Informatycznych PŁ. Tematyką zajęć w ramach Ścieżki Junior były:
1. Wykład: Branża gier komputerowych – praca marzeń? – poprowadzony przez przedstawiciela branży gier;
2. Warsztaty i pokazy w laboratoriach:
- Design thinking – rola projektowania w procesie tworzenia aplikacji internetowych;
- Programowanie systemów wizualizacji i archiwizacji danych.
Natomiast opiekunowie p. Anita Chudzik i p. Anna Marek uczestniczyły w warsztatach: Wspomaganie procesu nauczania na platformie Moodle.