OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018 | Drukuj |
Symulacyjna gra ekonomiczna
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz programu „Otwarta Firma” w dniach od 12.11 do 16.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w symulacyjnej grze ekonomicznej.
W trakcie rozgrywek gracze wcielali się w role historycznych przedsiębiorców. Produkowali, handlowali z innymi graczami na jarmarkach i gromadzili towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy. Gra służyła zaprezentowaniu i analizie podstawowych zjawisk rynkowych (np. spółka, klaster, konkurencja, współpraca) oraz integracji grupy poprzez luźną rozgrywkę.
W grze wzięli udział uczniowie klasy II B TE oraz III G/T - ZSZ.
Dziękujemy doradcom pani Agnieszce Kępińskiej, Magdalenie Maciaszczyk z Młodzieżowego Centrum Kariery w Bełchatowie za udostępnienie gry i pomoc w organizacji rozgrywek.
Za spotkanie i przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
Edukacja Konsumencka 2018
W ramach współpracy ze Starostwem Powiatowym nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana Piotra Porzeżyńskiego - Powiatowego Rzecznika Konsumentów. Przeprowadził on zajęcia z zakresu podstawowych elementów wiedzy konsumenckiej dla klas programowo najwyższych - Liceum Ogólnokształcącego, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz Technikum Energetycznego. Spotkanie dodatkowo odbyło się w okresie Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości 2018, w ramach programu „Otwarta Firma”.
Dzięki poszerzeniu wiedzy o zakres tematyczny z tej dziedziny uczniowie już dziś wiedzą, że jako konsumenci mogą zwrócić się o pomoc do Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów np. w sprawie problemów związanych z nieuczciwym traktowaniem klienta - nieuznanie gwarancji na towar, przyjęcia reklamacji, zgłoszenia reklamacji z tytułu rękojmi oraz w jaki sposób formułować pisma, aby zostały one uznane przez sprzedawcę czy producenta. Ponadto uczniowie dowiedzieli się o działaniu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, który jest centralnym organem administracji państwowej chroniącym interesów i praw konsumentów oraz organem zwalczającym nieuczciwą konkurencję.
Za spotkanie i przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.

Edukacja z ZUS
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz programu „Otwarta Firma” uczniowie naszej szkoły wzięli udział także w lekcji z przedstawicielami z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych o/ Tomaszów Mazowiecki. Kl. IV I i II C/M oraz IV B/M– TE.
Lekcje z przedstawicielami Banku PKO BP S.A. oddział 2 w Bełchatowie. Klasa- II P/W – LO
i II E/S – TE.

Za spotkanie i przekazaną wiedzę bardzo dziękujemy.

Koordynatorzy:

A. Jędrzejewska – Florczyk
M. Warzyńska
R. Herudziński
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”