OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
I Powiatowy Konkurs Historyczny "II Rzeczpospolita (1918 - 1939)" | Drukuj |
W dniu 30.01.2019 r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny „II Rzeczpospolita (1918 – 1939)”. Udział w nim wzięło 37 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczniów było napisanie testu sprawdzającego wiedzę historyczną o II Rzeczpospolitej. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Po sprawdzeniu prac okazało się, że aż 4 uczniów uzyskało taki sam wynik. W związku z tym przeprowadzono dogrywkę. W jej wyniku wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Drugie miejsce ex aequo zajęli reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie i Paweł Zerka, uczeń klasy I d Technikum Energetycznego. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Sośnicki, uczeń klasy III w IV Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Zwycięzcom gratulujemy!

Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Bełchatowskiego i Społecznej Akademii Nauk, która ufundowała nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.
Organizatorami konkursu były: Gosława Borkowska – Kuśmierz, Anna Grzelczak, Anna Moreń.

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”