Wycieczka do Akademii Górniczo-Hutniczej | Drukuj |
15 kwietnia uczniowie dwóch klas górniczych technikum (Ig i IIIg) pod opieką wychowawców i nauczycieli spotkali się z wykładowcami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
W trakcie wizyty na uczelni uczniowie poznali zasady rekrutacji, zwiedzili uczelniane laboratoria i uzyskali informacje o specyfice studiów na AGH.
Po wizycie na uczelni wszyscy uczestnicy wycieczki udali się na spacer urokliwymi uliczkami Krakowa, obejrzeli gmach Uniwersytetu Jagiellońskiego, Wawel, Rynek i Sukiennice.