OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Meeting with the native speaker from the USA | Drukuj |
Dnia 13.03.2019 r. uczniowie naszej szkoły mieli przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z native speaker-em ze Stanów Zjednoczonych. Nad programem spotkania, trwającego od pierwszej do piątej godziny lekcyjnej, bacznie czuwali uczniowie klasy 4Ie i 3Ae, którzy odgrywali rolę prowadzących.
Początkowym punktem spotkania było powitanie naszego gościa tradycyjnym polskim zwyczajem, czyli chlebem i solą, oraz piosenka pt. "Dance me to the end of love" w wykonaniu nauczycielki języka angielskiego p. Anny Jaszczak. Następnie uczniowie klasy 4Ie przedstawili przygotowaną przez siebie prezentację, która obejmowała następujące tematy: porównanie USA i Polski pod względem administracyjnym i politycznym, jedzenie i święta obchodzone w Polsce, wybitnych Polaków i ich osiągnięcia oraz polską sztukę. Kolejne punkty programu zostały poświęcone na autoprezentację naszego gościa, podczas której uczniowie zadawali pytania, co również stanowiło świetną okazję nie tylko do sprawdzenia swoich umiejętności słuchania ze zrozumieniem, ale również pozwoliło uczniom na sprawdzenie swoich umiejętności mówienia w języku angielskim w praktyce.
W międzyczasie uczniowie klasy 3Ae spróbowali nauczyć naszego gościa kilku podstawowych zwrotów w języku polskim oraz, na podstawie przygotowanej przez siebie prezentacji, przedstawili miejsca w Polsce, które warto zobaczyć.   
Warto także podkreślić, że całe spotkanie odbyło się w języku angielskim oraz nie zabrakło w nim miejsca na pytania ze strony uczniów, dyskusję czy, najprościej ujmując, rozmowę z naszym gościem. Z całą pewnością można stwierdzić, że spotkanie z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego stanowiło element umożliwiający uczniom doskonalenie swoich umiejętności językowych oraz kompetencji interpersonalnych poprzez kontakt z autentycznym językiem angielskim w autentycznej sytuacji. Na koniec wszyscy wysłuchali hymnu Polski oraz Stanów Zjednoczonych.
Koordynatorkami spotkania były: Iwona Serafin i Izabela Jarzecka.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”