OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Zajęcia ze Strażą Miejską w Bełchatowie | Drukuj |
14 marca w naszej szkole odbyły się kolejne zajęcia dla uczniów klas pierwszych liceum, technikum i branżowej szkoły oraz klas drugich liceum ze strażnikiem Straży Miejskiej w Bełchatowie P. Jagodą Nieborak. Uczniowie dowiedzieli się o odpowiedzialności prawnej za popełnione czyny, jakie istnieją dokumenty i akty prawne określające obowiązki nieletnich oraz co to jest demoralizacja i jej przejawy.
Pani strażnik ukazała również szkodliwy wpływ alkoholu, narkotyków, dopalaczy oraz tytoniu na młody organizm. Podała przykłady i skutki zażywania dopalaczy. Poruszyła problem przemocy fizycznej i psychicznej oraz cyberprzemocy, ale także co grozi za uchylanie się od obowiązku szkolnego. Ukazała również środki zapobiegania i zwalczania demoralizacji i przestępczości wśród nieletnich. Zajęcia były interesujące, poruszały bardzo ważne zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej nieletnich i ogólnie pojętej profilaktyki uzależnień.
Zajęcia zorganizowała P. Anna Grzelczak.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”