Spotkanie z prokuratorem | Drukuj |
12 marca 2019 r. uczniowie klas drugich i trzecich IV Liceum Ogólnokształcącego spotkali się z Prokuratorem Rejonowym w Bełchatowie – Panem Piotrem Grochulskim.
Pan prokurator zapoznał uczniów z genezą kształtowania się instytucji prokuratury zarówno w Polsce, jak i na świecie. Następnie przedstawił strukturę prokuratury w Polsce oraz najważniejsze zadania i zasady funkcjonowania prokuratury i prokuratorów. Uczniów szczególnie interesowały przykłady różnych sytuacji, z którymi zetknął się prokurator w swojej pracy.
W końcowej części spotkania prokurator udzielał odpowiedzi na postawione przez uczniów pytania. Pan prokurator próbował rozbudzić wśród uczniów zainteresowania zawodem.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i życzliwej atmosferze.
Organizatorami spotkania były: Gosława Borkowska – Kuśmierz, Anna Grzelczak, Anna Moreń.