OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
"Kino na Temat" | Drukuj |
To cykl spotkań filmowych w Kinie Helios, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. W ramach oferty edukacyjnej młodzież 15 klas naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzała film pt. „Kurier”, który przedstawia jedną z najważniejszych misji Jana Nowaka- Jeziorańskiego. Film Władysława Pasikowskiego opowiada o samotnej misji Kuriera, która miała zadecydować o losach Polski i II wojny światowej.
Z filmu wyłania się obraz człowieka, który za wszelką cenę pragnie wypełnić zadanie. Ścigany przez wojska niemieckie, wysłano za nim nawet list gończy, spotyka ludzi, którzy na zawsze zmienią jego życie. W filmie ukazane zostało również codzienne okrucieństwo nazistów. Po projekcji filmu dodatkowych informacji z życia i działalności Jana Nowaka – Jeziorańskiego oraz Polskiego Państwa Podziemnego przedstawił pracownik Muzeum Regionalnego w Bełchatowie. Wyjście do Kina Helios zorganizowała Pani Anna Grzelczak.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”