XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny | Drukuj |
27 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyło w nim 38 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda i wykonanie ćwiczeń sprawdzających znajomość zasad polskiej ortografii.
Uczniowie zmierzyli się m. in. z napisaniem następującego zdania: „Harda horda huraoptymistów (hurraoptymistów) z Hrubieszowa wraz z zawodniczkami Kotwicy Kórnik w drodze powrotnej do Jachranki napotkała na warszawskim Bródnie ultra-Azjatę o kasztanowatordzawych włosach.”
Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach. Zwycięzcami konkursu w kategorii liceów ogólnokształcących zostali:
1. Michał Warzecha – I Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie
2. Patrycja Niewieczerzał – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie
3. Angelika Łacwik – Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zelowie
W kategorii szkół zawodowych najlepsi okazali się:
1. Piotr Michalak – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie
2. Natalia Dymek – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie
3. Hubert Walas – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie
Nagrody dla laureatów konkursu ufundowali: Starosta Powiatu Bełchatowskiego i Społeczna Akademia Nauk.
Organizatorami konkursu były: Magdalena Fabiszewska, Nina Gralczyk, Anna Moreń.