"Nauczanie na ekranie. O wykorzystaniu filmów w edukacji" | Drukuj |
W dniu 05.06.2019 r. odbyło się szkolenie pod tytułem: "Nauczanie na ekranie. O wykorzystaniu filmów w edukacji". W szkoleniu brali udział nauczyciele języka angielskiego i niemieckiego. Prowadzącym był pan Kamil Koliński z Wydawnictwa Pearson. Celem szkolenia było pokazanie uczestnikom jak pracować z tablicą interaktywną. Wyjaśniono, jak ważne jest stosowanie nowoczesnych technologii na lekcjach językowych. Prowadzący pokazał, jak można wykorzystać film w celach edukacyjnych, ucząc zasad gramatycznych, rozwijając umiejętności rozumienia tekstu słuchanego, rozwijając umiejętności wypowiedzi ustnej. Zachęcał do stosowania innowacyjnych metod pracy, jako metod motywujących ucznia do nauki języków obcych.

Koordynator spotkania Izabela Kurkowska.