Polsko-niemiecka wymiana młodzieży | Drukuj |
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo, Szkołę Realną w Bad Reichenhall i Stowarzyszenie Europa Union Okręg Berchtesgadener Land. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się w dniach 14-18 września w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie młodzieży jest przyjęcie przez polskiego ucznia kolegi lub koleżanki z Niemiec na 4 noclegi w swoim domu w dniach 14-18 września. Porozumiewanie się z Bawarczykami odbywa się w języku niemieckim lub angielskim. Polscy i niemieccy uczniowie uczestniczą m.in. we wspólnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, poznają kulturę swoich krajów, szlifują znajomość języków obcych.
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się bezpośrednio do bełchatowskiego starostwa (Zespół ds. Promocji; tel. 44 635 86 95) lub w sekretariacie szkoły. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.