Obchody 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich 2019 | Drukuj |
Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w obchodach rocznicowych wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich w dniu 07.09.2019 r. – w Grocholicach.
Program obchodów obejmował:
- Msze Św. w Kościele Wszystkich Świętych.
- Wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”.
Część patriotyczna:
– Apel poległych i salwa honorowa w wykonaniu Bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”
– Składanie kwiatów pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu przy ul. Tylnej w Grocholicach.
Po uroczystościach delegacja ZSP Nr 1 złożyła kwiaty pod pomnikami poległych.
W Poczcie Sztandarowym Szkołę godnie reprezentowali uczniowie klasy II D TE: Wiktor Andrzejewski, Bartosz Junczyk, Łukasz Lasota, Łukasz Nowicki, Mateusz Skrobek i klasy IV D TE Oskar Marciniak. Opiekę nad uczniami sprawowały Anita Chudzik, Elżbieta Murlikiewicz i Zdzisława Sykuła.