Turniej Jednego Wiersza | Drukuj |
W dniu 31.05.2011 r. odbył się w naszej szkole pierwszy szkolny Turniej Jednego Wiersza, w którym uczniowie mieli za zadanie wybrać i zaprezentować jeden z podanego przez organizatorów zestawu najpopularniejszych wierszy anglojęzycznych, a w drugim etapie konkursu wykazać się również umiejętnością interpretacji wiersza.

Do udziału w tym poetyckim pojedynku, którego jednym z celów było propagowanie treści ekologicznych, zgłosiło się prawie 30 uczniów. Spośród nich, najlepsi byli:
Tomasz Rabenda z klasy II Be – I miejsce
Angelika Owczarek z I Be2 – II miejsce
Katarzyna Wcisło z III Be – III miejsce
Wilhelm Kłoda z II Be - wyróżnienie
Ludmiła Kowalczyk z I Be1 – wyróżnienie
Inga Mamrot z II P2 - wyróżnienie

Następnego dnia, 1.06.2011 w Bibliotece Szkolnej odbył się „Poranek z Poezją”, podczas którego wybrane wiersze zostały zaprezentowane szerszej publiczności. Dyrektor Szkoły, pan Piotr Mielczarek, w obecności pani Inspektor Karoliny Krakowiak z Wydziału Edukacji Kultury i Sportu oraz zaproszonych nauczycieli i uczniów naszej szkoły, wręczył laureatom specjalne Nagrody Dyrektora w postaci medali za I, II i III miejsce oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Bełchatowie i wydawnictwo Pearson Longman.

Organizatorzy Turnieju Jednego Wiersza i „Poranku z Poezją” pragną gorąco podziękować wszystkim za tak duże zainteresowanie tematyką konkursu oraz wyrazić nadzieję, że w przyszłym roku będzie ono jeszcze większe.
Dorota Kochalska i Izabela Kurkowska.