OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
WYJAZD NA UNIWERSYTET ŁÓDZKI | Drukuj |
Dnia 13 listopada 2019 roku w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie Technikum klas informatycznych Iig, IIIi, IVa gościli na Wydziale Filologii Angielskiej oraz na Wydziale Zarządzania.
Na początku młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Panią dr Aleksandrę Majdzińską-Koczorowicz w języku angielskim na temat "Metafory w naszym życiu - czyli kilka słów o figurach retorycznych". Zajęcia te miały na celu przybliżenie młodzieży wybranych zagadnień z zakresu językoznawstwa kognitywnego, np.: metafory, metonimii, personifikacji, oraz tego, w jaki sposób postrzeganie świata jest odzwierciedlane w formie językowej. Uczniowie bez problemów poradzili sobie z ćwiczeniami i byli bardzo aktywni podczas warsztatu. Pani Doktor była pod wrażeniem umiejętności językowych uczniów, którzy bezbłędnie wykonali ćwiczenia z tak trudnego tematu na poziomie akademickim. Oczywiście niejednokrotnie chwaliła uczniów i ich zaangażowanie.
Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach warsztatowych z podziałem na grupy na Wydziale Zarządzania. Młodzież z klasy III i IV TE rozwijała swoje umiejętności informatyczne na zajęciach prowadzonych przez Pana dr Piotra Czerwonkę na temat "Narzędzia tworzenia gier komputerowych na przykładzie Unity 3D." Natomiast klasa pierwsza Iig TE uczestniczyła w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez Panią mgr Martę Górecką na temat "Team-Building". Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali pytania, rozwijali swoje umiejętności językowe i informatyczne.
Koordynatorkami projektu są: Renata Bartoszewska - nauczyciel języka niemieckiego, Izabela Jarzecka - nauczyciel języka angielskiego. Opiekę nad młodzieżą sprawowała również Pani Izabela Kurkowska nauczyciel języka angielskiego.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”