Zwycięstwo Naszej Drużyny!!! | Drukuj |
W dniu 27.11.2019 r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w V Jesiennych Spotkaniach Młodych Krwiodawców, zorganizowanych z okazji obchodów 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
Ideą tych spotkań jest integracja środowisk młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i kadry pedagogicznej poprzez aktywność fizyczną, popularyzacja honorowego krwiodawstwa oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród młodzieży powiatu bełchatowskiego.
Organizatorem tegorocznej imprezy było II LO im. Jana Kochanowskiego w Bełchatowie, a koordynatorem Zarząd Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Bełchatowie.
Zawodnicy rywalizowali w konkurencjach zręcznościowych, mieli do pokonania tor przeszkód, byli  oceniani z udzielania pierwszej pomocy oraz sprawdzona została ich wiedza o krwiodawstwie.
Do rywalizacji przystąpiło 6 szkół, ale to drużyna z Naszej Szkoły w składzie: Natalia Borowczyk, Klaudia Siwiaszczyk, Jakub Szczepka i Dominik Radzicki okazała się najlepsza i zasłużenie zajęła I miejsce. GRATULUJEMY!!!