OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Nietypowa godzina wychowawcza | Drukuj |
Dnia 3.12.2019 r. uczniowie klasy I Ig TE i III Ie Te uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły (Liceum Wojskowego), a obecnie terapeutą i psychologiem w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim – Panem Marcinem Grzybowskim. Wychowawczynie: Renata Bartoszewska i Izabela Jarzecka postanowiły zaprosić na lekcję do dyspozycji wychowawcy funkcjonariusza z Aresztu Śledczego. Pan Grzybowski przeprowadził zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień na temat „Człowiek twórczy, a używki."
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o środkach psychoaktywnych i ich destrukcyjnym wpływie na zdrowie, psychikę i życie człowieka. Młodzież zadawała bardzo dużo pytań na temat funkcjonowania więzienia, przepisów karnych i prawa karnego. Dużo pytań dotyczyło „życia za bramą”. Uczniowie byli najbardziej dociekliwi w kwestii przyznawania kar za konkretne czyny oraz wykazywali duże zainteresowanie wyrokami skazanych, ich długością i rozbieżnością w obrębie kraju. Była to bardzo ciekawa lekcja wychowawcza, której głównym przesłaniem było uświadomienie młodzieży zagrożeń, którymi są otoczeni, ale bez których można żyć i o istnieniu których najlepiej, aby nigdy nie musieli się przekonać. Zamierzamy kontynuować współpracę z Panem Marcinem Grzybowskim i już planujemy wyjazd do Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”