OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
XV Szkolny Konkurs "Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?" | Drukuj |
Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył się po raz piętnasty szkolny konkurs „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?”, którego uczestnikami byli tradycyjnie uczniowie klas I i II LO oraz TE. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język angielski/niemiecki jest językiem oficjalnym. Uczniowie mieli możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach jako obywatele Europy oraz rozwijania umiejętności językowych. Do I etapu, czyli części pisemnej przystąpiło 24 uczniów z języka angielskiego i aż 26 uczniów z języka niemieckiego. Po rozwiązaniu etapu pisemnego, uczniowie z najwyższą ilością punktów wzięli udział w II etapie, czyli części ustnej. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w obu częściach konkursu, otrzymali dyplomy i nagrody.
Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, SAN i wydawnictwo Oxford. Pani wicedyrektor Ewelina Bogacka wręczyła zwycięzcą dyplomy i pogratulowała odniesionych sukcesów. 
Laureaci z języka angielskiego:
I miejsce – Szymon Woźniak kl.Ii TE;
II miejsce- Oliwier Buda kl.Ii TE;
III miejsce – Jakub Kępiński kl.IBSg TE.
Laureaci z języka niemieckiego:
I miejsce – Marcel Puchała kl.ICAg TE;
II miejsce –Krystian Ulman II B/M TE;
III miejsce- Maciej Patek Iig TE.

Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczniom biorącym udział w konkursie dziękujemy za udział i zapraszamy za rok!
Organizatorkami konkursu były: R. Bartoszewska (język niemiecki); I. Jarzecka, I. Kurkowska, I. Serafin (język angielski).
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”