Zajęcia klasy policyjnej w Ośrodku Szkolenia Policji | Drukuj |
10 czerwca klasa IIp2 Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką nauczycieli, wyjechała do Sieradza do Ośrodka Szkolenia Policji. Odbyły się tam zajęcia programowe prowadzone przez wykładowców szkolących zawodowych policjantów.
Pierwsza część spotkania dotyczyła zagadnień związanych z kryminalistyką. Następnie uczniowie poznawali podstawy prawa karnego i cywilnego. Ostatnim elementem zajęć było szkolenie z udzielania pierwszej pomocy.
W trakcie całego pobytu w Sieradzu uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jak wygląda służba w policji oraz tego, w których ośrodkach szkolenia policji mogą kontynuować naukę po zdaniu matury.