OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
II Powiatowy Konkurs Historyczny "II Rzeczpospolita (1918-1939)" | Drukuj |
W dniu 11.02.2020 r. w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie odbył się II Powiatowy Konkurs Historyczny „II Rzeczpospolita (1918 – 1939)”. Udział w nim wzięło 18 uczniów. Reprezentowali oni następujące szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego:
- I Liceum Ogólnokształcące im. W. Broniewskiego w Bełchatowie,
- II Liceum Ogólnokształcące im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie,
- IV Liceum Ogólnokształcące w Bełchatowie,
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Z. Herberta w Bełchatowie,
- Technikum Energetyczne w Bełchatowie,
- Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Bełchatowie.
Zadaniem uczniów było napisanie testu sprawdzającego wiedzę historyczną o II Rzeczpospolitej. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Po sprawdzeniu prac okazało się, że aż 4 uczniów uzyskało taki sam wynik. W związku z tym przeprowadzono dogrywkę. W jej wyniku wyłoniono zwycięzców. Okazali się nimi uczniowie reprezentujący II LO (I i III miejsce) i VI LO (II miejsce) w Bełchatowie.
Konkurs odbywał się pod patronatem Starosty Bełchatowskiego i Społecznej Akademii Nauk, która ufundowała nagrody rzeczowe dla laureatów konkursu.
Organizatorami konkursu były: Gosława Borkowska – Kuśmierz, Anna Grzelczak, Anna Moreń.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”