Lokalne media na wiedzy o społeczeństwie | Drukuj |
26 lutego 2020 r. uczniowie klasy 2 p/w LO brali udział w innej, niż zazwyczaj lekcji z wiedzy o społeczeństwie. W ramach realizacji zagadnień z edukacji medialnej spotkali się z przedstawicielami TKB „Dolsat”. Zaproszeni goście opowiadali o pracy w lokalnej telewizji. Rozmawiali z młodzieżą o tym, czym są media lokalne, czym różnią się od ogólnopolskich, jak powstają informacje oraz skąd czerpie się pomysły na dziennikarskie newsy.

Podczas zajęć młodzież próbowała swoich sił. Zadanie, jakie przed nimi postawiono to próba zareklamowania popularnego „Energetyka” jako szkoły, w której warto podjąć naukę. W grupach przygotowano hasła reklamujące szkołę, były też wywiady. Młodzież mogła liczyć na wskazówki w realizacji zadania ze strony zaproszonych gości.
Spotkanie zorganizowała Gosława Kuśmierz.