Akademia Hager - Szkolnictwo zawodowe | Drukuj |
W dniu 18.02.2020 uczniowie naszej szkoły, z klas elektrycznych: II d oraz III d i IV d, wzięli udział w spotkaniu w siedzibie firmy Hager w ramach Akademii Hager - Young Talents. Firma Hager to producent najnowszej aparatury łączeniowej i zabezpieczeniowej.
Uczniowie mieli możliwość zwiedzenia zakładu produkcyjnego Hager Polo Tychy oraz uczestnictwo w warsztatach.
Tematami warsztatów było:
- Engineering Aparatura zabezpieczająca;
- PM - rozdział energii elektrycznej;
- PM – nowoczesne instalacje elektryczne.

Podczas warsztatów uczniowie zostali przygotowani do konkursu Young Talents.
W konkursie rywalizowały dwie szkoły nasza ZSP nr 1 w Bełchatowie oraz Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych - Technikum nr 2 w Rybniku. Każda ze szkół wystawiła po dwie drużyny trzyosobowe.
Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie:
drużyna floksowa: Oskar Marciniak kl. IV d; Sadziński Filip kl. IV d; Telążka Filip kl. II d
drużyna niebieska: z klasy III d Doczekalski Filip; Jędrzejczyk Damian; Wlazło Kacper
Uczniowie w YDT konkursie instalatorskim, mieli za zadanie na podstawie schematu zbudować rozdzielnicę.
Konkurs wygrała nasza szkoła zajmując I i II miejsce, niemalże ex aequo. Pozostawiając pozostałe dwie drużyny w tyle.
Zawodnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!
Opiekunami wycieczki edukacyjnej byli: p. Damian Maślanka, p. Leszek Stępień oraz p. Zdzislawa Sykuła.