OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Oferta edukacyjna mediów publicznych | Drukuj |

Oferta Telewizji Polskiej:
1) Oferta dla uczniów szkół ponadpodstawowych:
Lekcje dla szkół ponadpodstawowych to rozwinięcie projektu „Szkoła
z TVP” realizowanego przez Telewizję Polską przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku na antenach TVP Kultura, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD (emisja premierowa na antenach TVP Kultura i TVP HD w godzinach od 9.00 do 13:00, powtórki tego samego dnia
o 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka).
Wszystkie wyemitowane audycje można znaleźć również na platformie vod.tvp.pl

2) Dodatkowa oferta Telewizji Polskiej
Poza specjalnymi pasmami TVP ABC i TVP Kultura, zostały uruchomione również audycje w serwisie vod.tvp.pl. Dla uczniów przygotowano koncerty, wartościowe produkcje filmowe, spektakle Teatru Telewizji, seriale nawiązujące do kanonu lektur.
Dzięki współpracy z Muzeum Powstania Warszawskiego, każdego dnia, na stronie vod.tvp.pl w godzinach 9.00-13.00 w sekcji „eSzkoła”, uczniowie i nauczyciele mogą znaleźć wartościowe materiały także do edukacji historycznej.

Oferta Polskiego Radia:
1) Polskie Radio Dzieciom - to całodobowa stacja radiowa, która od godz. 7.00 rano nadaje programy dla dzieci, a od godz. 21.00 dla dorosłych. W ramówce stacji znajdują się audycje edukacyjne, naukowe i rozrywkowe rozwijające wyobraźnię i budujące kreatywność dzieci. Pasmo wieczorne, kierowane do osób dorosłych, to kompendium wiedzy w zakresie wychowania, rozwoju, kultury i sztuki.

2) E-lekcje historii z Polskim Radiem - materiały dla nauczycieli.
Polskie Radio na swoim portalu internetowym „E-Lekcje historii” przygotowało zestawienie materiałów dla nauczycieli i uczniów do zdalnej nauki historii. To narzędzie, dzięki któremu w przyjazny sposób można zrozumieć przyczyny, przebieg i skutki najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski i świata.
Materiały przygotowane przez portal PolskieRadio24.pl bazują na bogatych zbiorach nagrań z 95-letniej historii Polskiego Radia. Zarówno nauczyciele, jak i uczniowie mogą wsłuchać się w głosy wybitnych postaci, o których do tej pory czytali jedynie w podręcznikach.
W serwisie „E-Lekcje historii” Polskiego Radia 24 przygotowano wybór artykułów i serwisów historycznych, które urozmaicą zdalną naukę. To najciekawsze audycje historyczne, infografiki, a także materiały interaktywne, które pozwolą zainteresowanym wsłuchać się w opinie najwybitniejszych historyków.
Wybór materiałów i linków oparty jest o podstawę programową (dla poziomu podstawowego i rozszerzonego) dla liceów i techników.

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”