OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Powiatowe obchody 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Klukach | Drukuj |

W niedzielę, 18 września, odbyły się w Klukach powiatowe obchody 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele NMP Królowej Polski w intencji żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na pobliski cmentarz wojenny, na którym znajdują się groby poległych żołnierzy we Wrześniu 1939 roku Armii "Łódź".

Po apelu poległych, okolicznościowych wystąpieniach i części artystycznej przygotowanej przez uczniów Gimnazjum w Klukach złożono wiązanki kwiatów przy pomniku. Następnie uczestnicy uroczystości mogli obejrzeć widowisko rekonstrukcyjno - historyczne ze stanowiskiem CKM i RKM oraz inscenizację historyczną. Po uroczystości wszyscy mogli skosztować pysznej, wojskowej grochówki.
W obchodach tych brali udział uczniowie naszej szkoły ze sztandarem szkoły pod opieką p. Anny Grzelczak i p. Agnieszki Wróblewskiej. Szkołę reprezentowali: Piotr Piątkiewicz kl. IVi TE, Maciej Matyszewski kl. IVi TE, Mateusz Chałada kl. IIIm/t TE, Przemysław Witkowski kl. IIIm/t TE i Jakub Feuer kl. IIIm/t TE.
W uroczystościach uczestniczyli również dyrektor p. Piotr Mielczarek i wicedyrektor p. Stanisław Grzelczak.
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image 
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
  
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”