START W KARIERĘ | Drukuj |
Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza uczniów i ich rodziców na spotkanie z cyklu „Start w karierę”. Spotkanie odbędzie się dnia 7 grudnia 2011 r. o godz. 17.30 w auli ZSP nr 3.
"Start w karierę" to innowacyjny projekt Uniwersytetu Łódzkiego przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców. W trakcie spotkań z cyklu "Start w karierę":
- młodzież odkryje tajniki sukcesu na przyszłym rynku pracy,
- rodzice nauczą się jak skutecznie motywować i doradzać swojemu dziecku.
W ramach projektu Uniwersytet Łódzki zaprosił do współpracy kilka z największych przedsiębiorstw działających w regionie łódzkim, m.in. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Pracodawcy oraz specjaliści ds. doradztwa zawodowego podpowiedzą:
- jak optymalnie wykorzystać czas nauki w szkole,
- w jakich zawodach najlepiej będzie znaleźć zatrudnienie,
- jakie kierunki studiów warto wybrać,
- jakich języków obcych powinni uczyć się młodzi ludzie.

Uczestnicy spotkania będą mogli także indywidualnie porozmawiać z przedstawicielami firm, organizacji studenckich i doradcami zawodowymi, a uczniowie sprawdzić swoje predyspozycje i zdolności w specjalnych testach, aby dowiedzieć się w jakich obszarach są szczególnie uzdolnieni.
Uczestnictwo w spotkaniu jest bezpłatne, aby wziąć w nim udział należy zarejestrować się poprzez stronę internetową: http://www.pracodawcy.uni.lodz.pl/StartWKariere/Default.aspx

Plan spotkania:
17:30 – Rozpoczęcie spotkania, wprowadzenie do tematu – młodzi zagubieni na rynku pracy.
17:40 – Jak pomóc dziecku przygotować się do startu w karierę?
17:50 – Dyskusje z przedstawicielami firm – a w nich: jak wygląda kandydat idealny, umiejętności szczególnie poszukiwane, jak wychować przyszłego menedżera, modelowe ścieżki kariery itp.
18:30 – Rozmowa ze studentami - studia to nie tylko nauka – aktywność, która punktuje.
18:45 – Możliwość indywidualnych rozmów z przedstawicielami firm, organizacji studenckich, kół naukowych i doradcami zawodowymi.