OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Szkolny klub wolontariatu | Drukuj |
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie przygotowała dla pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie  program  pt. ,,Historia w pieśni ukryta”, który zaprezentowany został 24.11.2011 r.  
Mottem  koncertu polskiej pieśni i piosenki patriotycznej były słowa Adama Mickiewicza z „Konrada Wallenroda” - „Płomień rozgryzie malowane dzieje, Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, Pieśń ujdzie cało...”
Wędrówkę po polskich pieśniach patriotycznych rozpoczęliśmy od „Bogurodzicy”. Później były znane patriotyczne  utwory takie jak:  „Marsz, marsz Polonia”, „Rota”, „Pierwsza Brygada”. Pensjonariusze zastali zaproszeni do wspólnego śpiewania Pieśni Czwartego Szwadronu z 1914 roku. Tradycja piosenki o dzielnych ułanach odżyła na nowo  na naszym spotkaniu.  Ze śpiewem  pieśni   - „Pierwsza Kadrowa”, „Wojenko wojenko”,  „Szara piechota”, „Rozkwitały pąki białych róż”, „Serce w plecaku”, „Pałacyk Michla” - rozradowały się serca i dusze słuchaczy.
Pani Anna Jaszczak wykonała  jedną z najpiękniejszych piosenek o Warszawie pt. „Sen o Warszawie”- Czesława Niemena. Zaprezentowane  piosenki pt.: „Modlitwa o wschodzie słońca” i  „Mury”, które były rodzajem credo na czas solidarnościowej walki, przypomniały słuchaczom czasy komunistycznej zawieruchy w Polsce.
Pensjonariusze  wysłuchali i również śpiewali wspólnie z młodzieżą piosenki, które przywołały wspomnienia miejsc dzieciństwa, młodzieńczych przeżyć i zachwytu nad pięknem polskiej przyrody.
Dla mieszkańców DPS wizyta młodzieży to miła odmiana codzienności. Młodzież naszej szkoły cyklicznie odwiedza pensjonariuszy DPS-u z przygotowanymi specjalnie dla nich programami artystycznymi. Uczniowie po raz kolejny przekonali się, że takie spotkania są potrzebne i pożyteczne, dają dużo radości i wzruszeń osobom starszym,  samotnym  i schorowanym. Każde spotkanie z młodzieżą jest oczekiwane przez pensjonariuszy i spotyka się z dużą życzliwością publiczności, dlatego młodzież tak chętnie angażuje się i uczestniczy w przygotowaniach do programu dla mieszkańców DPS.

Wykonanie:
Szkolny Klub Wolontariusza w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie – uczniowie z klas I S LO, I P LO, II p1LO, II P2LO, III p2LO, III p1LO, I B TE, III i TE.
Opiekunowie SKW : p. Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk – psycholog szkolny, p. Maria Elżbieta Paczka – pedagog.
Opracowanie i przygotowanie programu: p. Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk.
Dekoracja/scenografia: p. Dominika Michalak – nauczyciel j. niemieckiego ZSP nr3.
Wsparcie wokalne - p. Anna Jaszczak nauczyciel j. angielskiego ZSP nr3.
Opieka nad uczniami: p. Jolanta Męcikiewicz - nauczyciel bibliotekarz ZSP nr 3.
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”