Szkoła samodzielnego myślenia | Drukuj |
W dniach 15-16 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Szkoła samodzielnego myślenia” przeprowadzone zostało badanie mające na celu diagnozę kompetencji kluczowych uczniów. Wzięli w nim udział uczniowie kl. Ii TE oraz IVi TE.
Ich zadaniem było rozwiązanie testów, które sprawdzały m. in. umiejętność czytania i interpretowania tekstów, zajmowania stanowiska, argumentowania swego wyboru oraz rozumowania matematycznego.
Wyniki przeprowadzonego badania wykorzystane zostaną do opracowania narzędzi dydaktycznych służących rozwijaniu umiejętności złożonych (m. In. pomocy naukowych w postaci zadań, ćwiczeń, lekcji pokazowych), z których korzystać będą mogli zarówno nauczyciele jak i uczniowie.
Projekt „Szkoła samodzielnego myślenia” realizowany jest w wybranych szkołach w całym kraju.