OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Bezpieczne kibicowanie w ZSP nr 3 | Drukuj |
Dnia 15.12.2011 roku odbyła się w auli ZSP nr 3 w Bełchatowie prelekcja dla rodziców. Kilkuset rodziców i opiekunów uczniów naszej szkoły, miało okazję dowiedzieć się więcej o świecie kibiców z regionu łódzkiego.
Prelekcję rozpoczął przedstawiciel bełchatowskiej Policji - nadkomisarz Adam Stotkiewicz, który zaprezentował najważniejsze grupy kibicowskie z województwa łódzkiego oraz schemat ich działania wraz z charakterystyczną nomenklaturą, której poznanie może być przydatne dla rodziców. Przedstawione zostały także sankcje grożące za łamanie przepisów podczas imprez masowych.
Przedstawiciele GKS "Bełchatów"  poruszyli problematykę kibicowania na bełchatowskim stadionie. Anna Więcewicz – psychopedagog i  pan Michał Antczak – rzecznik prasowy GKS   opowiedzieli zarówno o zagrożeniach jak i korzyściach płynących ze wspólnego kibicowania. Przedstawiono mecz na stadionie jako imprezę bezpieczną. Poruszony został temat Kart Kibica oraz Sektora Rodzinnego i Szkolnego. Rodzice uzyskali cenne wskazówki dotyczące relacji rodzica z dzieckiem – kibicem. Na zakończenie spotkania przekazano rodzicom swoisty poradnik, który pomoże im poruszać się w świecie fanów piłki nożnej.
W naszej szkole od 12 grudnia 2011 roku trwają cykliczne spotkania z uczniami na temat bezpiecznego kibicowania. Podczas warsztatów prowadzonych przez panią Annę Więcewicz,  poruszany jest temat kulturalnego i bezpiecznego kibicowania. W spotkaniach wzięły udział już klasy: II G TE, III a/j ZSZ, III i TE, I s LO, I B TE. Kolejne klasy będą brały udział z takich zajęciach w 2012 roku.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”