OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Strona główna
Spotkanie prelekcyjne - Współczesne zagrożenia duchowe | Drukuj |
W dniu 12.04.2012 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie, odbyły się spotkania prelekcyjne pt.: „Współczesne zagrożenia duchowe”. Jedno z nich adresowane było dla młodzieży naszej szkoły, a także gości z innych szkół.. Drugie zaś – do nauczycieli, katechetów, rodziców i osób zainteresowanych tematyką.
Zaproszonymi prelegentami byli – Pan Andrzej Wronka - prezes stowarzyszenia Effatha, ks. Andrzej Łamasz, zajmujący się ruchem „Odnowa w Duchu Św.” w bełchatowskiej parafii. W trakcie spotkań uczennica naszej szkoły – Kasia, przedstawiła świadectwo swojego uwolnienia.
Koordynatorami spotkania byli: psycholog  - Agnieszka Jędrzejewska-Forczyk, katecheci ZSP nr 3 - Barbara Gajda, ks. Zygmunt Żaczek.
Przed rozpoczęciem spotkań ks. Zygmunt Żaczek powitał wszystkich i opowiedział jaki jest cel prelekcji. Przedstawił krótkie informacje dotyczące zaproszonych prelegentów.
Na spotkaniach poruszono tematy związane z działaniem złego ducha, sekt, wróżb, horoskopów, magii, irracjonalności astrologii oraz innych zabobonów. Pan Andrzej Wronka opowiedział również o zgubnym wpływie homeopatii i energoterapii. Poruszył też temat negatywnego wpływu niektórych gier komputerowych na psychikę młodego człowieka. Opowiedział o niektórych czasopismach i lekturach dla dorosłych, młodzieży i dzieci, w których znajdują się treści, zachęcające do przesądów i praktyk związanych z okultyzmem. Przedstawił jak działa tzw. „astro biznes”. Prezes stowarzyszenia Effatha apelował, by nie pozbawiać się logicznego myślenia i zawsze odwoływać do wiary katolickiej, która ma solidne rozumowe podstawy. Prosił, by zawsze próbować docierać do prawdy, a nie myśleć stereotypami.
Ks. Andrzej Łamasz wymienił niektóre z zagrożeń duchowych oraz opowiedział jak uchronić się przed nimi. Wspomniał o pozytywnym i wręcz koniecznym rozwijaniu własnej wiary, praktykowaniu modlitwy, by móc uchronić się od ich zgubnego wpływu.
Kasia uczennica ZSP nr 3 przedstawiła świadectwo własnego uwolnienia. Opowiedziała w jaki sposób poprzez fascynację niektórymi idolami, okultyzmem, złym towarzystwem wkroczyła na drogę, która prowadziła do korzystania z niektórych używek, złych zachowań i innych problemów. Uratowała ją wiara w Boga i korzystanie z pomocy duchownych. Dziś opowiada o tym świadoma jaki mógł być finał, gdyby nie jej nawrócenie.
Po zakończonym spotkaniu zarówno dla młodzieży jak i dorosłych ksiądz Andrzej rozdał pamiątkowe obrazki z modlitwą i wizerunkiem Jezusa Miłosiernego.  
Prelekcje dotyczyły ciekawej tematyki, która interesuje zarówno młodzież jak i dorosłych. Ze względu na pojawiające się problemy, które niesie współczesny świat tematyka ta powinna być kontynuowana zarówno w postaci publikacji jak i spotkań organizowanych dla młodzieży i dorosłych. Będzie to wyrazem troski o przyszłe pokolenia.

Fotodokumentacja z tego spotkania również na stronie: http://data.andrzejwronka.net/www/foto/2012/belchatow/index.html
 
Image
 
Image
 
Image
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”