Wycieczka edukacyjna na XI Sympozjum Naukowo-Techniczne
ENERGETYKA BEŁCHATÓW 2009

Bełchatowskie sympozjum ENERGETYKA jest jedną z najważniejszych imprez branżowych w kraju. Każdego roku uczestniczy w nim ok. 500 przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni i zakładów energetycznych, a także firm współpracujących z branżą energetyczną oferujących nowoczesne technologie i urządzenia. Od lat dewizą „bełchatowskiego” sympozjum jest wysoki poziom merytoryczny i udział najbardziej znanych postaci branży energetycznej.
W wycieczce, w dniu 2009-09-03 wzięli udział uczniowie klasy III D i IV MD Technikum Energetycznego.
Z dużym zainteresowaniem zwiedzali stoiska wystawy „OFERTA DLA ENERGETYKI”. Zadawali dużo pytań tematycznych osobom obsługującym stoiska wystawowe poszerzając w ten sposób swoją wiedzę na tematy, które zainteresowały ich podczas udziału w panelach tematycznych:
1.    Modernizacje elektrofiltrów z zastosowaniem zasilaczy WN typu SIR4.
2.    Wielofunkcyjne sterowniki EAZ realizujące kompleksową obsługę pól rozdzielczych.
3.    Techniczna kontrola eksploatacji turbozespołu na podstawie pomiarów eksploatacyjnych i zastosowania metody TKE® .
4.    Zdalna diagnostyka siłowników elektrycznych.
5.    MetsoDNA CR – dedykowany system dla potrzeb energetyki .
6.    Systemy napędowe SEW-Eurodrive dla energetyki.
7.    Gospodarka smarownicza w energetyce

Opiekunami wycieczki byli nauczyciele przedmiotów zawodowych elektrycznych:

Elżbieta Murlikiewicz
 Zdzisława Sykuła