Z wizytą w Komendzie Powiatowej Policji
Na początku roku szkolnego uczniów pierwszych klas o profilu policyjnym odwiedził w naszej szkole Komendant Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, pan Krzysztof Michalski. 12 listopada uczniowie klas policyjnych, dzięki zaangażowaniu pana Janusza Góry, mieli okazję do rewizyty i zapoznania się z pracą policjantów z Bełchatowa.

Po powitaniu przez Komendanta odbyło się spotkanie z przedstawicielami Wydziału Prewencji, podczas którego uczniowie obejrzeli broń będąca na wyposażeniu policji, zapoznali się z jej budową i aspektami prawnymi dotyczącymi użycia broni przez funkcjonariuszy.
Kolejnym etapem była wizyta w laboratorium kryminalistycznym i możliwość zapoznania się z tajnikami badań daktyloskopijnych.
Na koniec uczniowie klas pierwszych spotkali się z przedstawicielem wydziału kadr policji w Bełchatowie i dowiedzieli, jakie wymagania należy spełnić, by rozpocząć służbę w policji.