Stypendium
14 grudnia 2009 r. w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Edukacji Narodowej dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z regionu piotrkowskiego.
Spośród szkół ponadgimnazjalnych powiatu bełchatowskiego największe powody do zadowolenia ma Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie, gdyż podczas tej uroczystości dwóch uczniów naszej szkoły zostało wyróżnionych. Stypendium Prezesa Rady Ministrów za najwyższą średnią ocen w szkole otrzymał Robert Pietracho, natomiast Michał Rychlewicz został uhonorowany stypendium Ministra Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia edukacyjne. Należy podkreślić, że Michał jako jedyny uczeń z powiatu bełchatowskiego otrzymał to prestiżowe stypendium. Wyróżnienie to tym bardziej zadowala, że oprócz Michała tylko dwóch uczniów z regionu piotrkowskiego zostało nagrodzonych przez Ministra Edukacji Narodowej, spośród 15 kandydatów do tego stypendium zgłoszonych.