Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2010
Miesięcznik „Perspektywy” oraz dziennik „Rzeczpospolita” opublikowały tegoroczny Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych. Jego podstawowym i jedynym kryterium są sukcesy uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Szkoły traktują wyniki tego rankingu jak symboliczne podsumowanie swojej rocznej pracy ze zdolnymi uczniami.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie po raz trzeci z rzędu został odnotowany w tym prestiżowym rankingu. Należy nadmienić, że w tegorocznym podsumowaniu zostały sklasyfikowane 34 szkoły z województwa łódzkiego, w tym jedynie 2 szkoły z naszego powiatu. Pozycja naszej szkoły w rankingu jest najwyższa w powiecie bełchatowskim. W stosunku do ubiegłorocznego zestawienia ZSP Nr 3 w Bełchatowie poprawił swoją lokatę o 178 miejsc.
Sukces szkoły zawdzięczamy osiągnięciom uczniów w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości i Olimpiadzie Innowacji Technicznych.

Ranking Szkół Ponadgimnazjalnych 2010