Iść przez życie w mundurze
IŚĆ PRZEZ ŻYCIE W MUNDURZE - POWOŁANIE - MISJA - PROFESJONALIZM
Pod takim hasłem 14 stycznia w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyło się spotkanie zorganizowane przez Klub Pracy OHP w Bełchatowie. Impreza ta miała przybliżyć młodzieży specyfikę pracy w zawodach: żołnierz, strażak, policjant.
W spotkaniu z młodzieżą szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych udział wzięli przedstawiciele:
  • Wojskowej Komendy Uzupełnień w Piotrkowie Trybunalskim;
  • 25. Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim;
  • 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku;
  • Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie;
  • Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bełchatowie;
  • Ochotniczej Straży Pożarnej w Bełchatowie.
Zebrani w auli naszej szkoły uczniowie i zaproszeni goście wzięli udział nie tylko w spotkaniu z przedstawicielami służb mundurowych, ale także mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczno-edukacyjny pt. ,,Dzwonek”, który przygotowali uczniowie drugiej klasy IV LO o profilu policyjnym.
W trakcie spotkania odbyły się także kwalifikacje do Ogólnopolskiego Turnieju ,,Klasa Policyjna Roku 2010”.