OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
KONSULTACJE DLA UCZNIÓW

Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 od 25 maja br. szkoła zapewnia konsultacje dla absolwentów, którzy w tym roku przystąpią do egzaminu maturalnego.
Od 1 czerwca br. szkoła zapewnia konsultacje dla uczniów wszystkich klas.
Dla uczniów konsultacje są dobrowolne, natomiast szkoła ma obowiązek je zorganizować jeżeli zachodzi taka potrzeba.
W sprawie ustalenia terminu konsultacji absolwenci i uczniowie poszczególnych klas kontaktują się bezpośrednio z nauczycielem danego przedmiotu.

Czytaj całość
 
UWAGA MATURZYŚCI!!!

Na głównych drzwiach wejściowych prowadzących do szkoły zamieszczono listy zdających egzamin maturalny w czerwcu 2020 r. Zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez CKE zmianie ulegają terminy egzaminów.
W związku z koniecznością zapewnienia bezpiecznej odległości między zdającymi przeniesiono dwa egzaminy do innej sali:
- egzamin z języka polskiego poziom rozszerzony (8.06) z sali nr 7 (czytelnia) przeniesiono do sali nr 6 (hol przed aulą),
- egzamin z fizyki poziom rozszerzony (24.06) z sali nr 120 i 122 przeniesiono do Sali 6 (hol przed aulą).
Wszystkich zdających prosimy o zapoznanie się z harmonogramem i przydziałem sal na egzaminy.

 
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi
Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa Wewnętrznego w Łodzi, przygotowała dla uczniów klas III specjalną ofertę rekrutacji na I rok studiów licencjackich na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne – szeroki wachlarz specjalizacji.
Czytaj całość
 
Szkoła Nauk Psychologicznych im. C.G.Junga w Łodzi

Atrakcyjny zawód bez matury.
Warunkiem przyjęcia świadectwo szkoły średniej.
- instruktor terapii uzależnień
- pomoc psychologiczna – trener
Dla absolwentów MLO:
15 % zniżki na czesne przez cały okres nauki,
- zwolnienie z 1 opłaty czesnego w dowolnie wybranym przez siebie miesiącu.

Czytaj całość
 
Informator
Informator dla dyrektorów szkół i nauczycieli – w związku z czasowym ograniczeniem funkcjonowania jednostek systemu oświaty.
 
 
ZSP1
Image
 
Dni wolne
W dniach: 04.05.2020 r., 05.05.2020 r., 06.05.2020 r. zajęcia lekcyjne będą odbywać się zgodnie z obowiązującym rozkładem zajęć lekcyjnych.
 
Harmonogram matur

Komunikat dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 24 kwietnia 2020 r. w sprawie harmonogramu przeprowadzania egzaminu maturalnego w 2020 roku.

 
Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej

Drodzy Maturzyści,

Nie możemy się teraz spotkać w realu, spotkajmy się w sieci! Zapraszamy Was serdecznie na Dzień Otwarty Politechniki Śląskiej online. Wydarzenie odbędzie się na żywo, na kanale YouTube Politechniki Śląskiej, wystarczy kliknąć w link: https://youtu.be/yJv58TeishE

Spotykamy się 30 kwietnia o 11:00. Kilka słów do Was skieruje JM Rektor Politechniki Śląskiej, przedstawimy Wam krótko naszą Uczelnię, a szefowa Centrum Obsługi Studiów opowie jakie kierunki studiów mamy w ofercie oraz przedstawi najważniejsze zasady rekrutacji.

Nie zabraknie także naszych studentów, którzy opowiedzą Wam jak się studiuje na Politechnice Śląskiej.

Będziecie mogli także zadać nurtujące Was pytania na czacie, który potrwa godzinę od 12:00, na kanale YouTube.

Czekamy na Was!

 
Egzaminy poprawkowe
 
Oferta edukacyjna mediów publicznych

Oferta Telewizji Polskiej:
1) Oferta dla uczniów szkół ponadpodstawowych:
Lekcje dla szkół ponadpodstawowych to rozwinięcie projektu „Szkoła
z TVP” realizowanego przez Telewizję Polską przy współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Lekcje można oglądać codziennie, od poniedziałku do piątku na antenach TVP Kultura, TVP Sport, TVP Rozrywka i TVP HD (emisja premierowa na antenach TVP Kultura i TVP HD w godzinach od 9.00 do 13:00, powtórki tego samego dnia
o 17:00 w TVP Sport i TVP Rozrywka).
Wszystkie wyemitowane audycje można znaleźć również na platformie vod.tvp.pl

Czytaj całość
 
Co studiować, żeby zawsze mieć pracę?

Szanowni Państwo,
zdajemy sobie sprawę z sytuacji, w jakiej znaleźli się Państwo i uczniowie. Podziwiamy zaangażowanie i determinację pedagogów i nauczycieli. Wiemy też, że uczniowie, mimo problemów wynikających z pandemii, potrzebują informacji, które pozwolą im zdecydować, jakie studia wybrać. Dlatego w tym roku w ramach kampanii Dziewczyny na Politechniki! i "Dziewczyny do ścisłych!" przygotowaliśmy specjalne wydarzenie online:
"Kierunki Wirusoodporne - czyli co studiować, żeby zawsze mieć pracę?"
Chcemy im pokazać, że nawet w dobie globalnego kryzysu można z optymizmem patrzeć w przyszłość. Zależy nam, aby uczniowie umieli orientować się w ofercie uczelni i wybierać kierunki dopasowane zarówno do swoich predyspozycji, jak i potrzeb rynku pracy. Patronami wydarzenia są Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Czytaj całość
 
Kursy maturalne
Image
 
Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania

Urząd Ochrony Danych Osobowych, we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej, przygotował poradnik „Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania”. Jest to materiał, który zawiera najważniejsze informacje na temat bezpiecznego przetwarzania danych podczas kształcenia na odległość. Z poradnika mogą korzystać dyrektorzy szkół, nauczyciele, a także rodzice i uczniowie.

Poradnik UODO - Dane osobowe bezpieczne podczas zdalnego nauczania
Dobre praktyki zasady bezpieczenstwa UODO

 
PRÓBNA MATURA Z CKE
Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje egzaminacyjne udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu maturalnego w Formule 2015.
Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 2 do 8 kwietnia br.

Informacja dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 26 marca 2020 r. dotycząca próbnego egzaminu maturalnego
 
Rozporządzenia MEN
 
Bezpłatne kursy maturalne z SAN w Bełchatowie
Bezpłatny kurs maturalny on-line z języka angielskiego oraz matematyki.
 
Kształcenie na odległość - nowe regulacje prawne
 
Wyniki egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie
Informacja o wynikach egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej 2020 będzie udzielana telefonicznie przez sekretariat szkoły od poniedziałku, 23 marca 2020 roku w godzinach od 8 do 12 (telefon: 446325711).
Osoby, które nie zdały egzaminu, będą mogły złożyć deklarację ponownego przystąpienia do niezdanej/niezdanych części tego egzaminu w sesji czerwiec-lipiec 2020 do 31 marca br. Deklarację będzie można złożyć również w formie elektronicznej, przesyłając skan deklaracji (wzór na stronie szkoły lub OKE) na adres e-mail sekretariatu szkoły ( Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć ).
 
Zawieszenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie
Od 12 marca 2020 r. uczniowie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie nie przychodzą do szkoły - zajęcia zostają zawieszone na 2 tygodnie. Funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 1679

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”