OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Informacja
Odbiór dyplomów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie odbywa się w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
 
 
KOMUNIKAT

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI WIOSENNEJ 2017 – MODEL Z DOKUMENTEM (d)

26 czerwca (poniedziałek) 2017 roku

godzina 9:00
• technik energetyk – kwalifikacja E.22 – Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania energii cieplnej – poprawka (czytelnia)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.10 – Eksploatacja złóż metodą odkrywkową (sala nr 120)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.10 – Eksploatacja złóż metodą odkrywkową (sala nr 122) – egzamin eksternistyczny

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI WIOSNA 2017

W dniu 20.06.2017 r. (wtorek) odbędzie się część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:

• godzina 10:00 - aula
- technik elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych  – E.07 – poprawka
- technik informatyk z zakresu kwalifikacji montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych – E.12 – dla uczniów klasy II Ie TE
- technik energetyk z zakresu kwalifikacji eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania energii cieplnej – E.22 – poprawka
- technik górnictwa odkrywkowego z zakresu kwalifikacji eksploatacja złóż metodą odkrywkową – M.10 – dla uczniów klasy III Ge TE
- technik mechanik z zakresu kwalifikacji montaż i obsługa maszyn i urządzeń – M.17 – dla uczniów klasy III Me TE
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
W dniu 12.06.2017 r. (poniedziałek) o godzinie 12:00 odbędzie się pisemny egzamin potwierdzający kwalifikacje zawodowe (stary egzamin) dla absolwentów technikum.

sala nr 120:
  • technik elektronik
  • technik elektryk
  • technik górnictwa odkrywkowego
  • technik informatyk
  • technik mechanik
  • technik teleinformatyk

Na egzamin uczniowie zobowiązani są przyjść z dowodem tożsamości i długopisem z czarnym wkładem na pół godziny przed rozpoczęciem egzaminu.

Czytaj całość
 
Kampania Aktywności fizycznej w ZSP nr 3 w Bełchatowie

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Czytaj całość
 
Klasa wojskowa na poligonie w Tomaszowie Mazowieckim
Od 4 do 9 maja uczniowie klasy Iw LO brali udział w zajęciach programowych dla klas wojskowych na poligonie w jednostce wojskowej Tomaszów Mazowiecki – Glinnik. Uczniowie klasy mundurowej ćwiczyli podstawowe elementy musztry indywidualnej i zespołowej, składania meldunków, poznawali budowę broni strzeleckiej, amunicji, granatów. Młodzież strzelała z karabinków kbs Beryl. W ramach ćwiczeń zorganizowano marsz na orientację z wykorzystaniem map i azymutu, ćwiczona była również orientacja bez map oraz ocena odległości. Uczniowie trenowali różne warianty pokonywania terenu, kopali okopy i pokonywali tor taktyczny, uczyli się desantowania z helikoptera.
Czytaj całość
 
Początek sezonu stypendialnego
Rozpoczyna się „sezon na stypendia” – okres, w którym trwają nabory znacznej części polskich i zagranicznych programów stypendialnych. W związku z tym prezentujemy Państwu największy ogólnopolski serwis o stypendiach i konkursach - www.mojestypendium.pl.
Serwis skierowany jest przede wszystkim do uczniów i studentów poszukujących możliwości finansowania swojego rozwoju naukowego oraz do doktorantów, naukowców, artystów i sportowców. Odwiedzający znajdą w zasobach serwisu nie tylko bazę stypendiów i konkursów. Portal jest również źródłem wiedzy o regulacjach prawnych dotyczących pomocy finansowej dla uczniów i studentów, aktualnych informacji na temat projektowanych zmian oraz o badaniach dotyczących rynku stypendiów w Polsce. Posiada także aktualną bazę organizatorów programów stypendialnych.
Czytaj całość
 
Konkurs IT
 
Image 
 
23 maja w Warszawie podczas Forum Technologii Bankowości Spółdzielczej odbył się finał ogólnopolskiego Konkursu IT i Cyberbezpieczeństwa. Wśród 64 finalistów z całej Polski wyłonionych spośród blisko 3 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych było dwóch reprezentantów naszej szkoły: Marcin Dłubakowski z 4i TE oraz Mateusz Słodkowicz z 3i TE.
Czytaj całość
 
Stypendium Dla Ciebie

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Akademia Liderów Fundacji św. Mikołaja
Szanowni Państwo,
mamy wyjątkową propozycję dla wszystkich młodych osób (między 16 a 20 r.ż.), aby połączyć wakacje z własnym rozwojem i przygodą życia!

Zapraszamy aktywną młodzież do udziału w Akademii Liderów Fundacji św. Mikołaja - programie, w którym za część merytoryczną są odpowiedzialni tutorzy i trenerzy Collegium Wratislaviense. Udział w programie wiąże się z otrzymaniem rocznego stypendium przeznaczonego na rozwój własnych pasji.
Czytaj całość
 
Turniej tenisa stołowego

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
UWAGA!
Certyfikaty ukończenia kursu monterów systemów światłowodowych można będzie odebrać w sobotę 13 maja, o godz. 9:00, w sali nr 52.
 
UWAGA!!!
Uczniowie zakwalifikowani na szkolenie MONTER INSTALACJI ŚWIATŁOWODOWYCH.
 
Informacja
W dniu 09.05.2017 roku o godzinie 12.30 zdający egzamin maturalny z informatyki będą mieli możliwość sprawdzenia poprawności działania komputera i oprogramowania użytkowego.
 
Święto Konstytucji 3. Maja.
W dniu 3 maja 2017 roku Poczet Sztandarowy Szkoły, na zaproszenie Prezydenta Miasta Bełchatowa, Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa, uczestniczył w uroczystości patriotycznej z okazji Święta Konstytucji 3. Maja.
 
Program uroczystości obejmował:
- uroczystości patriotyczne,
- złożenie kwiatów pod tablicą Konstytucji 3. Maja,
- Msza Święta w intencji Ojczyzny.

Szkołę w poczcie sztandarowym godnie reprezentowali uczniowie klas: II b ZSZ, II CD/D TE, III CD/D TE, III D TE.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Gdańska  "The trip to Gdańsk"
W dniach od 19.04.2017 r. do 21.04.2017 r. uczniowie naszej szkoły pod opieką pani Agnieszki Jędrzejewskiej-Florczyk i Izabeli Kurkowskiej uczestniczyli w wycieczce do Gdańska w ramach realizacji powiatowego grantu oświatowego.

Realizację wycieczki rozpoczęliśmy od pożegnania zaśnieżonego i mroźnego Bełchatowa.
Na szczęście Gdańsk powitał nas słońcem i piękną pogodą. Po obiedzie wyruszyliśmy Szybką Koleją Miejską do Sopotu. Spacerowaliśmy po deptaku Monte Cassino, podziwiając Krzywy Domek, a także zrobiliśmy wiele zdjęć na Sopockim Molo, z którego podziwialiśmy widoki na morze. Wieczorem zwiedzaliśmy wraz z przewodnikiem Teatr Szekspirowski w Gdańsku. Poznaliśmy historię teatru oraz zwyczaje panujące podczas spektakli.
Czytaj całość
 
Terminy egzaminów poprawkowych
TERMINY EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - SIERPIEŃ 2017
 
Informacja
Informuję o dodatkowych dniach wolnych od zajęć dydaktyczno-wychowawczych w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie w roku szkolnym 2016/2017:

Dla uczniów Technikum Energetycznego oraz IV Liceum Ogólnokształcącego: 02.05.2017r., 04.05.2017r., 05.05.2017r., 08.05.2017r., 16.06.2017r.

Dla uczniów I Zasadniczej Szkoły Zawodowej: 02.05.2017r., 16.06.2017r.
 
K O M U N I K A T
Uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów klas III LO i IV TE rozpocznie się w dniu 28.04.2017 r. (piątek) o godz. 9:00 w auli szkolnej.
 
Konkurs
Szkolne Koło SEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie ogłasza konkurs, dla klas pierwszych ZSP nr 3 w Bełchatowie, na prezentację multimedialną.
1. Przedmiotem konkursu jest opracowanie prezentacji multimedialnej (co najmniej 10 i co najwyżej 20 slajdów) w programie Power Point na temat: „Prąd twoim przyjacielem czy wrogiem?”.
2. Pracę należy oddać w terminie do 9.05.2017 r. (na płycie CD) pani Annie Nowak lub pani Żanecie Garstka.

ZA NAJLEPSZE PRACE PRZEWIDZIANE NAGRODY!
Serdecznie zapraszamy!

Regulamin konkursu.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 1077

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”