OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
OGŁOSZENIE
W dniu 16.05.2019 r. (czwartek) o godzinie 17:00 odbędą się zebrania wychowawców z rodzicami uczniów. Na zebraniu rodzice zostaną poinformowani o proponowanych ocenach, zagrożeniach ocenami niedostatecznymi oraz o nieklasyfikowaniu uczniów.
 
Egzamin maturalny z informatyki
Zdający egzamin maturalny z informatyki w dniu 10.05.2019 r. o godz. 8.30 zobowiązani są sprawdzić poprawność działania komputera, na którym przeprowadzony zostanie egzamin, i wybranego przez siebie oprogramowania.
Proszę o zgłoszenie się do administratorów sal egzaminacyjnych:
    • sala 221 – C. Idzik,
    • sala 220A – M. Kubicki.
Obecność obowiązkowa.
Fakt sprawdzenia komputera zdający potwierdza podpisem na stosownym oświadczeniu.
 
Harmonogram
 
 
Matura 2019
 
 
Dzień 3 maja
Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym.

Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.

Ustawa zasadnicza była pierwszą konstytucją w Europie i drugą na świecie, po konstytucji Stanów Zjednoczonych. Regulowała zasady funkcjonowania władz państwowych oraz prawa i obowiązki obywateli Rzeczpospolitej Obojga Narodów. 3 maja 1791 roku Sejm Czteroletni uchwalił ustawę rządową, zwaną później Konstytucją 3 Maja. Dokument ten stał się symbolem tradycji niepodległościowych państwa polskiego.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Polski w Lutowaniu 2019
10 kwietnia 2019 r. we Włocławku rozegrano IV Edycję Mistrzostw Polski w Lutowaniu „RENEX SOLDERING CHAMPIONSHIP POLAND 2019”. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – uczniów i studentów oraz pracowników firm. W każdej kategorii startuje 70 zawodników podzielonych na 14-osobowe grupy. W tym roku w kategorii „uczniowie i studenci” startowało 2 uczniów naszej szkoły: Jakub Jakubczyk i Mateusz Krawczyk – uczniowie klasy 4C/D TE, którzy w ramach realizowanego w szkole  projektu „Kosmiczna Wiedza” ukończyli kurs i otrzymali certyfikat IPC. Zadanie konkursowe polegało na zmontowaniu wg schematu obwodu drukowanego złożonego z elementów tht i smd. Na wykonanie zadania przewidziano 45 min., a ocenie podlegały mi.in: liczba wlutowanych elementów, poprawność i czystość montażu, przestrzeganie przez zawodników zasad bhp itp. Wyższą liczbę punktów zdobył Jakub Jakubczyk, który w swojej grupie zdobył 4 miejsce, a w ostatecznej klasyfikacji uplasował się na miejscu 17 – GRATULUJEMY!
Czytaj całość
 
Nabór
 
 
Oferta pracy
BESTGUM POLSKA Sp. z o.o.
Poszukuje kandydatów na stanowisko:
SPAWACZ-ŚLUSARZ
ELEKTRYK
MECHANIK

miejsce wykonywania pracy ROGOWIEC
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
1 kwietnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy, w którym uczestniczyło 46 uczniów naszej szkoły. Po zmaganiach z konkursowymi pytaniami wyłonieni zostali laureaci:
I miejsce – Bartosz Pawłowski- klasa III w
II miejsce - Pluciński Michał – klasa I De
III miejsce – Aleksandra Meyer – klasa II P
Laureatom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, którego tematyka znacznie wykraczała poza podstawę programową realizowaną w ramach poszczególnych przedmiotów przyrodniczych.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Od poniedziałku 29 kwietnia zajęcia dydaktyczne w ZSP nr 3 i CKP będą odbywać się zgodnie z nowym planem lekcji. W tym samym dniu o godz. 15:05 odbędzie się Rada Klasyfikacyjna Klas Maturalnych. Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego Klas Maturalnych odbędzie się we wtorek 30 kwietnia o godz. 13:00. Po uroczystości uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
 
OGŁOSZENIE
Ze względu na trwający w naszej szkole strajk nauczycieli uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów kl. III LO i IV TE planowana na dn. 26.04.2019 r. NIE ODBĘDZIE SIĘ.
O nowym terminie zostaną Państwo poinformowani drogą elektroniczną.
 
KOMUNIKAT
Od dnia 08.04.2019 r. do odwołania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbędzie się strajk nauczycieli i pracowników szkoły. W związku z powyższym część zajęć dydaktycznych może odbyć się w formie zajęć opiekuńczo – wychowawczych.
Dyrekcja szkoły podejmie wszelkie działania, by zapewnić wszystkim uczniom opiekę na czas strajku.
Prosimy o śledzenie na bieżąco strony internetowej szkoły. Wszelkie informacje związane z organizacją pracy szkoły w czasie strajku prześlemy Państwu również poprzez dziennik elektroniczny.
 
XVI Bełchatowski Turniej Informatyczny
Szkolna Komisja Organizacyjna "BTI" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowała po raz XVI Bełchatowski Turniej Informatyczny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, który się odbył dnia 2 kwietnia 2019 roku. Konkurs odbył się w formie eliminacji testu oraz części finałowej praktycznej.
Czytaj całość
 
Pielgrzymka maturzystów
W dniu 27.03 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pielgrzymce maturzystów do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze w Częstochowie. Tegoroczni maturzyści w czasie Eucharystii uroczyście złożyli akt zawierzenia się Matce Boskiej Częstochowskiej przed Jej cudownym obrazem. Wcześniej wzięli aktywny udział w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Miejmy nadzieję, że wspólna modlitwa zaowocuje zdanym pomyślnie egzaminem dojrzałości, a sami maturzyści będą długo jeszcze zbierać duchowe owoce tej pielgrzymki.
Czytaj całość
 
Konkurs
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy „BĄDŹ NAJLEPSZY – ZOSTAŃ MISTRZEM!” - wyniki.

Tematem konkursu była szeroko rozumiana tematyka BHP i Prawa Pracy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim.
Konkurs odbył się 22 marca pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, Starostwa Powiatowego w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Czytaj całość
 
Kulturalny EduPower

Relacja z konferencji Kulturalny EduPower, czyli o edukacji kulturowej w Bełchatowie.

https://www.ebelchatow.pl/2019/04/03/kulturalny-edupower

 
KONKURS
9 kwietnia 2019 r. (wtorek) na 3 godz. lekcyjnej w sali nr 11 odbędzie się konkurs „Mistrz pięknego czytania w języku angielskim ”.

Zapisy do konkursu u pani Izabeli Kurkowskiej w sali nr 137.
Serdecznie zapraszamy!!!!
 
Mam Talent
W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu Mam Talent. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty wokalne, plastyczne, sportowe, a nawet umiejętność tworzenia stand-up’u. Całość uświetnił występ pani Anny Jaszczak. Pierwsze miejsce zajęli ex-aequo Zuzanna Brożyna z klasy 2 P/W (śpiew) oraz Dawid Wiewiórowski z klasy 1 D (stand up). Konkurs przygotowały: Izabela Kurkowska, Anna Jaszczak i Dorota Kochalska.
Czytaj całość
 
XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
27 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyło w nim 38 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda i wykonanie ćwiczeń sprawdzających znajomość zasad polskiej ortografii.
Uczniowie zmierzyli się m. in. z napisaniem następującego zdania: „Harda horda huraoptymistów (hurraoptymistów) z Hrubieszowa wraz z zawodniczkami Kotwicy Kórnik w drodze powrotnej do Jachranki napotkała na warszawskim Bródnie ultra-Azjatę o kasztanowatordzawych włosach.”
Czytaj całość
 
"Kino na Temat"
To cykl spotkań filmowych w Kinie Helios, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. W ramach oferty edukacyjnej młodzież 15 klas naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzała film pt. „Kurier”, który przedstawia jedną z najważniejszych misji Jana Nowaka- Jeziorańskiego. Film Władysława Pasikowskiego opowiada o samotnej misji Kuriera, która miała zadecydować o losach Polski i II wojny światowej.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 1491

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”