OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU ZAWODOWEGO
CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU ZAWODOWEGO
W SESJI ZIMOWEJ 2018

W dniu 11.01.2018 r. (czwartek) odbędzie się część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:

• godzina 10:00 - aula
- technik budownictwa z zakresu kwalifikacji wykonywanie robót murarskich i tynkarskich – B.18 dla uczniów klasy III Be TE
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z zakresu kwalifikacji montaż urządzeń systemów energetyki odnawialnej – B.21 dla uczniów klasy III Ee TE
- technik elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych  – E.07 dla uczniów klasy III De TE
- technik energetyk z zakresu kwalifikacji eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania energii cieplnej – E.22
- technik informatyk z zakresu kwalifikacji montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych – E.12

• godzina 10:00 – pracownia komputerowa
- technik górnictwa odkrywkowego z zakresu kwalifikacji eksploatacja złóż metodą odkrywkową – M.10

• godzina 10:00 - przed aulą
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z zakresu kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy – B.05 dla uczniów klasy II t ZSZ
- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych z zakresu kwalifikacji wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych – B.08
- elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych – E.07 dla uczniów klasy IIIb ZSZ
- ślusarz z zakresu kwalifikacji wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi – M.20
Czytaj całość
 
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO

CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO
W SESJI ZIMOWEJ 2018 – MODEL Z DOKUMENTEM (d)


10 stycznia (środa) 2018 roku
godzina 9:00

• technik elektryk – kwalifikacja E.24 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (sala nr 2, przed aulą)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.10 – Eksploatacja złóż metodą odkrywkową (sala nr 122)
• technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja B.22 – Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej (sala nr 120)

godzina 13:00
• technik budownictwa – kwalifikacja B.33 – Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych (sala nr 122)
• technik elektronik – kwalifikacja E.20 – Eksploatacja urządzeń elektronicznych (sala nr 122)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.41 – Organizacja i prowadzenie eksploatacji złóż metodą odkrywkową (sala nr 120)

Czytaj całość
 
Konkurs
                                                                                                                                                                                                              
 
Zakończenie turnieju halowego o Puchar Dyrektora ZSP nr 3
15 drużyn, 132 uczestników, ponad 100 strzelonych bramek, kilkaset przepięknych interwencji bramkarzy, 0 kontuzji to liczby ostatniego Halowego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora ZSP nr 3.
Na przełomie listopada i grudnia w sali gimnastycznej trwały zmagania piłkarskie między klasami naszej szkoły. Losowanie nie było dla wszystkich szczęśliwe. O pechu może mówić klasa II gt ZSZ. Los sprawił, że w półfinale spotkali się z późniejszymi zwycięzcami turnieju. Mecz ten przez nauczycieli wf jak i kibiców został uznany przedwczesnym finałem.
Czytaj całość
 
Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym
14.12.2017 r. odbyły się w Zelowie Powiatowe Zawody w Tenisie Stołowym chłopców i dziewcząt. Bezapelacyjnie najlepsi okazali się nasi uczniowie Michał Oracz (IIgt) oraz Jakub Kowalczyk (IVi). Pokonali oni kolejno ZSP nr4 3:1 oraz ZSP Zelów 3:1. Zwycięstwem tym nasza drużyna zapewniła sobie miejsce w zawodach rejonowych.
Czytaj całość
 
36. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
W środę 13 grudnia 2017 roku obchodziliśmy 36. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych zbrodni. W naszym mieście centralne obchody religijno-patriotyczne odbyły się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Akademia Murowania
29 listopada 2017 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie uczniów klasy 1 B TE w ramach Akademii Murowania. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z przebiegiem procesu budowania budynków w technologii YTONG i SILKA. Mogli też samodzielnie przećwiczyć sposób układania bloczków, ich docinanie i szlifowanie. Ćwiczenia praktyczne bardzo się uczniom podobały.
Czytaj całość
 
SZLACHETNA PACZKA W ZSP 3

Image

Drodzy Uczniowie!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia, zainspirowani ideą Szlachetnej Paczki, chcielibyśmy przyłączyć się do wspierania jednej z bełchatowskich rodzin.
W tym celu w naszej szkole zostanie przeprowadzona zbiórka pieniędzy wśród uczniów i pracowników.
Każdy najmniejszy gest może sprawić, że tegoroczne święta będą szczęśliwe i spokojne dla najbardziej potrzebujących.

 
ŚWIĘTA TUŻ, TUŻ...
Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły do zaangażowania się w organizację szkolnego kolędowania dnia 21.12.2017.
Osoby chcące wystąpić w przedstawieniu (recytując wiersz bądź śpiewając bożonarodzeniową kolędę, piosenkę świąteczną: indywidualnie, w duecie, w grupie) prosimy o zgłaszanie się do pokoju nr 62 (do pani psycholog i pedagog).

Samorząd Uczniowski
 
UWAGA!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNAMI
pragnie zaprosić wszystkich uczniów i nauczycieli do wzięcia udziału w Akcji Charytatywnej:
„KIERMASZ ŚWIĄTECZNYCH WYPIEKÓW”,
który odbędzie się we wtorek 19 grudnia od godz. 9.00
w holu przy recepcji szkoły.
Zachęcamy wszystkich do przygotowania świątecznych wypieków. W celu zgłoszenia chęci udziału w akcji prosimy o kontakt z Panią Iwoną Krawczyk sala 1.

 
Konkurs
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
Jesienne spotkania młodych krwiodawców

W dniu 24.11.2017 w naszej szkole odbyły się  „Jesienne spotkania młodych krwiodawców” organizowane przez POLSKI CZERWONY KRZYŻ i ZESPÓŁ SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH nr 3. W ramach akcji na terenie szkoły miała miejsce:
- Akcja Honorowego Krwiodawstwa
- Akcja Rejestracyjna potencjalnych dawców szpiku
- Sportowy Jarmark Krwiodawców

W akcji wzięli udział uczniowie ośmiu szkół: ZSP nr 4 Bełchatów, I LO Bełchatów, II LO Bełchatów, III LO Bełchatów, LO im. Herberta w Bełchatowie, ZSO Zelów, ZSP nr 3 Bełchatów, ZSP Kleszczów. Zawodnicy „na wesoło” rywalizowali w konkurencjach sportowych zorganizowanych na sali gimnastycznej oraz w zawodach strzeleckich, które odbyły się na strzelnicy ZSP nr 3.

Czytaj całość
 
Miejskie Obchody Święta Niepodległości 2017
W dniu 11 listopada 2017 r. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości w Parafii pw. Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie.
Po uroczystościach delegacja ZSP Nr 3 złożyła kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy POW.
W Poczcie Sztandarowym szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas II D i IV D TE.
Czytaj całość
 
Europejskie kwalifikacje normą XXI w.
„Europejskie kwalifikacje normą XXI w. – zagraniczne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego”
 
W ZSP nr 3, ZSP Nr 4 w Bełchatowie oraz ZSP w Zelowie rozpoczęła się rekrutacja do ostatniej edycji projektu pn. „Europejskie kwalifikacje normą XXI w. – zagraniczne staże zawodowe dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego” realizowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020.
Czytaj całość
 
Mikołajki - fotorelacja
Mikołaje nie zawiedli. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Samorząd Uczniowski
 
Image 
Czytaj całość
 
Halowy turniej piłki nożnej
                                                                                                                                                                                                              
 
"Andrzejki" w Domu Pomocy Społecznej
W czwartek 30 listopada 2017 roku odbyły się "Andrzejki" w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie zorganizowane przez członków Klubu Wolontariusza działającego w naszej szkole. Były prezenty i życzenia urodzinowe dla podopiecznych domu oraz muzyczna dedykacja dla nich. W rolę wodzireja wcielił się Szymon Juśkiewicz z klasy I p LO, który zachęcił wszystkich do zatańczenia "belgijki" oraz do uczestniczenia w "kalamburach". Mieszkańcy wzięli również udział w konkursie wiedzy, a także znajomości smaków i zapachów. Cała impreza upłynęła tradycyjnie pod znakiem wspaniałej zabawy. Organizatorkami były Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk, Barbara Gajda oraz Anna Jaszczak.
Czytaj całość
 
Stypendia dla najzdolniejszych uczniów
Wojewoda łódzki Zbigniew Rau i łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski wręczyli w piątek 17.11.2017r. dyplomy stypendystom Prezesa Rady Ministrów. Stypendia Prezesa Rady Ministrów mogą otrzymać uczniowie szkół, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym, jeśli spełniają przynajmniej jeden z poniższych warunków:
1. Otrzymali promocję z wyróżnieniem (średnia ocen z zajęć obowiązkowych nie niższa niż 4,75 oraz bardzo dobra ocena z zachowania) oraz najwyższą w danej szkole średnią ocen.
2. Wykazują szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy, uzyskując w niej najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy – wyniki co najmniej dobre.
W bieżącym roku szkolnym w naszym województwie stypendia Prezesa Rady Ministrów otrzymywać będzie 230 uczniów. Wśród wyróżnionych znaleźli się nasi uczniowie: Renata Książczyk oraz Samuel Strąk. Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
Konkurs "Internet kluczem do wiedzy"
W dniu 24 listopada 2017 roku  w naszej szkole odbył się konkurs „Internet kluczem do wiedzy” dla uczniów klas pierwszych. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszy (eliminacje) w formie testu składającego się z 40 pytań, a drugi (finał) z 4 zadań sprawdzających umiejętności praktyczne uczniów.

Laureatami konkursu zostali uczniowie:
I miejsce: Zowczak Dawid kl. Ii TE
II miejsce: Krasoń Jakub kl. Ii TE
III miejsce: Wojciechowski Mateusz kl. Ii TE
IV miejsce: Piątkowski Bartosz kl. Ii TE
V miejsce: Pietrzyk Damian kl. Ii TE
VI miejsce: Wlazło Kacper kl. Id TE
 
Gratulujemy!!!
Czytaj całość
 
Uniwersytet zawsze otwarty
Dnia 28.11.2017 uczniowie naszej szkoły z klas: I i TE, III i TE, II Ee TE i II Ae TE w ramach projektu „Uniwersytet zawsze otwarty” odwiedzili wydział filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego przy ulicy Pomorskiej w Łodzi. Podczas wizyty uczniowie zostali oprowadzeni po budynku i zwiedzili sale zajęć, bibliotekę wydziału oraz aule wykładowe. Następnie uczniowie wzięli udział w zajęciach praktycznych z kultury amerykańskiej. Tematem zajęć była geneza święta dziękczynienia oraz czarnego piątku (Thanksgiving Day and Black Friday).
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 101 - 120 z 1184

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”