OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Firma LANGE ŁUKASZUK w ZSP nr 3 w Bełchatowie
Dnia 19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyło się jednodniowe sympozjum dla nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką „Inteligentny dom”. Organizatorem sympozjum było Szkolne koło SEP przy ZSP Nr 3 przy współpracy z firmą LANGE ŁUKASZUK. Współpraca z firmą została zapoczątkowana podczas Targów Energetycznych ENERGETEB 2018, gdzie gościli również uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przedmiotów elektrycznych. Przedstawiciele firmy docenili zainteresowanie młodzieży swoimi produktami, oferując dodatkowe wykłady i spotkania na terenie szkoły.
Czytaj całość
 
"Marzycielska Poczta"
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy IIB TE i I p/w Lo wzięli udział w akcji "Marzycielska Poczta". Jest to inicjatywa pisania listów i wysyłania kartek dla dzieci, które walczą każdego dnia z ciężkimi chorobami. Ci mali bohaterowie bardzo potrzebują wsparcia, słów sympatii, otuchy i motywacji do leczenia czy rehabilitacji.
Czytaj całość
 
"Pełna zimowa miska dla zwierzaka ze schroniska"
Akcję pt.: "Pełna zimowa miska dla zwierzaka ze schroniska" zorganizowała Sandra Szczepanik uczennica klasy 1 p/w IV Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. W zbiórce brała udział społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne" rozstrzygnięty!
Szkolne Koło SEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie przeprowadziło po raz czwarty Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne". Przedmiotem Konkursu było przygotowanie przez uczestników: własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej; wykazu materiałów z których została wykonana; w przypadku ozdoby interaktywnej krótki opis działania; uzasadnienia dlaczego powinna być uznana za najciekawszą.
Do konkursu zgłoszono 19 prac. Przy ocenie prac konkursowych brano pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość autora, oryginalność oraz ciekawy sposób ujęcia tematu a także wkład pracy własnej.
Czytaj całość
 
EGZAMIN ZAWODOWY
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO
W SESJI ZIMOWEJ 2019 – MODEL Z DOKUMENTEM

09 stycznia (środa) 2019 roku – sala przed aulą
godzina 9:00
• technik elektryk – kwalifikacja E.24 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych
• technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja B.22 – Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 
godzina 13:00
• technik budownictwa – kwalifikacja B.33 – Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych
• technik elektronik – kwalifikacja E.20 – Eksploatacja urządzeń elektronicznych
Czytaj całość
 
37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
W czwartek 13 grudnia 2018 roku obchodziliśmy 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych zbrodni. W naszym mieście centralne obchody religijno - patriotyczne odbyły się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Warsztaty językowo - komputerowe
Dnia 12.12.2018 r. uczniowie klasy III Ae TE wraz z Panią Renatą Bartoszewską i Izabelą Jarzecką udali się do Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie. Odwiedzili grupę „Krasnoludków” i poprowadzili dla nich zajęcia językowo – komputerowe.
Przedszkolaki chętnie i bardzo aktywnie brały udział w zajęciach komputerowych, których celem było zaprojektowanie kartki świątecznej. Dzieci poznały słownictwo w języku angielskim związane z komputerem, wysłuchały kolęd w języku angielskim oraz brały udział w zabawach i quizach językowych z nagrodami.
Czytaj całość
 
"I Ty możesz zostać św. Mikołajem"
Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. W dniu wspomnienia św. Mikołaja - 6 grudnia, uczniowie ze Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki i wolontariusze przekazali paczki ze słodyczami i zabawkami dla podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Socjalizacyjnego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
W dniu 13 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00. odbędą się zebrania dla rodziców z wychowawcami informujące o ewentualnych zagrożeniach oceną niedostateczną lub nieklasyfikowaniem na pierwsze półrocze.
 
Seminarium SEP
W dniu 12.12.2018 roku, na zaproszenie Oddziału Częstochowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, członkowie Szkolnego Koła SEP wzięli udział w seminarium, podczas którego poruszone były dwa bardzo interesujące tematy.
1. System jednoprzewodowego przesyłu energii elektrycznej SWER z wykorzystaniem zjawiska rezonansu wg patentu Nikoli Tesli.
2. Inteligentny monitoring energetyczny NAZCA – monitoring i sterowanie energią elektryczną oraz efektywnością energetyczną na obszarach przemysłowych, oraz w obiektach budowlanych.
Czytaj całość
 
Konkurs "Internet kluczem do wiedzy"
W dniu 12 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Internet kluczem do wiedzy” dla uczniów klas pierwszych. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszy (eliminacje) w formie testu składającego się z 40 pytań a drugi (finał) z 4 zadań sprawdzających umiejętności praktyczne uczniów. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 34 uczniów.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową

11.12.2018 r. w II LO w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową chłopców. Drużyna ZSP nr 3 grająca w składzie: Olgierd Minol, Robert Węglewski, Maksymilian Przywojski, Artur Goliment, Konrad Matyjaszczyk, Adrian Zając, Dominik Lepka, Władysław Lorek, Maciej Chojnacki, Szymon Staszek i Mateusz Grodzki, po wyrównanej rywalizacji zajęła III miejsce.

Czytaj całość
 
Mikołajkowa fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych
Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Konkurs w wydaniu mikołajkowym połączony został z kiermaszem ciast i pierników. Przeznaczony był dla uczniów klas I, II LO oraz I, II TE. Zmagania przebiegały wieloetapowo. Podczas pierwszej części konkursu uczniowie przystąpili do testu pisemnego. Test trwał 45 minut i składał się z 30 pytań. Do drugiej-ustnej części konkursu przystąpiło 10 uczniów. Jego celem było przede wszystkim zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język niemiecki i angielski są językami oficjalnymi, ale także kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mieli również możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach, rozwijania swoich umiejętności językowych oraz wartości wychowawczych poprzez zdrowe współzawodnictwo. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 35 uczniów.
Czytaj całość
 
Zajęcia z profilaktyki AIDS
3 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne w ramach obchodzonego co roku Światowego Dnia AIDS. Uczniowie z klas : II i , II D, III w, III g/t, IV B/M, I P/W, III B/M, III E wraz z nauczycielami mieli możliwość, zapoznania się z najbardziej aktualnymi informacjami na temat skali rozprzestrzenia się wirusa HIV i zachorowalności na AIDS w Polsce i na świecie, dróg zakażenia, skutków działania wirusa HIV na układ immunologiczny człowieka, faktów i mitów na temat tej choroby oraz podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć zakażenia HIV. Wszystko zostało zaprezentowane w formie bardzo atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, pogadanki oraz informacji zaprezentowanych przez uczniów klasy III w: Bartosza Pawłowskiego, Jakuba Sośnickiego i Dominika Otockiego. Wszyscy uczestnicy dostali również ulotki z podstawowymi informacjami: „Jak mogę uniknąć zakażenia HIV?”
Czytaj całość
 
Szachy
10 grudnia odbędą się po raz pierwszy Powiatowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego.
 
Powiatowe Zawody w tenisie stołowym
4 grudnia 2018 r. odbyły się w Zelowie Powiatowe Zawody w tenisie stołowym chłopców. Nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo w meczach z ILO 3:0 i 3:1 z ZSP w Kleszczowie. W finale po zaciętej walce przegrali 2:3 z ZSZ Zelów. Naszą szkołę reprezentowali Michał Oracz z kl. 3G/T (najlepszy zawodnik turnieju) wraz z Tomaszem Markiem z kl. 1TE i Rafałem Kałużnym z kl. 4ETE. Nasi reprezentanci zajęli 2 miejsce i zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich.
Czytaj całość
 
ANDRZEJKI w DPS w BEŁCHATOWIE
Dnia 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IP/W i IBeM, wraz z nauczycielami oraz księdzem, uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Po oficjalnym powitaniu uczniowie przedstawili historię „O Świętym Andrzeju”. Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy wzięli udział w zabawie tanecznej i licznych atrakcjach przygotowanych na tę okazję, nie zabrakło konkursów takich jak: kalambury czy zagadki. Mieszkańcy mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu uczennic z klasy I BeM – Mai Kołat i Karoliny Grzelak. Dodatkową atrakcją był występ księdza Emanuela Stańczyka, który grał i śpiewał kilka utworów m.in.: „Ziarno”. Nie zabrakło wspólnych rozmów przy stole, piosenek i tańców.
Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnego obchodzenia Mikołajek w najbliższy czwartek 06.12.2018 roku. W mikołajkowej zabawie udział może wziąć każdy, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w czapkę Świętego Mikołaja, rogi renifera, świąteczny sweter lub inny bożonarodzeniowy gadżet. Członkowie SU będą w tym dniu odwiedzać klasy na ich lekcjach, by wykonać wspólne zdjęcia.
Za utrudnienia w lekcjach z góry bardzo przepraszamy. Jednocześnie mamy prośbę do nauczycieli o niepytanie w tym dniu szkolnych Mikołajów, gdyż muszą oszczędzać siły na bożonarodzeniowy czas, bo jeszcze dużo pracy przed nimi.
Samorząd Uczniowski
 
Spotkanie Dyrektora Piotra Mielczarka z przedstawicielem firmy Hager Polo

W dniu 03.12.2018 odbyło się  spotkanie Dyrektora Piotra Mielczarka z Dariuszem Szymkiewiczem, przedstawicielem firmy Hager Polo kierownikiem projektu „Wsparcie Inżynierskie”. Celem spotkania było nawiązanie współpracy, która zaowocowała by podniesieniem atrakcyjności kształcenia.

Tematy spotkania:
1. Przeprowadzenie cyklu szkoleń dla uczniów technikum i szkoły branżowej.
2. Doposażenie pracowni w stanowisko do monitorowania energii.
3. Utworzenie w pracowni zajęć praktycznych stanowisk do montażu rozdzielnice.
4. Wycieczka edukacyjna dla uczniów do firmy Hager Polo w Tychach.
5. Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów elektrycznych.
Realizację projektu zaplanowano na rok 2019.
W spotkaniu uczestniczyła również wicedyrektor CKP Pani Elżbieta Drzazga.
Inicjatorem spotkania i koordynatorem realizacji projektu jest Elżbieta Murlikiewicz

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 1424

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”