OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
EGZAMIN ZAWODOWY

CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI ZIMOWEJ 2020

W dniu 10.01.2020 r. (piątek) odbędzie się część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:
• godzina 10:00 – przed aulą
- technik elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych – E.07
- technik mechanik z zakresu kwalifikacji montaż i obsługa maszyn i urządzeń – M.17
- operator obrabiarek skrawających z zakresu kwalifikacji użytkowanie obrabiarek skrawających – M.19  

Czytaj całość
 
EGZAMIN ZAWODOWY
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI ZIMOWEJ 2020 – MODEL Z DOKUMENTEM

09 stycznia (czwartek) 2020 roku – sala przed aulą
godzina 9:00
• technik elektryk – kwalifikacja E.24 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych;
• technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja B.22 – Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej.
godzina 13:00
• technik budownictwa – kwalifikacja B.33 – Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych;
• technik elektronik – kwalifikacja E.20 – Eksploatacja urządzeń elektronicznych.
Czytaj całość
 
KONKURS

„Język angielski zawodowy w branży: informatycznej, elektrycznej, elektronicznej, mechanicznej, samochodowej, budowlanej”.

Image

Odbędzie się w dwóch etapach:
ETAP I - 24.03.2020 r. godz. 9.00 (wtorek) – test (a,b,c).
ETAP II – 31.03.2020 r. godz. 9.00 (wtorek) – test (a,b,c), wypełnianie luk, tłumaczenie wyrazów i fragmentów zdań itp.
ETAP III - opcjonalny
Do etapu II-go zakwalifikują się uczniowie z największą ilością punktów.

Czytaj całość
 
UWAGA!
W dniu 20 grudnia 2019 r. (piątek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.
 
OGŁOSZENIE
W dniu 19 grudnia 2019 r. o godzinie 17.00 odbędą się konsultacje dla rodziców z wychowawcami, informujące o ewentualnych zagrożeniach oceną niedostateczną lub nieklasyfikowaniem na pierwsze półrocze.
 
Konkurs "Internet kluczem do wiedzy"
W dniu 13 grudnia 2019 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Internet kluczem do wiedzy” dla uczniów klas pierwszych. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszy (eliminacje) w formie testu składającego się z 40 pytań a drugi (finał) z 4 zadań sprawdzających umiejętności praktyczne uczniów. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 46 uczniów.
Czytaj całość
 
WYCIECZKA DO TEATRU
Dnia 16 grudnia 2019 roku uczniowie z klasy Iig i IDg Technikum wybrali się do teatru na sztukę „MANEWRY WESELNE”. Spektakl wystawiony był w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Świetna gra młodych aktorów, dowcipny język bohaterów, a także doskonale dobrana muzyka, ładna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że spektakl bardzo się podobał.
Czytaj całość
 
38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
W piątek 13 grudnia 2019 roku obchodziliśmy 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych zbrodni. W naszym mieście centralne obchody religijno - patriotyczne odbyły się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Test sprawności
Image
 
 
Konkurs
Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył się po raz piętnasty szkolny konkurs „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?”.
 
Image
 
Czytaj całość
 
XXI Powiatowy Konkurs Literacki "Książki na medal"
11 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie rozstrzygnięty został XXI Powiatowy Konkurs Literacki „Książki na medal”.
Uczennice naszej szkoły wzięły w nim udział. Sylwia Próba z klasy I PWg zajęła II miejsce, a Wiktoria Czarzasty z klasy I PW zdobyła wyróżnienie.
Przygotowaniem uczennic zajęły się panie Anna Moreń i Iwona Frączkowska.
Czytaj całość
 
XV Szkolny Konkurs "Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?"
Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył się po raz piętnasty szkolny konkurs „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?”, którego uczestnikami byli tradycyjnie uczniowie klas I i II LO oraz TE. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język angielski/niemiecki jest językiem oficjalnym. Uczniowie mieli możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach jako obywatele Europy oraz rozwijania umiejętności językowych. Do I etapu, czyli części pisemnej przystąpiło 24 uczniów z języka angielskiego i aż 26 uczniów z języka niemieckiego. Po rozwiązaniu etapu pisemnego, uczniowie z najwyższą ilością punktów wzięli udział w II etapie, czyli części ustnej. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w obu częściach konkursu, otrzymali dyplomy i nagrody.
Czytaj całość
 
Akcja przedświątecznych wypieków w DPS
W dniu 9.12.2019 r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w akcji wypiekania świątecznych ciastek dla mieszkańców DPS w Bełchatowie. Kulinarne talenty mogły tym razem zaprezentować uczennice z 1 klasy policyjno – wojskowej wraz z nauczycielami Agnieszką Jędrzejewską – Florczyk i Barbarą Gajdą. Najciekawszym momentem naszej kulinarnej przygody było zdobienie ciastek lukrem i kolorowymi cukierkami. Fantazyjne kształty i zapach naszych wypieków przypominał, że „dużymi krokami” zbliżają się nasze ulubione święta Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że mogliśmy wnieść trochę radości do życia mieszkańców DPS. Dzięki naszej akcji będą mogli nas również wspominać w tym pięknym świątecznym czasie.
Czytaj całość
 
ABC Bezpieczeństwa Młodego Kierowcy
W dniu 5 grudnia 2019 roku odbył się finał konkursu ABC Bezpieczeństwa Młodego Kierowcy. Po rozwiązaniu zadań testowych i emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców. Nasz uczeń Adrian Rejmicz z klasy IIDTe zajął piąte miejsce.
Artykuł i fotorelacja
http://www.powiat-belchatowski.pl
Czytaj całość
 
TENIS STOŁOWY
03.12.19 r. odbyły się w Zelowie powiatowe zawody w tenisie stołowym. Po bardzo dobrej grze nasza drużyna zajęła drugie miejsce, kwalifikując się na zawody rejonowe, na których po zaciętej walce nasi chłopcy zajęli szóste miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Rejmicz, Mateusz Miarka oraz Bartosz Szymczak.
Czytaj całość
 
Mikołajki w Pizzerii Fenix
Dnia 10.12.2018 r. uczniowie klasy 1bh wraz z panią wychowawczynią Izabelą Kurkowską udali się na wspólną wycieczkę do pobliskiej Pizzerii Fenix w Bełchatowie. Wyjście to zostało zorganizowane z okazji Mikołajek. Celem wycieczki było miłe spędzenie czasu, integracja klasy oraz uwrażliwienie młodzieży na kulturalne zachowanie się w restauracji. Wycieczka była bardzo udana, dlatego zamierzamy organizować dalsze wspólne wyjścia.
Czytaj całość
 
Konkurs języka angielskiego
W dniu 5 grudnia 2019 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs języka angielskiego „The Best of the Best” dla uczniów naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Szkoły SAN.
Udział w konkursie wzięło  32 uczniów z różnych klas. Pierwszy etap konkursu polegał na ćwiczeniach związanych z rozumieniem tekstu słuchanego i czytanego na poziomie rozszerzonym. Potem testy zostały sprawdzone i wyłoniono 15 osób z najlepszymi wynikami. Następny drugi etap, który okazał się bardzo trudny, polegał na słuchaniu fragmentów powieści i piosenki w języku angielskim i uzupełnianiu luk w tekstach.
Czytaj całość
 
Szkolny konkurs z języka angielskiego i niemieckiego
Konkurs „Co wiesz o krajach anglo i niemieckojęzycznych?” odbędzie się 11 grudnia o godz. 9:40 w holu przed aulą. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-2 liceum i technikum biorących udział w konkursie.
Powodzenia i do zobaczenia!!!
 
"Mam Talent"
W mikołajkowy piątek odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Mam Talent”. Uczestnicy zaprezentowali swoje szczególne uzdolnienia, nie tylko w typowych jak na ten konkurs dziedzinach, takich jak wokal, gra na instrumentach muzycznych, pisanie i recytowanie wierszy, stand-up, czy fotografia artystyczna, ale również w tworzeniu małych form z papieru (origami), czy mini-dzieł sztuki kulinarnej (wypieki).
Czytaj całość
 
Nietypowa godzina wychowawcza
Dnia 3.12.2019 r. uczniowie klasy I Ig TE i III Ie Te uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły (Liceum Wojskowego), a obecnie terapeutą i psychologiem w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim – Panem Marcinem Grzybowskim. Wychowawczynie: Renata Bartoszewska i Izabela Jarzecka postanowiły zaprosić na lekcję do dyspozycji wychowawcy funkcjonariusza z Aresztu Śledczego. Pan Grzybowski przeprowadził zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień na temat „Człowiek twórczy, a używki."
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 121 - 140 z 1625

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”