OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
VII Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki
30 marca 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Historyczno – Literacki „Wybitni twórcy renesansu i ich epoka”. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o europejskim i polskim odrodzeniu oraz zainteresowanie młodzieży twórczością Jana Kochanowskiego.
Czytaj całość
 
Wyjazd klas górniczych do kopalni "Grudzień Las"
26 marca uczniowie klasy IIg i IIIg wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Kopalnia Piasku Kwarcowego „Grudzeń Las” niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego.
Czytaj całość
 
Wyjazd klas maturalnych do Częstochowy
20 marca, jak co roku, uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 pod opieką wychowawców, księży i katechetów, pojechali do Częstochowy. Po mszy, odprawionej w intencji maturzystów, uczniowie wyruszyli na drogę krzyżową poprowadzoną przez księży uczących w naszej szkole.
Czytaj całość
 
Święto 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich
Dnia 23.03.2012 r. młodzież z klasy I w LO (tzw. wojskowej) wraz z dyrektorem szkoły p. Piotrem Mielczarkiem oraz opiekunami uczestniczyła w uroczystych obchodach święta 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Jednostka ta od wielu lat sprawuje opiekę nad tymi klasami.
Czytaj całość
 
Zaproszenie
Zapraszamy rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i wszystkich chętnych na otwarte spotkanie "Współczesne zagrożenia duchowe", które odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2012 roku (czwartek) o godzinie 16.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs
VII SZKOLNY KONKURS „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?"
Dnia 27 marca odbył się VII szkolny konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, którego uczestnikami byli uczniowie klas I i II LO i TE.
Czytaj całość
 
Sukces w Radomiu!
„Alternatywne paliwa lekiem na…” to hasło przewodnie konkursu na blog internetowy. Konkurs towarzyszył organizowanemu przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu VIII Ogólnopolskiemu Seminarium „Odnawialne źródła energii”.
Czytaj całość
 
Recepta na karierę
Zapraszamy uczniów do udziału w bezpłatnych  warsztatach
„Recepta na karierę”, czyli psychologiczne i nie tylko uwarunkowania drogi do sukcesu.
Czytaj całość
 
Spotkania z ciekawymi ludźmi
W dniu 16.03. w ZSP nr 3 odbyło się kolejne spotkanie z organizowanego przez Izabelę Jarzecką i Dorotę Kochalską cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem zaproszonym gościem była Aleksandra Wittenberg – artystka fotograf, członek zarządu Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Czytaj całość
 
ELEKTROTECHNIKA 2012
X Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2012

Dnia 12 marca uczniowie naszej szkoły z klas: III D TE, II C/D TE oraz grupa teleinformatyków z klasy II M/T TE i grupa elektryków z klasy III B/C ZSZ uczestniczyli wraz z opiekunami: Z. Sykułą, M. Rydz, A. Chudzik, I. Krawczyk oraz D. Maślanką w X Międzynarodowych Targach Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2012, które odbyły się w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI równolegle z IV Targami Czystej Energii CENERG 2012 i XX Międzynarodowymi Targami Sprzętu Oświetleniowego Światło 2012.
Czytaj całość
 
Konkurs
Czujesz, że już jesteś inżynierem? A dodatkowo lubisz kręcić filmy. Weź udział w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Czytaj więcej na www.fabrykainzynierow.pl w zakładce Aktualności.
 
XII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
7 marca odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 39 uczniów z następujących szkół ponadgimnazjalnych: ZSP w Szczercowie, ZSP im. J. Kilińskiego w Zelowie, ZSP w Kleszczowie, ZSP nr 4 w Bełchatowie, LO im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie, LO im. W. Broniewskiego w Bełchatowie oraz ZSP nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Próbna matura z matematyki
7 marca w naszej szkole została przeprowadzona próbna matura z matematyki.
Czytaj całość
 
"Matematyka na co dzień"
Dnia 02 marca wykładowcy uczelni patronackiej - Społecznej Akademii Nauk, zorganizowali dla uczniów naszej szkoły prelekcję p.t. "Matematyka na co dzień".
Czytaj całość
 
Konkurs Promotor Przyjaznej Energetyki rozstrzygnięty!
Projekt naszej szkoły pod nazwą „Niech moc będzie z nami” zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie pn. Promotor Przyjaznej Energetyki. Zadaniem konkursu skierowanego do jednostek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych była promocja działań edukacyjnych w zakresie wytwarzania, poszanowania i wykorzystania energii.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
22 lutego 2012 r. uczniowie klasy Ii TE, Ip LO oraz Im TE uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem wyjazdu była możliwość obejrzenia oraz praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki. W trakcie pobytu na terenie centrum młodzież również uczestniczyła w seansie "Czarne dziury: Podróż w nieznane". Seans odbył się w Planetarium Niebo Kopernika.
Czytaj całość
 
ŚWIATOWY DZIEŃ KOTA
23 lutego w ramach obchodzonego Światowego Dnia Kota (17.02.) odbyło się spotkanie z Supreme Championem Arashem Winni (PL), oficjalną maskotką Polskiego Związku Myszy Rasowych i świętym kotem birmańskim we własnym futrze, rezydującym w bełchatowskiej hodowli kotów Aslan’s Bliss*PL.
Czytaj całość
 
SPOTKANIE METODYCZNE
22 lutego w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyło się szkolenie metodyczne dla nauczycieli języka angielskiego zorganizowane przez wydawnictwo Pearson Longman z pomocą dwóch nauczycielek z naszej szkoły: Izabeli Jarzeckiej i Doroty Kochalskiej.
Czytaj całość
 
Konkurs
Z okazji Światowego Dnia Kota obchodzonego 17 lutego 2012 r. ogłaszamy konkurs artystyczny na fotografię, rysunek, portret, film, wiersz lub opowiadanie o kociej tematyce.

Czytaj całość
 
KOMUNIKAT

W dniu 14.02.2012 r. Komisja Rekrutacyjna rozpatrzyła formularze zgłoszeniowe uczniów I Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bełchatowie, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w następujących kursach kwalifikacyjnych organizowanych w ramach projektu „Nowoczesna szkoła zawodowa – kluczem wejścia na lokalny rynek pracy”:
a) Kurs spawania blach i rur metodą MAG 135,
b) Kurs z zakresu eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci elektroenergetycznych do 1 kV „E”,
c) Kurs kierowców operatorów wózków jezdniowych.

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1241 - 1260 z 1378

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”