OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Spotkanie z...
Dnia 16.12.2011 wybrani uczniowie klas IIIp1 LO, IIIp2 LO, IIp2 LO, II s/w LO, IVb TE, IVb/j TE, IVi TE, III mb pod opieką nauczycieli języka angielskiego udali się w dwugodzinną podróż Norweskimi Liniami Lotniczymi "Norwegian". Na pokładzie samolotu powitała nas stewardessa pani Aleksandra Olejniczak.
 
Bezpieczne kibicowanie w ZSP nr 3
Dnia 15.12.2011 roku odbyła się w auli ZSP nr 3 w Bełchatowie prelekcja dla rodziców. Kilkuset rodziców i opiekunów uczniów naszej szkoły, miało okazję dowiedzieć się więcej o świecie kibiców z regionu łódzkiego.
Czytaj całość
 
I Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej
14 grudnia 2011 roku odbył się I Szkolny Konkurs Piosenki Angielskiej. Celem konkursu było wspieranie zdolnych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych oraz sprawności językowej. Organizatorkami konkursu były nauczycielki języka angielskiego Izabela Jarzecka, Dorota Kochalska i Anna Jaszczak.W skład jury wchodziły Pani Dyrektor Anna Moreń, Pani Izabela Jarzecka, Pani Dorota Kochalska, Pani Agnieszka Jędrzejewska- Florczyk.
Czytaj całość
 
Lekcja pokazowa z języka angielskiego
Dnia 9.12.2011 roku została przeprowadzona lekcja pokazowa z języka angielskiego poprowadzona przez konsultantkę metodyczną wydawnictwa Pearson Longman - Panią mgr Ewę Wilmańską.
Uczestnikami lekcji byli uczniowie klasy I g TE (grupa z wiodącym językiem angielskim) i nauczyciele języka angielskiego oraz Pani wicedyrektor szkoły Anna Moreń.
Czytaj całość
 
Szkoła samodzielnego myślenia
W dniach 15-16 grudnia 2011 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego „Szkoła samodzielnego myślenia” przeprowadzone zostało badanie mające na celu diagnozę kompetencji kluczowych uczniów. Wzięli w nim udział uczniowie kl. Ii TE oraz IVi TE.
Czytaj całość
 
Sukcesy uczniów TE
Uczniowie naszej szkoły Milena Rogozińska, Angelika Owczarek i  Dominik Zatorski odebrali z rąk wicemarszałek Doroty Ryl oraz Anny Rabiegi, przewodniczącej Komisji Nauki, Kultury i Sportu Sejmiku Województwa Łódzkiego, roczne stypendium na wydatki edukacyjne. 
Czytaj całość
 
Powiatowe zawody w tenisie stołowym
W dniu 14.12.2011 r. w Zelowie odbyły się Powiatowe zawody w tenisie stołowym chłopców i dziewcząt w ramach LICEALIADY.
Dziewczęta w składzie: Fila Daria II p2 LO i Rychlewicz Klaudia II P1 LO zajęły IV miejsce, natomiast chłopcy w składzie: Piotrowski Marcin III g TE i Łudczak Patryk III w LO zajęli V miejsce w powiecie.
Opiekunami drużyn byli nauczyciele wychowania fizycznego: Jacek Koszek i Tomasz Piotrowski.
 
II Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Leżąc
W dniu 09.12.2011 odbyły się II Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w Wyciskaniu Leżąc o Puchar Starosty Bełchatowskiego.
Drużyna chłopców ZSP nr 3 w Bełchatowie zajęła po raz drugi I miejsce.
Czytaj całość
 
Spotkanie z przedstawicielem Katedry Górnictwa Odkrywkowego AGH w Krakowie
W dniu 05 grudnia 2011 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas kształcących się w zawodzie „technik górnictwa odkrywkowego”, oraz klas III i IV technikum energetycznego z z-cą Kierownika Katedry Górnictwa Odkrywkowego ds. Naukowo-Badawczych Panem dr hab. inż. Zbigniewem Kasztelewiczem, profesorem nadzwyczajnym AGH. W ramach tego spotkania uczniowie wysłuchali wykładu nt "Rola węgla a w tym węgla brunatnego w gospodarce polskiej i światowej”, oraz zapoznali się z historią i działalnością Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie. 
 
I Festiwal Piosenki Solidarnościowej w Bełchatowie
Ania Bednarek z klasy II P2 i Lidia Bojanowska z klasy III P2 zajęły II miejsce w I Festiwalu Piosenki Solidarnościowej w Bełchatowie.
Uczennice zostały przygotowane przez nauczycielkę języka angielskiego Annę Jaszczak.
Czytaj całość
 
E-matura z Politechniką Łódzką
7 grudnia uczniowie klas maturalnych Technikum Energetycznego przystąpili do e-matury organizowanej przez Politechnikę Łódzką.
Czytaj całość
 
Spotkanie z przedstawicielami Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej
7 i 9 grudnia 2011 r. gościliśmy w szkole przedstawicieli Wydziału Mechanicznego Politechniki Łódzkiej - pana dr inż. Romana Ferenca i pana dr inż. Łukasza Kaczmarka. W spotkaniach uczestniczyła młodzież naszej szkoły, która w ich trakcie miała okazję wysłuchać prelekcji p.t. "Menedżer świata produktów" oraz wykładu z biomimetyki.
Czytaj całość
 
Światowy Dzień Pluszowego Misia
25 listopada 2011 roku obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia każdy mógł przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka. Posiadanie przy sobie pluszaka - gwarantowało uczniowi dzień bez pytania.
Czytaj całość
 
Szkolny klub wolontariatu
Młodzież Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie przygotowała dla pensjonariuszy i personelu Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie  program  pt. ,,Historia w pieśni ukryta”, który zaprezentowany został 24.11.2011 r.  
Mottem  koncertu polskiej pieśni i piosenki patriotycznej były słowa Adama Mickiewicza z „Konrada Wallenroda” - „Płomień rozgryzie malowane dzieje, Skarby mieczowi spustoszą złodzieje, Pieśń ujdzie cało...”
Czytaj całość
 
Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie
22.11.2011 r. uczniowie klasy IIb2, IIi oraz IIb1 uczestniczyli w wycieczce do Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Celem wyjazdu była możliwość nie tylko obejrzenia ale również praktycznego eksperymentowania z eksponatami z różnych dziedzin nauki: fizyki, chemii, biologii, geografii , nauk społecznych.
Czytaj całość
 
Spotkanie z przedstawicielem Politechniki Łódzkiej
18 listopada odbyło się spotkanie informacyjne dla uczniów naszej szkoły z przedstawicielem Wydziału Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej dr inż. Mariuszem Tomczykiem. W tracie spotkania uczniowie mieli okazję zapoznać się ze strukturą uczelni, kierunkami studiów i charakterystyką wydziału.
Czytaj całość
 
Konkurs multimedialny "Energetyk z pasją"
- Umiesz dziwić się światem?
- Jesteś zapalonym fotografem?
- Tworzysz ciekawe filmy?
- Potrafisz uchwycić to, czego inni nie dostrzegają wzrokiem?

ZAPREZENTUJ SWÓJ TALENT!
Stwórz prezentację multimedialną lub nakręć krótki film na jeden z podanych tematów:
- Życie
- Abstrakcja
- Strach
- Szczęście
- Moja pasja!
 
Czytaj całość
 
START W KARIERĘ
Dyrekcja szkoły serdecznie zaprasza uczniów i ich rodziców na spotkanie z cyklu „Start w karierę”. Spotkanie odbędzie się dnia 7 grudnia 2011 r. o godz. 17.30 w auli ZSP nr 3.
"Start w karierę" to innowacyjny projekt Uniwersytetu Łódzkiego przeznaczony dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych oraz ich rodziców. W trakcie spotkań z cyklu "Start w karierę":
- młodzież odkryje tajniki sukcesu na przyszłym rynku pracy,
- rodzice nauczą się jak skutecznie motywować i doradzać swojemu dziecku.
Czytaj całość
 
XII Regionalny Przegląd Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej
Lidia Bojanowska z klasy III p2 otrzymała specjalną nagrodę od sponsora w XII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Patriotycznej i Żołnierskiej. Lidia została przygotowana przez nauczycielkę języka angielskiego Annę Jaszczak.
 
Czytaj całość
 
Zaczarowana Pracownia Decoupage
Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, kochające zatracić się w hobbystycznym świecie na cotygodniowe warsztaty z technik ozdabiania przedmiotów.
Spotykamy się w każdy piątek o godz. 14.05 w sali 203.
Jeśli chcesz ciekawie spędzić wolny czas i nauczyć się czegoś nowego to koniecznie przyjdź do nas.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1321 - 1340 z 1424

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”