OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych
29 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w szachach drużynowych. Zawody organizowane były w ramach Licealiady 2019/20. Zawodnicy w składzie: Agnieszka Freus, Arek Łażewski, Jakub Kusiak, Bruno Schabowicz, Brajan Rychliński wywalczyli III miejsce, ustępując miejsca drużynie z ZSP w Kleszczowie i drużynie ZSP nr 2 w Bełchatowie. Gratulujemy!!!
Czytaj całość
 
MIKOŁAJKI
06.12.2019 MIKOŁAJKI - kto przebrany niepytany!!!
Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy.
 
Konkurs języka angielskiego
Konkurs języka angielskiego "The Best of the Best" odbędzie się 5 grudnia w sali 218 o godz. 9:00.
 
Dzień Seniora w DPS
W dniu 21.11.2019 r. uczniowie klas Ip/w LO, IIIp LO i III B TE wraz z nauczycielami p. Barbarą Gajdą, Anną Jaszczak, Agnieszką Jędrzejewską - Florczyk udali się do bełchatowskiego Domu Pomocy Społecznej, by świętować Dzień Seniora. Pensjonariusze brali udział w odgadywaniu znanych przysłów oraz w konkursie „Ciepło - zimno”, który polegał na odnajdywaniu słodkich lub owocowych niespodzianek.
Czytaj całość
 
Zwycięstwo Naszej Drużyny!!!
W dniu 27.11.2019 r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w V Jesiennych Spotkaniach Młodych Krwiodawców, zorganizowanych z okazji obchodów 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
Ideą tych spotkań jest integracja środowisk młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i kadry pedagogicznej poprzez aktywność fizyczną, popularyzacja honorowego krwiodawstwa oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród młodzieży powiatu bełchatowskiego.
Czytaj całość
 
AKCJA KRWIODAWSTWA!!!
W dniu 29 listopada (piątek) 2019 r., w godz. 9.00-12.00, w naszej szkole (hol przed aulą) odbędzie się akcja oddawania krwi. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów!!!
Przypominamy jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.

Do zobaczenia
Agnieszka Wróblewska
 
OWiUB
26 listopada 2019 r. o godzinie 8:30 w sali 120 odbędą się zawody szkolne XXXIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Zapisy u pani Joanny Napory, sala 120.
 
 
Konkurs

                                                                                                                                                    

Image

 

 
GWIAZDKA - IDEA DOBROCZYNNOŚCI
Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli i wszystkich pracowników ZSP nr 1 na charytatywny Jarmark Bożonarodzeniowy, który odbędzie się 19.12.2019 r.
 
Czytaj całość
 
Szkolny konkurs

                                                                                                                         

Image

„Co wiesz o krajach anglo i niemieckojęzycznych?”
konkurs dla uczniów klas  1 – 2 liceum i technikum
odbędzie się 11 grudnia 2019 roku o godz. 9.40 w sali 11
Serdecznie zapraszamy!!! Na uczestników czekają cenne nagrody!!!
Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się
do Pani R. Bartoszewskiej lub Pani I. Jarzeckiej.

 

 
Konkurs
Szkolny Konkurs Mam Talent 6.12.2019 r.

Wciel się w rolę aktora, piosenkarza, malarza… Nie zmarnuj szansy zaprezentowania swojego talentu i wygrania cennych nagród.
Zapraszamy wszystkich uczniów.
Konkurs odbędzie się w sali nr 11 o godzinie 9.00.
Zgłoszenia do konkursu przyjmują: Izabela Kurkowska, Anna Jaszczak, Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk, Barbara Gajda.
 
WYJAZD NA UNIWERSYTET ŁÓDZKI
Dnia 13 listopada 2019 roku w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie Technikum klas informatycznych Iig, IIIi, IVa gościli na Wydziale Filologii Angielskiej oraz na Wydziale Zarządzania.
Na początku młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Panią dr Aleksandrę Majdzińską-Koczorowicz w języku angielskim na temat "Metafory w naszym życiu - czyli kilka słów o figurach retorycznych". Zajęcia te miały na celu przybliżenie młodzieży wybranych zagadnień z zakresu językoznawstwa kognitywnego, np.: metafory, metonimii, personifikacji, oraz tego, w jaki sposób postrzeganie świata jest odzwierciedlane w formie językowej. Uczniowie bez problemów poradzili sobie z ćwiczeniami i byli bardzo aktywni podczas warsztatu. Pani Doktor była pod wrażeniem umiejętności językowych uczniów, którzy bezbłędnie wykonali ćwiczenia z tak trudnego tematu na poziomie akademickim. Oczywiście niejednokrotnie chwaliła uczniów i ich zaangażowanie.
Czytaj całość
 
Zawody z unihokeja
W środę 13 listopada 2019 r. odbyły się w Zelowie zawody z unihokeja. Po zaciętych rozgrywkach z innymi szkołami nasza drużyna zajęła III miejsce.
 
Czytaj całość
 
Konkurs
Image
 
 
Miejskie Obchody Święta Niepodległości 2019
W dniu 11 listopada 2019 r. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości. Msza Święta w Intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 10.00 w Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie odśpiewaniem Hymnu Polski. Po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz na ul. Józefa Piłsudskiego pod Pomnik Marszałka, a po przemówieniach okolicznościowych zostały także przez delegację ZSP Nr 1 złożone kwiaty pod pomnikiem.
Czytaj całość
 
"Szkoła do hymnu"
 
Bieg z okazji Święta Niepodległości
W dniu 7.11.2019 r. w parku przy Dworku Olszewskich odbył się bieg z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wzięło udział 45 uczniów z Naszej Szkoły. Najliczniejszą grupę uczestników stanowiła klas I p/wg. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Wiktoria Konieczna, która zajęła II miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe. Opiekunami młodzieży byli: p. J. Koszek, p. D. Paduch, p. J. Bogacka.
Czytaj całość
 
LIGA MISTRZÓW w ZSP nr 1 - Halowy Turniej Piłki Nożnej
Europa ma swoją Ligę Mistrzów - będzie miał ją również Energol. Czym różni się Liga Mistrzów od wcześniejszych halowych turniejów o Puchar Dyrektora ZSP nr 1? Różnica jest jedna: dzięki meczom w grupach w początkowych dwóch fazach, wygra najlepszy. Nie będzie mowy o przypadkowym szczęściu. Liczyć się będą umiejętności i ambicja. A co dla kibiców? Ponad 30 meczów, wspaniałe gole, interwencje bramkarzy i wielkie emocje.
Czytaj całość
 
XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE. Osoby zainteresowane konkursem proszę o zgłoszenie się do dnia 15 listopada do pani Anity Chudzik (sala 220).
Udział w Konkursie polega na wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej na temat "Obraz bliski sercu".
Czytaj całość
 
Akcja "Szkoła do hymnu"
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkie szkoły do włączenie się w akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnego zaśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.
Wymienione klasy, wraz z nauczycielem uczącym na 4 godzinie lekcyjnej, proszone są o przyjście do auli szkolnej, gdzie po krótkiej próbie wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki hymnu narodowego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 1625

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”