OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
BLUE DOLPHIN TAPES
3 kwietnia 2017 r. klasa 2Be TE i 2t ZSZ uczestniczyły w szkoleniu prowadzonym przez firmę BLUE DOLPHIN TAPES dotyczącym materiałów pomocniczych stosowanych w robotach malarskich i tynkarskich. Uczniowie mieli okazję poznać rodzaje taśm malarskich, tynkarskich, folii budowlanych i zaznajomić się z podstawowym sprzętem stosowanym w tych robotach. Mogli także sprawdzić jakość stosowanych taśm, ich wytrzymałość i zastosowanie.
Czytaj całość
 
Z wizytą w firmie Hearing w Piotrkowie Trybunalskim
W dniu 24 marca 2017 r. druga tura uczniów naszej szkoły  uczestniczyła w wyjeździe do firmy Haering Polska Sp. z o.o. w Piotrkowie Tryb. Uczniowie klas 3bh oraz 2j ZSZ zwiedzili zakład, hale produkcyjne, laboratoria. Poznali ofertę edukacyjną firmy.

http://www.anton-haering.de
Czytaj całość
 
Akademia Murowania
15 marca 2017 r. odbyło się w naszej szkole szkolenie dla klasy 1 Be TE prowadzone przez firmę Xella S.A. w ramach Akademii Murowania. Takie spotkania to już tradycja naszej szkoły. Łączy ono teoretyczne nauczanie z pokazem praktycznym. Uczniowie poznali zasady wykonywania murów w systemie YTONG. Zapoznali się także ze sprzętem potrzebnym przy budowaniu w tej technologii, nowymi rozwiązaniami technologicznymi i nowymi produktami. Mogli także samodzielnie wykonać fragment muru czy bruzdowanie pod przewody.
Czytaj całość
 
SUPER INFORMATYK!
Miło nam poinformować, że laureatem XL Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – grupa informatyczna został uczeń naszej szkoły – Marcin Dłubakowski z klasy 4i. Zawody finałowe odbywały się w Bieruniu w dniach 31 marca i 1 kwietnia 2017 r. Olimpiada objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej. Marcin zdobył w finale OOWEiE 56 punktów i zajął 5 miejsce w kraju.
Serdecznie gratulujemy wielkiego sukcesu Marcinowi.
Czytaj całość
 
Klasy mundurowe na pikniku NATO
28 marca uczniowie klas mundurowych ZSP nr 3 wzięli udział w Pikniku NATO w Piotrkowie Trybunalskim.
Część uczniów miała okazję zaprezentować się w trakcie defilady ul. Słowackiego. Młodzi mundurowi z klas wojskowych i policyjnych maszerowali razem z żołnierzami 25. Brygady Kawalerii Powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego. Uczniów defiladowym krokiem poprowadził Daniel Żabicki z kl. IIs/w.
Czytaj całość
 
Sukcesy naszych uczniów
W dniu 24 marca 2017 r. w Komendzie Powiatowej PSP w Bełchatowie odbył się XXXX OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM” (eliminacje miejskie), w którym wzięli udział nasi uczniowie z klas strażackich. Konkurs składał się z części pisemnej oraz części ustnej.
Składamy gratulacje naszym zawodnikom, którzy uzyskali bardzo dobre wyniki:
Szymon Pilarski (kl. III sw LO) – I miejsce
Krystian Felcenloben (kl. II sw LO) – II miejsce
Życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów!
Czytaj całość
 
"Blue Whale Challenge"
Drodzy Rodzice,

W związku z pojawieniem się niepokojących informacji na temat nowej gry internetowej „niebieski wieloryb” pragniemy wzmożyć Państwa czujność w zakresie działań podejmowanych przez Państwa dzieci w świecie wirtualnym. Gry komputerowe to najpopularniejsza rozrywka wśród młodzieży. Wpływają pozytywnie na rozwój dzieci, jednak nadmierne granie może powodować wiele problemów, które znajdą odzwierciedlenie w stanie zdrowia, wynikach w nauce, czy aktywności w grupie rówieśniczej.
Czytaj całość
 
Oferta pracy
Technik Produkcji/ Młodszy Inżynier Produkcji

Obowiązki
• Przeglądy techniczne oraz naprawa urządzeń produkcyjnych (komputerowe systemy pomiarowe, urządzenia elektryczno-pneumatyczne)
• Analiza i raportowanie problemów na liniach produkcyjnych
• Utrzymanie ciągłości linii produkcyjnej
Czytaj całość
 
Uczniowie klas mundurowych z wizytą w 25. Brygadzie Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim
W piątek, 24 marca uczniowie klas mundurowych IV Liceum Ogólnokształcącego (Iw i IIw) wzięli udział w dniu otwartym koszar oraz uroczystych obchodach święta 7. batalionu kawalerii powietrznej im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Uczniowie mogli zapoznać się z funkcjonowaniem jednostki, obejrzeć sprzęt i uzbrojenie wojskowe będące na wyposażeniu batalionu i wykorzystywane w codziennym szkoleniu kawalerzystów.
Czytaj całość
 
XI Bełchatowski Turniej Informatyczny
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
Czytaj całość
 
"Powiedz Nie przemocy w sieci"
W dniu 17 marca 2017 r. Młodzieżowe Centrum Kariery OHP zorganizowało w Zespole Szkół Ponadgimnazjlanych nr 3 w Bełchatowie debatę pt. „Powiedz Nie przemocy w sieci”.

Inicjatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Kre-Aktywni oraz Instytut Nowych Technologii w Łodzi. Wydarzenie to organizowane było w ramach projektu „Stop Cyberprzemocy” realizowanego w ramach programu Erasmus+, mającego na celu zwrócenie uwagi na zjawisko jakim jest przemoc w Internecie oraz przedstawienie metod przeciwdziałania.

W debacie wzięła udział młodzież z ZSP nr 3 w Bełchatowie oraz eksperci m.in. z dr Sylwester Bębas z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, psycholog Natalia Dukowicz współpracująca z Prywatną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Bełchatowie oraz funkcjonariuszki Policji starsza sierżant Aneta Kozłowska oraz starsza sierżant Marta Płomińska z wydziału prewencji Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie. Spotkanie poprowadziła Pani Marta Zielińska.
Czytaj całość
 
WIADOMOŚCI od św. Mikołaja
W naszej szkole dwóch uczniów otrzymało roczne stypendia Fundacji św. Mikołaja, mamy nadzieję, że uda nam się zgromadzić fundusze na kolejne stypendia dla zdolnych uczniów.
Zachęcamy do przekazywania 1% podatku dla naszych przyszłych stypendystów.
Marzymy o tym, żeby pomóc wszystkim zdolnym dzieciom z niezamożnych rodzin! Potrzebujemy Twojej pomocy!
     
1% podatku na rzecz stypendiów w ramach programu Stypendia św. Mikołaja w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
KRS Fundacji Świętego Mikołaja: 0000126602.
Cel szczegółowy: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
UWAGA!
Termin składania zgłoszeń do kursów w ramach projektu KOSMICZNA WIEDZA został przedłużony do 28 marca 2017 r. Po tym terminie zgłoszenia nie będą przyjmowane.
 
Rozstrzygnięcie XVI Powiatowego Konkursu Ortograficznego
16 marca 2017 r. w ZSP nr 3 w Bełchatowie odbył się XVI Powiatowy Konkurs Ortograficzny. W konkursowej rywalizacji wzięli udział uczniowie z bełchatowskich szkół: I LO, II LO, SZSO im. A. Mickiewicza, ZSP nr 3, ZSP nr 4 oraz uczniowie z ZSP w Kleszczowie, LO w Zelowie i ZSP w Szczercowie. Do konkursu przystąpiło 47 uczniów. Zwycięzcami zostali: Anna Kłucjusz z I LO w Bełchatowie oraz Marcin Dłubakowski z ZSP nr 3 w Bełchatowie.
Organizatorkami konkursu były pani Anna Moreń i pani Magdalena Fabiszewska.
Zwycięzcom gratulujemy!
 
Turniej Wiedzy Historycznej o "Żołnierzach Wyklętych"
1 marca 2017 r. w Muzeum Regionalnym w Bełchatowie odbył się Turniej Wiedzy Historycznej o „Żołnierzach Wyklętych”. Naszą szkołę reprezentowało 2 uczniów z klasy 3 s/w LO i 2 uczniów z klasy 1 Ie TE.
Patryk Marczak, uczeń klasy 1 Ie TE zajął 3 miejsce, natomiast Szymon Pilarski, uczeń klasy 3 s/w LO – 5 miejsce.
Gratulujemy!

Opiekunowie: Gosława Kuśmierz, Anna Grzelczak.
 
Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej
W dniu 15.03.2017 r. żeńska reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej. Zawody rozgrywane były w I LO w Bełchatowie. Uczestniczyło w nich 6 zespołów z naszego powiatu. Po zaciętej rywalizacji nasze dziewczęta zajęły III miejsce. GRATULUJEMY !!!
Czytaj całość
 
Test sprawności fizycznej do policji w ZSP nr 3
W dniach 28.02.2017r. i 01.03.2017r. na sali gimnastycznej odbył się test sprawności fizycznej dla uczniów. W celu określenia poziomu sprawności zastosowano test sprawności jaki obowiązkowo muszą przejść kandydaci do pracy w Policji. Test pierwotnie skierowany był do klas policyjnych i strażacko – wojskowych. Jednak z powodu dużego zainteresowania umożliwiono udział w nim wszystkim chętnym uczniom szkoły. Test polegał na pokonaniu toru przeszkód w określonym czasie. Normy czasowe tego testu są jednakowe dla kobiet i mężczyzn i wynoszą 1 min. 41 sekund. Podobne zasady obowiązywały w naszej szkole. Test nie okazał się tak łatwy: na 80 osób poddanych próbie nie ukończyło jej 12 osób, 40 osób nie zmieściło się w czasie, a tylko 27. osobom udało się zaliczyć w normie czasowej.
Czytaj całość
 
X - POWIATOWY KONKURS WIEDZY O POWIECIE BEŁCHATOWSKIM
W dniu 15 marca 2017 r. odbył się (w ZSP Nr 4 w Bełchatowie) - X Powiatowy Konkurs Wiedzy o Powiecie Bełchatowskim, w którym brali udział nasi uczniowie z klasy II S/W oraz III S/W IV Liceum Ogólnokształcącego.
W wyniku rywalizacji uczniowi klasy III S/W udało się osiągnąć II miejsce w konkursie, jest nim  Pilarski Szymon.
Gratulujemy!
Czytaj całość
 
V - POWIATOWY KONKURS WIEDZY O SPOŁECZEŃSTWIE
W dniu 13 marca 2017 r. odbył się (w I LO w Bełchatowie) - V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Społeczeństwie, w którym brali udział nasi uczniowie z klasy II S/W oraz III S/W – IV Liceum Ogólnokształcącego.
W wyniku ostrej rywalizacji uczniom klasy III S/W udało się osiągnąć wysokie miejsca w konkursie: II miejsce – zajął Pilarski Szymon, natomiast III miejsce – zajął Staszczyk Dawid.
Gratulujemy!
Czytaj całość
 
Wyjazd do firmy Haering Polska
W dniu 9 marca 2017 r. klasy 2BeM i 4GeM TE uczestniczyły w wyjeździe do firmy Haering Polska Sp. z o.o. w Piotrkowie Tryb. Uczniowie zwiedzili zakład, hale produkcyjne, laboratoria. Najbardziej zaciekawiła ich szkoła, która istnieje przy zakładzie. Uczniowie kształcą się tam w zawodzie technik mechanik będąc jednocześnie zatrudnionymi już pracownikami. Daje to możliwość nabycia umiejętności obsługi obrabiarek, na których w przyszłości mogą pracować. Na koniec wyjazdu cała grupa została zaproszona na obiad w zakładowej stołówce.

http://www.anton-haering.de
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 1077

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”