OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Akcja krwiodawstwa!
Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 6 grudnia (Mikołajki!), w godzinach 8.00-11.00 w holu przed aulą ZSP nr 3. Przypominam jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.
Pragnę również poinformować, że podjęliśmy współpracę z Fundacją DKMS i w tym dniu będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl.
Agnieszka Wróblewska
 
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018
Symulacyjna gra ekonomiczna
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz programu „Otwarta Firma” w dniach od 12.11 do 16.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w symulacyjnej grze ekonomicznej.
W trakcie rozgrywek gracze wcielali się w role historycznych przedsiębiorców. Produkowali, handlowali z innymi graczami na jarmarkach i gromadzili towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy. Gra służyła zaprezentowaniu i analizie podstawowych zjawisk rynkowych (np. spółka, klaster, konkurencja, współpraca) oraz integracji grupy poprzez luźną rozgrywkę.
Czytaj całość
 
U nas w Europie
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowane zostało spotkanie "U nas w Europie". Prowadzili je przedstawiciele Piotrkowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „EUROCENTRUM”. W jego trakcie przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów klas II i III liceum ogólnokształcącego. Celem warsztatów było poszerzenie wiadomości z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z przynależności Polski do struktur UE. W czasie zajęć uczniowie mogli również w praktyczny sposób wykorzystać swoją wiedzę na temat działania poszczególnych instytucji europejskich oraz poznać bliżej państwa należące do UE. Na zakończenie warsztatów przeprowadzona została gra dydaktyczna "Gwiezdny express". Jej uczestnicy mogli w ciekawy sposób sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Rywalizacji poszczególnych zespołów towarzyszyło wiele emocji, a zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa szkoły w pływaniu
W dniu 27 listopada odbyły się wewnątrzszkolne mistrzostwa szkoły w pływaniu. Należało przepłynąć dystans 50 metrów stylem dowolnym. Do zawodów zgłosiło się pięciu uczniów. Oto wyniki:
1 Arkadiusz Ławski czas 0:32,6
2 Jakub Papuga czas 0:35,4
3 Patryk Wójcik czas 0:37,4
4 Maksymilian Przywojski czas 0:38,2
4 Łukasz Biniek czas 0:49,9
Rywalizacja wewnątrzszkolna miała być sprawdzianem do zawodów powiatowych w pływaniu. Te odbyły się 29 listopada 2018 r. na basenie przy Sport Hotelu. Nasza drużyna w składzie Radosław Kucharczyk, Jakub Papuga, Maksymilian Przywojski, Kewin Skowroński, Dawid Wiewiórowski, Mateusz Wojtasik, Partyk Wójcik zajęła w nich piąte miejsce. Dziękujemy. Opiekunami reprezentacji byli Monika Górny i Dariusz Paduch.
Czytaj całość
 
Bądźmy Mikołajami

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Stypendia dla najzdolniejszych
„Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”
Zapraszamy uczniów pełnoletnich oraz rodziców uczniów niepełnoletnich, z którymi skontaktowali się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, na podpisanie umowy, w dniu 01 grudnia 2018 roku (sobota) w godzinach 9:00 – 12:00, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego przy ul. Piotra Skargi 3, w sali nr 14 na parterze przy portierni.  
 
Olimpiada wiedzy elektrycznej i elektronicznej "EUROELEKTRA"
Dnia 07.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. W zawodach wzięło udział 14 uczniów w grupie elektrycznej i 8 uczniów w grupie elektronicznej. Do wawodów II stopnia zakwalifikował się uczeń klasy III D TE Wiktor Kostrzewa.
Gratulujemy!
 
THE BEAR THEATRE - angielski teatr edukacyjny w naszej szkole
29.11.2018 r. na zaproszenie p. Iwony Krawczyk gościliśmy w naszej szkole angielski teatr edukacyjny THE BEAR THEATRE. Uczniowie klas: III i TE, II p LO, III p LO, II  e/s TE, III c/m TE, II b TE oraz I d/s TE obejrzeli przedstawienie pod tytułem „The Let's Go Travel Show”. Interaktywne przedstawienie w bardzo humorystyczny sposób pokazało naszym uczniom życie w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również elementów historycznych i politycznych.
Czytaj całość
 
Wizyta na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego
Tym razem w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie klasy 3Ae, 2I, 4Ie, 3Ie oraz 2B dnia 26.11.2018 r. mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Na początku uczniowie wysłuchali wykładu Pana dr. Marcina Sochy w języku angielskim na temat stosunków polsko-japońskich. Z całą pewnością wykład ten wzbogacił wiedzę uczniów na temat relacji polsko-japońskich w kontekście historycznym, politycznym oraz ekonomicznym, jak również pozwolił im na sprawdzenie i rozwój swoich kompetencji językowych-umiejętności słuchania ze zrozumieniem, mówienia i znajomości środków leksykalnych.
Czytaj całość
 
Spotkanie Młodych Krwiodawców
23.11.2018 r. w ZSP w Kleszczowie odbyły się IV Jesienne Spotkania Młodych Krwiodawców. Uczniowie wzięli udział w zawodach sportowych oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Naszą Szkołę reprezentowały cztery osoby: Paulina Gołuch, Wiktoria Konieczna, Dominik Radzicki oraz Jakub Szczepka. Opiekunami były: p. Joanna Bogacka i p. Agnieszka Wróblewska. Uczniowie zajęli II miejsce w klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych.
Czytaj całość
 
Piłka siatkowa dziewcząt - zawody
W poniedziałek 26.11.2018 r. w popularnym "Bronku" odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłkę siatkową dziewcząt. W turnieju wzięły udział szkoły: I LO Bełchatów, II LO Bełchatów, ZSP Kleszczów, ZSP nr 3 Bełchatów i ZSP nr 4 Bełchatów. Drużyna naszej szkoły grająca w składzie: Patrycja Bożek, Natalia Bator, Agata Deredas, Weronika Jagielska, Izabela Kolasa, Wiktoria Konieczna, Justyna Kryczka, Klaudia Majchrzak, Aleksandra Paszkiewicz, Patrycja Walas, zajęła IV miejsce. Gratulujemy!!!!
Czytaj całość
 
Konkurs

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Bełchatów - miasto trzech religii
W dniu 20.11.2018 roku uczniowie klasy II p i II p/w LO wraz z nauczycielami: A. Grzelczak i A. Moreń uczestniczyli w lekcji muzealnej „Bełchatów – miasto trzech religii”. W jej trakcie uczniowie poznali mniejszości narodowe i religijne mieszkające w przeszłości w naszym mieście. Zwiedzili również wystawy stałe i czasowe Muzeum Regionalnego w Bełchatowie, m. in. wystawę „Polskie drogi do niepodległości”.
Czytaj całość
 
"U nas w Europie"
27. listopada 2018 roku w naszej szkole zorganizowane zostanie spotkanie „U nas w Europie”. Prowadzić je będą przedstawiciele Piotrkowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji I Integracji Europejskiej „EUROCENTRUM”.  
W ramach spotkania od godziny 9.40 do godziny 12.15 w sali nr 11 odbędą się warsztaty poświęcone funkcjonowaniu instytucji europejskich. Wezmą w nich udział uczniowie klas licealnych. Następnie odbędzie się szkolenie „Ochrona danych osobowych, czyli co to jest RODO?”. Do udziału w nim zapraszamy wszystkie osoby zainteresowane podaną tematyką (nauczycieli, rodziców, pracowników szkoły).
 
Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej
II edycja Łódzkich Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej w Centrum Technologii Informatycznych.
W dniu 21 listopada kilku uczniów z klasy III i Technikum Energetycznego wraz z opiekunami p. Anną Marek i p. Anitą Chudzik  wzięło udział w II edycji Łódzkich Dni Informatyki na Politechnice Łódzkiej w Centrum Technologii Informatycznych.
Łódzkie Dni Informatyki to największa tego typu inicjatywa w Łodzi, której organizatorami są Politechnika Łódzka,  ICT Polska Centralna Klaster i Uniwersytet Łódzki.
Czytaj całość
 
Watch, listen, learn! - wycieczka do kina w angielskiej odsłonie
W dniu 16.11.2018 r. uczniowie klas 4Ie, 2I, 3Ae oraz 1C/E  wraz z opiekunami p. Iwoną Serafin, p. Izabelą Jarzecką, p. Izabelą Kurkowską, p. Iwoną Krawczyk oraz p. Anną Jaszczak wybrali się na wycieczkę do kina Helios w Bełchatowie na film  pt. "Piraci z Karaibów. Zemsta Salazara", który został wyświetlony w wersji oryginalnej, czyli w języku angielskim.
Czytaj całość
 
Konkurs

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Zawody powiatowe w piłce ręcznej
Zawody powiatowe w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach LICEALIADY odbyły się 15 listopada. Dziewczyny zajęły drugie miejsce. Awansując do finału, pokonały drużyny ze Szczercowa 6:2 i Kleszczowa 8:0. W finale przegrały z II LO z Bełchatowa. Chłopcy zagrali trzy bardzo wyrównane spotkania, z których w każdym o zwycięstwie lub przegranej decydowała jedna bramka.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa w pływaniu

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Wizyta na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego
W bieżącym roku szkolnym będziemy kontynuować współpracę z Uniwersytetem Łódzkim w ramach projektu „Uniwersytet Zawsze Otwarty”. Dnia 14.11.2018 r. uczniowie klasy II i TE, III a TE, IV i TE gościli na Wydziale Zarządzania.
Młodzież uczestniczyła w zajęciach warsztatowych „Autoprezentacja bez tajemnic” prowadzonych przez Panią mgr Martę Górecką, która niejednokrotnie już organizowała zajęcia dla naszej młodzieży. Dowiedzieli się, czym jest autoprezentacja i dlaczego jest tak ważna. Zapoznali się z głównymi elementami skutecznej autoprezentacji, poznali techniki wywoływania dobrego wrażenia na innych. Mieli okazję w praktyce przekonać się, co sprawia im największą trudność w sytuacji prezentowania się przed grupą. Obserwowali werbalne i niewerbalne zachowania kolegów i na tej podstawie zdobywali wiedzę, na co należy zwrócić uwagę, czego unikać, a jakie formy zachowań, postawy czy elementów mimicznych są uniwersalne i pozytywnie oddziałujące na drugą stronę. Warsztat miał na celu skłonić uczniów do zastanowienia się, jak prezentują się oni sami i czy ich sposób kreowania wizerunku przynosi im korzyści.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 141 - 160 z 1424

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”