OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Szkolny Turniej Poezji Anglojęzycznej
W piątek 13 kwietnia odbył się „II Szkolny Turniej Poezji Anglojęzycznej”, którego organizatorkami były anglistki Dorota Kochalska, Anna Jaszczak i Izabela Jarzecka.
Turniej ten składał się z dwóch części. W pierwszej części uczniowie czytali wybrany wiersz w języku angielskim, w drugiej interpretowali go w języku polskim.
Czytaj całość
 
Technik informatyk - egzamin zawodowy - trudne pytania

W serwisie tinfor.pl uczniowie z ok. 150 szkół rozwiązali już około 3000 testów. Poniżej przedstawiamy pytania, które statystycznie sprawiły odpowiadającym najwięcej trudności.

Czytaj całość

 
Harmonogram
Harmonogram zajęć z zakresu doradztwa zawodowego dla uczniów klas IV TE biorących udział w projekcie „Profesjonalnie przygotowani uczniowie szkół zawodowych – kluczem wejścia na lokalny rynek pracy”. Zajęcia odbywają się w sali nr 11.
Czytaj całość
 
Konkurs wiedzy o ochronie środowiska
Temat konkursu: Przyjaźń naturze
1.Konkurs jest przeznaczony dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie.
2.Przedmiotem konkursu jest przygotowanie prezentacji multimedialnej dotyczącej ochrony środowiska w Polsce i w krajach anglo- i niemieckojęzycznych. Praca może zawierać tekst w języku angielskim lub niemieckim.
3.Uczestnik przystępując do konkursu oświadcza, że jest autorem dostarczonej pracy.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Uczniowie I Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Bełchatowie chcący wziąć udział w projekcie „Nowoczesna szkoła zawodowa kluczem wejścia na lokalny rynek pracy II – kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie” finansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego mogą przystąpić do drugiego naboru.
Czytaj całość
 
Katarzyna Wcisło laureatką XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych
W dniu 13 kwietnia w Państwowych Szkołach Budowlanych w Bytomiu odbył się Finał Centralny XXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Z naszej szkoły do rywalizacji przystąpiła Katarzyna Wcisło (4b), która w marcu w zawodach okręgowych zajęła 6 miejsce. W finałowych zmaganiach zmierzyło się 94 uczestników z różnych szkół z całej Polski. Nasza uczennica po rozwiązaniu zadań konkursowych otrzymała zaszczytny tytuł laureata.
Czytaj całość
 
Wyjazd do Domu Pomocy Społecznej w Zabłotach
W dniu 30.03.2012 r. uczniowie ZSP nr 3 w Bełchatowie wraz z opiekunami p. R. Bartoszewską i p. I. Jarzecką odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Zabłotach. Celem spotkania było nawiązanie współpracy ze środowiskiem lokalnym.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
KURS SEP
Informujemy, że zajęcia z zakresu eksploatacji urządzeń i instalacji sieci elektroenergetycznych do 1 kV organizowane w ramach projektu „Nowoczesna szkoła zawodowa – kluczem wejścia na lokalny rynek pracy II – kursy kwalifikacyjne dla uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie” w dniu 18.04.2012 r. zostały odwołane.
Czytaj całość
 
VII Powiatowy Konkurs Historyczno - Literacki
30 marca 2012 roku w II Liceum Ogólnokształcącym w Bełchatowie odbył się VII Powiatowy Konkurs Historyczno – Literacki „Wybitni twórcy renesansu i ich epoka”. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o europejskim i polskim odrodzeniu oraz zainteresowanie młodzieży twórczością Jana Kochanowskiego.
Czytaj całość
 
Wyjazd klas górniczych do kopalni "Grudzień Las"
26 marca uczniowie klasy IIg i IIIg wraz z opiekunami wzięli udział w wycieczce do Kopalnia Piasku Kwarcowego „Grudzeń Las” niedaleko Tomaszowa Mazowieckiego.
Czytaj całość
 
Wyjazd klas maturalnych do Częstochowy
20 marca, jak co roku, uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 pod opieką wychowawców, księży i katechetów, pojechali do Częstochowy. Po mszy, odprawionej w intencji maturzystów, uczniowie wyruszyli na drogę krzyżową poprowadzoną przez księży uczących w naszej szkole.
Czytaj całość
 
Święto 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich
Dnia 23.03.2012 r. młodzież z klasy I w LO (tzw. wojskowej) wraz z dyrektorem szkoły p. Piotrem Mielczarkiem oraz opiekunami uczestniczyła w uroczystych obchodach święta 7 Dywizjonu Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego w Tomaszowie Mazowieckim. Jednostka ta od wielu lat sprawuje opiekę nad tymi klasami.
Czytaj całość
 
Zaproszenie
Zapraszamy rodziców, wychowawców, nauczycieli, katechetów i wszystkich chętnych na otwarte spotkanie "Współczesne zagrożenia duchowe", które odbędzie się w dniu 12 kwietnia 2012 roku (czwartek) o godzinie 16.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs
VII SZKOLNY KONKURS „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?"
Dnia 27 marca odbył się VII szkolny konkurs wiedzy o krajach anglo- i niemieckojęzycznych, którego uczestnikami byli uczniowie klas I i II LO i TE.
Czytaj całość
 
Sukces w Radomiu!
„Alternatywne paliwa lekiem na…” to hasło przewodnie konkursu na blog internetowy. Konkurs towarzyszył organizowanemu przez Zespół Szkół Technicznych w Radomiu VIII Ogólnopolskiemu Seminarium „Odnawialne źródła energii”.
Czytaj całość
 
Recepta na karierę
Zapraszamy uczniów do udziału w bezpłatnych  warsztatach
„Recepta na karierę”, czyli psychologiczne i nie tylko uwarunkowania drogi do sukcesu.
Czytaj całość
 
Spotkania z ciekawymi ludźmi
W dniu 16.03. w ZSP nr 3 odbyło się kolejne spotkanie z organizowanego przez Izabelę Jarzecką i Dorotę Kochalską cyklu „Spotkania z ciekawymi ludźmi”. Tym razem zaproszonym gościem była Aleksandra Wittenberg – artystka fotograf, członek zarządu Bełchatowskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Czytaj całość
 
ELEKTROTECHNIKA 2012
X Międzynarodowe Targi Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2012

Dnia 12 marca uczniowie naszej szkoły z klas: III D TE, II C/D TE oraz grupa teleinformatyków z klasy II M/T TE i grupa elektryków z klasy III B/C ZSZ uczestniczyli wraz z opiekunami: Z. Sykułą, M. Rydz, A. Chudzik, I. Krawczyk oraz D. Maślanką w X Międzynarodowych Targach Sprzętu Elektrycznego i Systemów Zabezpieczeń ELEKTROTECHNIKA 2012, które odbyły się w Warszawskim Centrum Wystawienniczym EXPO XXI równolegle z IV Targami Czystej Energii CENERG 2012 i XX Międzynarodowymi Targami Sprzętu Oświetleniowego Światło 2012.
Czytaj całość
 
Konkurs
Czujesz, że już jesteś inżynierem? A dodatkowo lubisz kręcić filmy. Weź udział w konkursie Ministerstwa Rozwoju Regionalnego. Czytaj więcej na www.fabrykainzynierow.pl w zakładce Aktualności.
 
XII POWIATOWY KONKURS ORTOGRAFICZNY
7 marca odbył się w naszej szkole XII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 39 uczniów z następujących szkół ponadgimnazjalnych: ZSP w Szczercowie, ZSP im. J. Kilińskiego w Zelowie, ZSP w Kleszczowie, ZSP nr 4 w Bełchatowie, LO im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie, LO im. W. Broniewskiego w Bełchatowie oraz ZSP nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1421 - 1440 z 1566

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”