OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Uroczystość 72 rocznicy Powstania Polskiego Państwa Podziemnego
W związku z 72 rocznicą powstania Polskiego Państwa Podziemnego, 25 września odbyły się uroczystości w Kościele Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Bełchatowie. Dzień Polskiego Państwa Podziemnego nawiązuje do 27 września 1939 roku, kiedy to w oblężonej stolicy została utworzona Służba Zwycięstwu Polski, pierwsza konspiracyjna organizacja niepodległościowa, która dała początek podziemnemu państwu. Był to fenomen w skali Europy. Tylko Polacy stworzyli struktury państwa podziemnego, które swym działaniem oraz instytucjami objęło prawie wszystkie dziedziny życia społecznego.
Czytaj całość
 
Wycieczka edukacyjna na Targi ENERGETAB 2011 do Bielska Białej
XXIV edycja targów Energetab była rekordowa zarówno pod względem liczby wystawców jak i powierzchni zajętej przez ekspozycje. Pośród ponad 680 dostawców najnowocześniejszych produktów dla energetyki z kilkunastu krajów europejskich i Chin nie zabrakło globalnych korporacji takich jak ABB, Alstom, Nexans, Schneider Electric czy Siemens oraz większości najważniejszych dostawców z Polski, jak np. Elektrobudowa, Telefonika, ZPUE, Elektromontaże, Elbudy, itd.
Czytaj całość
 
Powiatowe obchody 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej w Klukach

W niedzielę, 18 września, odbyły się w Klukach powiatowe obchody 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Obchody rozpoczęła Msza Święta w Kościele NMP Królowej Polski w intencji żołnierzy poległych w czasie II wojny światowej. Po mszy uczestnicy przemaszerowali na pobliski cmentarz wojenny, na którym znajdują się groby poległych żołnierzy we Wrześniu 1939 roku Armii "Łódź".

Czytaj całość
 
Obchody 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszym regionie
3 i 4 września odbyły się obchody 72 rocznicy wybuchu II wojny światowej w naszym regionie. Zwyczajem jest, że uroczystości te poświęcone są pamięci żołnierzy zgrupowania gen. Ludwika Czyżewskiego i odbywają się w Grocholicach i na Górach Borowskich, miejscach, gdzie toczyły się ciężkie walki we Wrześniu 1939 roku.

Czytaj całość
 
Wycieczka edukacyjna na XIII Sympozjum Naukowo - Techniczne
Sympozjum "ENERGETYKA-BEŁCHATÓW 2011" już na trwałe wpisało się w kalendarz spotkań energetycznych w Polsce, zyskując rangę jednej z najważniejszych imprez branżowych w kraju. Spotkanie to zgromadziło przedstawicieli elektrowni, elektrociepłowni, ciepłowni, zakładów energetycznych, elektrociepłowni przemysłowych, dużych zakładów przemysłowych, a także firm współpracujących z branżą oferujących nowoczesne technologie i urządzenia.
Czytaj całość
 
Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012
1 września odbyło się uroczyste rozpoczęcie Roku Szkolnego 2011/2012.
Czytaj całość
 
Wakacyjny konkurs fotograficzny!
Przywieź ze sobą pamiątkę fotograficzną:
- z gór
- znad morza
- znad jeziora
- z lasu
- z …

Fotografie w formacie 15x21 będą przyjmowane do 23 września 2011 roku w sali nr 49.
Wyniki ogłoszone zostaną 3 października 2011 r.

Zapraszamy!
 
Zajęcia klasy policyjnej w Ośrodku Szkolenia Policji
10 czerwca klasa IIp2 Liceum Ogólnokształcącego, pod opieką nauczycieli, wyjechała do Sieradza do Ośrodka Szkolenia Policji. Odbyły się tam zajęcia programowe prowadzone przez wykładowców szkolących zawodowych policjantów.
Czytaj całość
 
Zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 3 ZSZ
W dniu 10 czerwca 2011 r. w auli szkolnej odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego dla uczniów klas 3 ZSZ.
Czytaj całość
 
Laureat w IV Olimpiadzie Innowacji Technicznych
W dniu 09.06.2011 r. w Warszawie odbyła się uroczystość podsumowania finałów ogólnopolskich IV edycji Olimpiady Innowacji Technicznych. Olimpiada ta jest organizowana przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów. 
Czytaj całość
 
Wyniki Szkolnego Konkursu Multimedialnego
Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie prezentacji multimedialnej pt. ”Bezpieczna obsługa urządzeń elektrycznych”.
Konkurs miał na celu:
- podniesienie świadomości właściwego i bezpiecznego korzystania z urządzeń elektrycznych,
- promowanie wiedzy o bezpiecznym, racjonalnym i ekologicznym użytkowaniu energii elektrycznej,
- rozwijanie umiejętności posługiwania się technologią informacyjną,
- wdrażanie do korzystania z różnorodnych źródeł informacji z poszanowaniem praw autorskich.
Czytaj całość
 
Wielki sukces uczniów naszej szkoły w Olimpiadzie Wiedzy o Wynalazczości
W dniach 1 - 3 czerwca 2011 roku w Nisku (woj. podkarpackie) odbyły się ogólnopolskie finały XXXVII edycji Olimpiady Wiedzy o Wynalazczości. Olimpiada ta jest organizowana przez Polski Związek Stowarzyszeń Wynalazców i Racjonalizatorów pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.
Czytaj całość
 
Turniej Jednego Wiersza
W dniu 31.05.2011 r. odbył się w naszej szkole pierwszy szkolny Turniej Jednego Wiersza, w którym uczniowie mieli za zadanie wybrać i zaprezentować jeden z podanego przez organizatorów zestawu najpopularniejszych wierszy anglojęzycznych, a w drugim etapie konkursu wykazać się również umiejętnością interpretacji wiersza.
Czytaj całość
 
Puchar Starosty Bełchatowskiego
W dniu 25.05.2011 r. z okazji oficjalnego otwarcia boiska "ORLIK 2012" mieszczącego się przy II LO im. J. Kochanowskiego w Bełchatowie odbył się Turniej Piłkarski o Puchar Starosty Bełchatowskiego. Uczniowie ZSP nr 3 w ładnym stylu zdobyli I miejsce w turnieju.
Czytaj całość
 
Szkoła bez Przemocy - 6 czerwca 2011 r.
Zapraszamy społeczność szkolną i rodziców do wspólnego świętowania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.
Czytaj całość
 
Obóz szkoleniowy klas wojskowych
W dniach 23 – 27. 05. 2011 r. młodzież z klasy I i II wojskowej uczestniczyła w wojskowym obozie programowym na terenie 25 Brygady Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie  Mazowieckim.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Fotograficzny Piękno przyrody Powiatu Bełchatowskiego
W ramach powiatowych obchodów Dnia Ziemi 2011 uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Fotograficznym „Piękno przyrody Powiatu Bełchatowskiego”, który trwał od  20.03.2011 r. do 27.04.2011 r. Do konkursu zostało zgłoszonych 35 fotografii wykonanych przez 7 uczniów ZSP nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs Multimedialny
 
VIII Sesja Popularnonaukowa o tematyce ekologicznej: Bioróżnorodność mojego regionu
Uczniowie naszej szkoły zgłosili do konkursu prace - prezentacje multimedialne, które zostały wyróżnione i zaprezentowane podczas VIII Sesji Popularnonaukowej o tematyce ekologicznej: ”Bioróżnorodność mojego regionu”, która odbyła się 12.04.2011 r. w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim.
Czytaj całość
 
Wycieczka do Akademii Górniczo-Hutniczej
15 kwietnia uczniowie dwóch klas górniczych technikum (Ig i IIIg) pod opieką wychowawców i nauczycieli spotkali się z wykładowcami Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1441 - 1460 z 1516

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”