OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Seminarium SEP
W dniu 12.12.2018 roku, na zaproszenie Oddziału Częstochowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, członkowie Szkolnego Koła SEP wzięli udział w seminarium, podczas którego poruszone były dwa bardzo interesujące tematy.
1. System jednoprzewodowego przesyłu energii elektrycznej SWER z wykorzystaniem zjawiska rezonansu wg patentu Nikoli Tesli.
2. Inteligentny monitoring energetyczny NAZCA – monitoring i sterowanie energią elektryczną oraz efektywnością energetyczną na obszarach przemysłowych, oraz w obiektach budowlanych.
Czytaj całość
 
Konkurs "Internet kluczem do wiedzy"
W dniu 12 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Internet kluczem do wiedzy” dla uczniów klas pierwszych. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszy (eliminacje) w formie testu składającego się z 40 pytań a drugi (finał) z 4 zadań sprawdzających umiejętności praktyczne uczniów. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 34 uczniów.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową

11.12.2018 r. w II LO w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową chłopców. Drużyna ZSP nr 3 grająca w składzie: Olgierd Minol, Robert Węglewski, Maksymilian Przywojski, Artur Goliment, Konrad Matyjaszczyk, Adrian Zając, Dominik Lepka, Władysław Lorek, Maciej Chojnacki, Szymon Staszek i Mateusz Grodzki, po wyrównanej rywalizacji zajęła III miejsce.

Czytaj całość
 
Mikołajkowa fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

Czytaj całość
 
Konkurs Wiedzy o Krajach Anglojęzycznych i Niemieckojęzycznych
Dnia 5 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych i niemieckojęzycznych. Konkurs w wydaniu mikołajkowym połączony został z kiermaszem ciast i pierników. Przeznaczony był dla uczniów klas I, II LO oraz I, II TE. Zmagania przebiegały wieloetapowo. Podczas pierwszej części konkursu uczniowie przystąpili do testu pisemnego. Test trwał 45 minut i składał się z 30 pytań. Do drugiej-ustnej części konkursu przystąpiło 10 uczniów. Jego celem było przede wszystkim zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język niemiecki i angielski są językami oficjalnymi, ale także kształtowanie postawy tolerancji wobec innych narodów. Dzięki udziałowi w konkursie uczniowie mieli również możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach, rozwijania swoich umiejętności językowych oraz wartości wychowawczych poprzez zdrowe współzawodnictwo. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 35 uczniów.
Czytaj całość
 
Zajęcia z profilaktyki AIDS
3 grudnia 2018 r. odbyły się w naszej szkole zajęcia profilaktyczne w ramach obchodzonego co roku Światowego Dnia AIDS. Uczniowie z klas : II i , II D, III w, III g/t, IV B/M, I P/W, III B/M, III E wraz z nauczycielami mieli możliwość, zapoznania się z najbardziej aktualnymi informacjami na temat skali rozprzestrzenia się wirusa HIV i zachorowalności na AIDS w Polsce i na świecie, dróg zakażenia, skutków działania wirusa HIV na układ immunologiczny człowieka, faktów i mitów na temat tej choroby oraz podstawowych zasad, jakich należy przestrzegać, aby uniknąć zakażenia HIV. Wszystko zostało zaprezentowane w formie bardzo atrakcyjnej prezentacji multimedialnej, pogadanki oraz informacji zaprezentowanych przez uczniów klasy III w: Bartosza Pawłowskiego, Jakuba Sośnickiego i Dominika Otockiego. Wszyscy uczestnicy dostali również ulotki z podstawowymi informacjami: „Jak mogę uniknąć zakażenia HIV?”
Czytaj całość
 
Szachy
10 grudnia odbędą się po raz pierwszy Powiatowe Zawody Szkół Ponadgimnazjalnych w szachach. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli wychowania fizycznego.
 
Powiatowe Zawody w tenisie stołowym
4 grudnia 2018 r. odbyły się w Zelowie Powiatowe Zawody w tenisie stołowym chłopców. Nasi uczniowie odnieśli zwycięstwo w meczach z ILO 3:0 i 3:1 z ZSP w Kleszczowie. W finale po zaciętej walce przegrali 2:3 z ZSZ Zelów. Naszą szkołę reprezentowali Michał Oracz z kl. 3G/T (najlepszy zawodnik turnieju) wraz z Tomaszem Markiem z kl. 1TE i Rafałem Kałużnym z kl. 4ETE. Nasi reprezentanci zajęli 2 miejsce i zakwalifikowali się do półfinałów wojewódzkich.
Czytaj całość
 
ANDRZEJKI w DPS w BEŁCHATOWIE
Dnia 29 listopada 2018 r. uczniowie klas IP/W i IBeM, wraz z nauczycielami oraz księdzem, uczestniczyli w zabawie andrzejkowej w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Po oficjalnym powitaniu uczniowie przedstawili historię „O Świętym Andrzeju”. Po słodkim poczęstunku wszyscy uczestnicy wzięli udział w zabawie tanecznej i licznych atrakcjach przygotowanych na tę okazję, nie zabrakło konkursów takich jak: kalambury czy zagadki. Mieszkańcy mogli wysłuchać piosenek w wykonaniu uczennic z klasy I BeM – Mai Kołat i Karoliny Grzelak. Dodatkową atrakcją był występ księdza Emanuela Stańczyka, który grał i śpiewał kilka utworów m.in.: „Ziarno”. Nie zabrakło wspólnych rozmów przy stole, piosenek i tańców.
Czytaj całość
 
ZAPROSZENIE
Samorząd Uczniowski zaprasza wszystkich uczniów naszej szkoły do wspólnego obchodzenia Mikołajek w najbliższy czwartek 06.12.2018 roku. W mikołajkowej zabawie udział może wziąć każdy, wystarczy jedynie zaopatrzyć się w czapkę Świętego Mikołaja, rogi renifera, świąteczny sweter lub inny bożonarodzeniowy gadżet. Członkowie SU będą w tym dniu odwiedzać klasy na ich lekcjach, by wykonać wspólne zdjęcia.
Za utrudnienia w lekcjach z góry bardzo przepraszamy. Jednocześnie mamy prośbę do nauczycieli o niepytanie w tym dniu szkolnych Mikołajów, gdyż muszą oszczędzać siły na bożonarodzeniowy czas, bo jeszcze dużo pracy przed nimi.
Samorząd Uczniowski
 
Spotkanie Dyrektora Piotra Mielczarka z przedstawicielem firmy Hager Polo

W dniu 03.12.2018 odbyło się  spotkanie Dyrektora Piotra Mielczarka z Dariuszem Szymkiewiczem, przedstawicielem firmy Hager Polo kierownikiem projektu „Wsparcie Inżynierskie”. Celem spotkania było nawiązanie współpracy, która zaowocowała by podniesieniem atrakcyjności kształcenia.

Tematy spotkania:
1. Przeprowadzenie cyklu szkoleń dla uczniów technikum i szkoły branżowej.
2. Doposażenie pracowni w stanowisko do monitorowania energii.
3. Utworzenie w pracowni zajęć praktycznych stanowisk do montażu rozdzielnice.
4. Wycieczka edukacyjna dla uczniów do firmy Hager Polo w Tychach.
5. Szkolenie dla nauczycieli przedmiotów elektrycznych.
Realizację projektu zaplanowano na rok 2019.
W spotkaniu uczestniczyła również wicedyrektor CKP Pani Elżbieta Drzazga.
Inicjatorem spotkania i koordynatorem realizacji projektu jest Elżbieta Murlikiewicz

 
Akcja krwiodawstwa!
Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 6 grudnia (Mikołajki!), w godzinach 8.00-11.00 w holu przed aulą ZSP nr 3. Przypominam jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.
Pragnę również poinformować, że podjęliśmy współpracę z Fundacją DKMS i w tym dniu będzie możliwość rejestracji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Więcej informacji o działalności Fundacji można znaleźć na stronie www.dkms.pl.
Agnieszka Wróblewska
 
ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI 2018
Symulacyjna gra ekonomiczna
Z okazji Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości oraz programu „Otwarta Firma” w dniach od 12.11 do 16.11.2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w symulacyjnej grze ekonomicznej.
W trakcie rozgrywek gracze wcielali się w role historycznych przedsiębiorców. Produkowali, handlowali z innymi graczami na jarmarkach i gromadzili towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy. Gra służyła zaprezentowaniu i analizie podstawowych zjawisk rynkowych (np. spółka, klaster, konkurencja, współpraca) oraz integracji grupy poprzez luźną rozgrywkę.
Czytaj całość
 
U nas w Europie
W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowane zostało spotkanie "U nas w Europie". Prowadzili je przedstawiciele Piotrkowskiego Stowarzyszenia Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej „EUROCENTRUM”. W jego trakcie przeprowadzone zostały warsztaty dla uczniów klas II i III liceum ogólnokształcącego. Celem warsztatów było poszerzenie wiadomości z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej oraz wskazanie korzyści płynących z przynależności Polski do struktur UE. W czasie zajęć uczniowie mogli również w praktyczny sposób wykorzystać swoją wiedzę na temat działania poszczególnych instytucji europejskich oraz poznać bliżej państwa należące do UE. Na zakończenie warsztatów przeprowadzona została gra dydaktyczna "Gwiezdny express". Jej uczestnicy mogli w ciekawy sposób sprawdzić swoją wiedzę o Unii Europejskiej. Rywalizacji poszczególnych zespołów towarzyszyło wiele emocji, a zwycięzcy otrzymali symboliczne nagrody.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa szkoły w pływaniu
W dniu 27 listopada odbyły się wewnątrzszkolne mistrzostwa szkoły w pływaniu. Należało przepłynąć dystans 50 metrów stylem dowolnym. Do zawodów zgłosiło się pięciu uczniów. Oto wyniki:
1 Arkadiusz Ławski czas 0:32,6
2 Jakub Papuga czas 0:35,4
3 Patryk Wójcik czas 0:37,4
4 Maksymilian Przywojski czas 0:38,2
4 Łukasz Biniek czas 0:49,9
Rywalizacja wewnątrzszkolna miała być sprawdzianem do zawodów powiatowych w pływaniu. Te odbyły się 29 listopada 2018 r. na basenie przy Sport Hotelu. Nasza drużyna w składzie Radosław Kucharczyk, Jakub Papuga, Maksymilian Przywojski, Kewin Skowroński, Dawid Wiewiórowski, Mateusz Wojtasik, Partyk Wójcik zajęła w nich piąte miejsce. Dziękujemy. Opiekunami reprezentacji byli Monika Górny i Dariusz Paduch.
Czytaj całość
 
Bądźmy Mikołajami

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Stypendia dla najzdolniejszych
„Zawodowcy w Łódzkiem – stypendia dla najzdolniejszych”
Zapraszamy uczniów pełnoletnich oraz rodziców uczniów niepełnoletnich, z którymi skontaktowali się przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego, na podpisanie umowy, w dniu 01 grudnia 2018 roku (sobota) w godzinach 9:00 – 12:00, w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Województwa Łódzkiego przy ul. Piotra Skargi 3, w sali nr 14 na parterze przy portierni.  
 
Olimpiada wiedzy elektrycznej i elektronicznej "EUROELEKTRA"
Dnia 07.11.2018 r. w naszej szkole odbyły się zawody I stopnia XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. W zawodach wzięło udział 14 uczniów w grupie elektrycznej i 8 uczniów w grupie elektronicznej. Do wawodów II stopnia zakwalifikował się uczeń klasy III D TE Wiktor Kostrzewa.
Gratulujemy!
 
THE BEAR THEATRE - angielski teatr edukacyjny w naszej szkole
29.11.2018 r. na zaproszenie p. Iwony Krawczyk gościliśmy w naszej szkole angielski teatr edukacyjny THE BEAR THEATRE. Uczniowie klas: III i TE, II p LO, III p LO, II  e/s TE, III c/m TE, II b TE oraz I d/s TE obejrzeli przedstawienie pod tytułem „The Let's Go Travel Show”. Interaktywne przedstawienie w bardzo humorystyczny sposób pokazało naszym uczniom życie w Wielkiej Brytanii. Nie zabrakło również elementów historycznych i politycznych.
Czytaj całość
 
Wizyta na Wydziale Stosunków Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego
Tym razem w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie klasy 3Ae, 2I, 4Ie, 3Ie oraz 2B dnia 26.11.2018 r. mieli okazję uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych. Na początku uczniowie wysłuchali wykładu Pana dr. Marcina Sochy w języku angielskim na temat stosunków polsko-japońskich. Z całą pewnością wykład ten wzbogacił wiedzę uczniów na temat relacji polsko-japońskich w kontekście historycznym, politycznym oraz ekonomicznym, jak również pozwolił im na sprawdzenie i rozwój swoich kompetencji językowych-umiejętności słuchania ze zrozumieniem, mówienia i znajomości środków leksykalnych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1455

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”