OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Oferta pracy
 
 
Oferta pracy

OFERTA PRACY W SZWAJCARII DLA ABSOLWENTÓW ELEKTRYKÓW
Szwajcarska agencja pracy poszukuje pracowników na stanowiska elektryka i elektromontera.
Oferta obejmuje umowę na czas nieokreślony, zakwaterowanie i pomoc prawną.

Czytaj całość
 
Wycieczka do SANDOMIERZA
Sandomierz jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce, malowniczo położonym na nadwiślańskiej skarpie, która stanowi strome zakończenie Gór Świętokrzyskich.
To właśnie do tego miasta zwanego Miastem Królów wybraliśmy się z uczniami naszej szkoły na wycieczkę. Po spotkaniu z przewodnikiem ruszyliśmy zwiedzać Podziemną Trasę Turystyczną. Sandomierskie lochy owiane są legendami. Drążone przez wieki pod miastem korytarze i komory z racji ich obronnego i gospodarczego charakteru, otoczone były tajemnicami. Najsłynniejszą legendę mówiącą o Halinie Krępiance, która została zasypana wraz z Tatarami, w tajemnych korytarzach opowiedział nam przewodnik.
Czytaj całość
 
Święto Konstytucji 3. Maja
W dniu 3 maja 2018 roku Poczet Sztandarowy Szkoły, na zaproszenie Prezydenta Miasta Bełchatowa, Parafii NMP Matki Kościoła i Św. Barbary w Bełchatowie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Bełchatowa, uczestniczył w uroczystości patriotyczno-religijnej z okazji Święta Konstytucji 3. Maja.
Program uroczystości obejmował:
- uroczystości patriotyczne,
- złożenie kwiatów pod tablicą Konstytucji 3. Maja,
- Msza Święta w intencji Ojczyzny.
Szkołę w poczcie sztandarowym godnie reprezentowali uczniowie klas: ID i IID TE.
Czytaj całość
 
Pożegnanie klas maturalnych - fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
Czytaj całość
 
Matura 2018
 
Zdający egzamin maturalny zobowiązani są:
- zgłosić się na egzamin na co najmniej 30 min przed wyznaczoną godziną jego rozpoczęcia,
- posiadać dowód osobisty lub inny dokument potwierdzający tożsamość,
- posiadać długopis z czarnym wkładem przeznaczony do zapisywania odpowiedzi.

W trakcie egzaminu maturalnego zdający mogą korzystać z pomocy wskazanych w "Komunikacie dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 1 września 2017 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający na egzaminie gimnazjalnym i egzaminie maturalnym w 2018 roku".
Czytaj całość
 
Uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja
W dniu 25 kwietnia 2018 r. odbyła się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie uroczystość z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Na uroczystość zostały zaproszone wybrane klasy wraz z opiekunami sprawującymi w tym czasie opiekę nad uczniami.
Już w czwartek będziemy świętować 227 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Dla wszystkich Polaków majowe święto jest dniem szczególnym. Dzień 3 maja ustanowiono świętem narodowym w dowód pamięci o przodkach, którzy pragnęli ocalić kraj przed upadkiem. Rocznice uchwalenia Konstytucji 3 Maja uroczyście obchodzili polscy patrioci już podczas rozbiorów, pomimo represji i sprzeciwu zaborców.
Czytaj całość
 
III Dzień Języków Obcych
Dnia 20.04.2018 r. po raz trzeci został zorganizowany DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH, którego głównym celem jest promowanie nauki języków obcych poprzez udział młodzieży w wykładach i warsztatach językowych. W ramach współpracy z wydziałem filologicznym Uniwersytetu Łódzkiego naszymi gośćmi byli: Pani Joanna Mordzak, opiekun szkół i koordynator projektu, w którym od dwóch lat uczestniczymy, Pan dr Grzegorz Zinkiewicz, wykładowca na wydziale Studiów Międzynarodowych i Politologicznych, Pani Corina Chircea, studentka z Rumunii w ramach programu Erasmus. Młodzież wzbogaciła i poszerzyła zakres swojego słownictwa, uczestnicząc aktywnie w zajęciach.
Czytaj całość
 
Zawody Rejonowe w piłkę nożną chłopców
16.04.2018 r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w zawodach rejonowych w piłkę nożną. Mimo bardzo dobrej postawy i wyrównanej walki piłkarzom nie udało się awansować na zawody wojewódzkie.
Czytaj całość
 
III Edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu
W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. we Włocławku rozegrana została III Edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu. W kategorii uczniów i studentów startowało blisko 200 zawodników, wśród nich dwóch uczniów kl. 3c Technikum Energetycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie - Jakub Jakubczyk i Mateusz Kiejnig.
Czytaj całość
 
Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego
X MIĘDZYNARODOWY KONGRES GÓRNICTWA WĘGLA BRUNATNEGO „WĘGIEL BRUNATNY – DZIŚ I W PRZYSZŁOŚCI”

18 kwietnia uczniowie klas II b TE, III b TE, III c/d TE obejrzeli ekspozycję "Skarbiec Kopalni Bełchatów", zaprezentowaną na stoisku PGE GIEK S.A. - oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, w ramach Kongresu Górnictwa Węgla Brunatnego.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
17 kwietnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs przyrodniczy integrujący wiedzę z nauk przyrodniczych wokół zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska przyrodniczego. Konkurs przyrodniczy wpisał się w coroczne obchody Światowego Dnia Ziemi - 22 kwietnia.
Czytaj całość
 
XV Dni Młodego Elektryka na Politechnice Łódzkiej
Wojewódzkie Dni Młodego Elektryka to coroczne wydarzenie skierowane do uczniów techników w województwie łódzkim, organizowane przez Studenckie Koło SEP im. prof. M. Jabłońskiego. W dniu 19. kwietnia 2018 r. reprezentacja szkoły, którą stanowili członkowie młodzieżowi Szkolnego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich, wzięli udział w XV Wojewódzkich Dniach Młodego Elektryka, które odbyły się na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Czytaj całość
 
Obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
W dniu 15 kwietnia 2018 r. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w Obchodach 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie.
Po uroczystościach delegacja ZSP Nr 3 złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Zbrodnię Katyńską.
Szkołę w uroczystościach godnie reprezentowali uczniowie klasy ID, IIICD i IVD TE.
Czytaj całość
 
OFERTA PRACY DLA ABSOLWENTÓW
Firma COBRA ATI poszukuje pracowników na stanowisko INSTALATORA SYSTEMÓW ALARMOWYCH.
Kontakt: tel. 603 125 916.
 
Dzień otwarty w Energetyku
13 kwietnia przeprowadzono w ZSP nr 3 szereg spotkań z uczniami gimnazjów. W ramach Dnia otwartego naszą szkołę odwiedziło kilkuset uczniów ostatnich klas gimnazjalnych z Bełchatowa i powiatu. Nasi goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny, mieli okazję obejrzeć pracownie ZSP nr 3, warsztaty Centrum Kształcenia Praktycznego, musztrę przygotowaną przez uczniów klas mundurowych oraz spróbować swoich sił na szkolnej strzelnicy. Na pytania młodzieży odpowiadali także współpracujący z naszą szkołą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, 7 batalionu kawalerii powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz PGE GiEK S.A.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców
W dniu 09.04.2018 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. Zawody rozgrywane były na dwóch boiskach przy II LO Bełchatów i orliku Powiatowego Centrum Sportowego. Reprezentacja naszej szkoły w grupie pokonała drużynę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie 3:0 oraz drużynę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (5:3). Chłopcy "wyszli" z grupy z pierwszego miejsca i w finale spotkali się z drużyną z Kleszczowa. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna ZSP nr 3, zwyciężając (3:1).
Czytaj całość
 
XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Po raz siedemnasty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 34 uczniów, którzy reprezentowali szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda oraz wykonanie szeregu ćwiczeń ortograficznych. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: kategorii liceów ogólnokształcących i kategorii szkół zawodowych. W tej ostatniej bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka naszej szkoły – Anna Badura (uczennica klasy IIIi TE). Wyprzedziła ona uczniów z Technikum Informatycznego w Szczercowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Bełchatowskiego.
Organizatorami konkursu były: Magdalena Fabiszewska i Anna Moreń.
Czytaj całość
 
Otwarte Mistrzostwa w Teście Sprawności Fizycznej
W dniu 28.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Teście Sprawności Fizycznej. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie klas wojskowych, policyjnych i strażackich, ale również mieszkańcy Bełchatowa chcący sprawdzić swą sprawność fizyczną. Zaproszenie do sportowej rywalizacji przyjęli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie oraz GKS – u Bełchatów. Zadaniem uczestników testu było pokonanie toru przeszkód, który obowiązuje na egzaminie sprawnościowym do służby w policji.
Czytaj całość
 
I miejsce w wojewódzkim konkursie BHP w budownictwie
W dniu 11 kwietnia 2018 roku odbył się organizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi wojewódzki etap konkursu BHP w budownictwie, w którym I miejsce zajął Kamil Szymczak z klasy IIB TE. Serdecznie gratulujemy. Szkołę reprezentował również Hubert Zyrka z klasy IB TE.
Aleksandra Wypych - Gamrot
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1336

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”