OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
"Jeden gram praktyki jest lepszy, niż tona teorii"
Zgodnie z tym powiedzeniem uczniowie klas budowlanych odwiedzają place budowy w Bełchatowie. 12 września 2019 r. klasa 3 Be TE zapoznała się z zasadami wykonywania domów szkieletowych budowanych na osiedlu „Pabianicka 95”. Uczniowie zobaczyli poszczególne etapy tego systemu. Możliwość zobaczenia w praktyce domów w różnym stadium realizacji przedstawia całość prac, jakie mogą na placu budowy wystąpić. Wycieczka pokazała realia pracy na budowie.
Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie. Waszym zadaniem jest stworzenie w formie plastycznej plakatu promującego Europejski Dzień Języków Obcych, który odbywa się w naszej szkole już 26 września. Format pracy A1, technika dowolna. Prace proszę przynosić do Pani Moniki Gawęda do sali 137 maksymalnie do 25 września. Serdecznie zapraszamy.
 
Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia na Targach Energetycznych ENERGETAB 2019
17 września br. uczniowie klas II b i III b Branżowej Szkoły I Stopnia w ramach realizacji programu zajęć specjalistycznych odwiedzili 32. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2019. W tym roku na targach prezentuje swoje produkty prawie 720 wystawców z Polski i 24 krajów Europy, Azji i USA. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej. Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, rozdzielnic, wyłączników i przekaźników po aparaty i systemy nadzoru, ochrony odgromowej, pomiarów i zabezpieczeń, kable i przewody, agregaty prądotwórcze i urządzenia UPS, fotoogniwa i pompy ciepła, pojazdy specjalistyczne dla energetyki, a także roboty i wiele innych ciekawych rozwiązań. Każdy mógł znaleźć interesujące go nowości.
Czytaj całość
 
Wycieczka na ENERGETAB - największe w Polsce targi energetyki i elektrotechniki
17.09.2019 r. uczniowie klas: II D TE, II D/S TE i III D TE wybrali się na wycieczkę do Bielska-Białej na targi Energetab. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Iwona Krawczyk, p. Stanisław Grzelczak i p. Damian Maślanka. Kierownikiem wycieczki i organizatorem wyjazdu była p. Zdzisława Sykuła. ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce. Na targach prezentuje swoje produkty prawie 720 wystawców nie tylko z Polski, ale i 24 krajów Europy, Azji i USA. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.
Czytaj całość
 
AKCJA KRWIODAWSTWA!!!
W dniu 18 września (środa) 2019 r., w godz. 9.00-12.00, w naszej szkole (hol przed aulą) odbędzie się akcja oddawania krwi. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów!!!
Przypominamy jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.
 
Obchody 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich 2019
Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w obchodach rocznicowych wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich w dniu 07.09.2019 r. – w Grocholicach.
Program obchodów obejmował:
- Msze Św. w Kościele Wszystkich Świętych.
- Wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”.
Część patriotyczna:
– Apel poległych i salwa honorowa w wykonaniu Bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”
– Składanie kwiatów pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu przy ul. Tylnej w Grocholicach.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
W dniu 12.09.2019 r. prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu od strony lodowiska.

Dziękujemy.
 
KOMUNIKAT
Deklaracje do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze, będą przyjmowane do 26 września 2019 r.

Deklaracje do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego, nie są już przyjmowane.
 
Informacja
Termin odbioru świadectw po egzaminie maturalnym w terminie poprawkowym.
Świadectwa maturalne wydawane będą od dnia 11.09.2019 r. od godz. 12:00 w sekretariacie szkoły.
 
OGŁOSZENIE
W dniu 11 września 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w auli szkolnej zebranie Dyrekcji Szkoły z rodzicami uczniów klas pierwszych, a następnie rodzice spotkają się
z wychowawcami w klasach.
W dniu 12 września 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w auli szkolnej zebranie Dyrekcji Szkoły z rodzicami uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, a następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
Czytaj całość
 
Obchody rocznicy "Cudu nad Wisłą"
W dniu 15.08.2019 r. delegacja uczniów ze sztandarem szkoły oraz Panem Dyrektorem Piotrem Mielczarkiem reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach religijno-patriotycznych w związku z obchodami rocznicy "Cudu nad Wisłą" oraz Święta Wojska Polskiego.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej 2020 roku przez uczniów (absolwentów) upływa 9 września 2019 r. Miejsce składania deklaracji: kierownik zajęć praktycznych (pokój nr 29).
 
Akademia Hagera
W dniu 22.08.2019 roku obyło się pierwsze z cyklu 4 szkoleń dla nauczycieli przedmiotów elektrycznych w ramach projektu „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych”.
W dniu 05.09.2019 roku w pierwszym szkoleniu, w ramach projektu, przeprowadzonym przez pracownika firmy HAGER uczestniczyli uczniowie klas elektrycznych.
Udział w projekcie „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych” to nie tylko cykl szkoleń dla uczniów i nauczycieli ale także cenne pomoce dydaktyczne, które szkoła już pozyskała i w miarę rozwoju współpracy ma możliwości pozyskać. Jest to najnowsza aparatyra łączeniowa i zabezpieczeniowa.
Czytaj całość
 
Termin odbioru świadectw i dyplomów zawodowych
Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe wydawane będą w dniu 02.09.2019 r. (poniedziałek) przez wychowawców klas. Po podanym terminie świadectwa i dyplomy odebrać będzie można w sekretariacie szkoły.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 02.09.2019 r. o godz. 9.00 w auli szkolnej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas II - IV.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas I odbędzie się o godz. 10.00.
Następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
 
Zebranie Rady Pedagogicznej
W dniu 28.08.2019 r. (środa) o godzinie 9.00 w sali nr 11 odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej.

Porządek zebrania.
 
Kurs spawalniczy
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze w wybranych dwóch metodach oraz zdobędziesz kwalifikacje potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w dwóch kwalifikacjach: MG 20 - Wykonanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz MG 17 - Montaż i obsługa maszyn i urządzeń. Zainteresowani projektem mogą składać wypełnione formularze w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96.
Warunki udziału w projekcie są podane w załączniku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.

Informacja i dokumenty.
 
"Wykonywanie robót drogowych IX"
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego (jedna maszyna do wyboru) oraz kwalifikację potwierdzającą kwalifikacje w zawodzie: B01 Eksploatacja maszyn i urządzeń drogowych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie wypełnionych formularzy w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 oraz wpłatę wpisowego 200 zł. w formie zwrotnej kaucji na konto KSK Biznes: Alior Bank 06 2490 0005 0000 4500 6468 0743. Potwierdzenie dokonania przelewu w formie skanu lub zdjęcia proszę przesłać na adres email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub zgłosić telefonicznie pod numerem +48 575 435 223 lub +48 793 435 224.
Spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia odbędą się w końcu sierpnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.
 
 
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo, Szkołę Realną w Bad Reichenhall i Stowarzyszenie Europa Union Okręg Berchtesgadener Land. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się w dniach 14-18 września w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie młodzieży jest przyjęcie przez polskiego ucznia kolegi lub koleżanki z Niemiec na 4 noclegi w swoim domu w dniach 14-18 września. Porozumiewanie się z Bawarczykami odbywa się w języku niemieckim lub angielskim. Polscy i niemieccy uczniowie uczestniczą m.in. we wspólnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, poznają kulturę swoich krajów, szlifują znajomość języków obcych.
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się bezpośrednio do bełchatowskiego starostwa (Zespół ds. Promocji; tel. 44 635 86 95) lub w sekretariacie szkoły. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1599

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”