OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Wyniki I etapu XLIII OLIMPIADY WIEDZY TECHNICZNEJ
W dniu 21 października 2016 r. odbył się I etap (szkolny) XXXIX Olimpiady Wiedzy Technicznej. Do etapu drugiego (okręgowego) zakwalifikował się Tomasz Przerywacz (IV c/d TE), któremu serdecznie gratulujemy!
Jednocześnie informujemy, że eliminacje okręgowe odbędą się w dniu 11 stycznia 2017 r. w Łodzi. Zawody okręgowe polegają na rozwiązaniu zadania z zastosowaniem informatyki w technice lub zadania optymalizacyjnego oraz dwóch spośród trzech zadań.
 
Regulamin konkursu
Regulamin konkursu na logo i nazwę strzelnicy sportowej w ZSP nr 3 w Bełchatowie

1. Organizatorem konkursu jest Samorząd Uczniowski działający przy ZSP nr 3 w Bełchatowie.
2. W konkursie mogą brać udział uczniowie ZSP nr 3 w Bełchatowie.
3. Osoba zgłaszająca do konkursu pracę oświadcza, że jest jej autorem, przy czym dopuszcza się wykorzystanie w pracy elementów graficznych logotypu szkoły (ZSP nr 3 Bełchatowie).
4. Prace graficzne należy zapisać i dostarczyć w dwóch formatach: wektorowym (format cdr lub svg) i rastrowym (format png lub jpg).
5. Jedna osoba może zgłosić do konkursu po jednej pracy z każdej dziedziny (jeden projekt logo i jedną propozycję nazwy).
Czytaj całość
 
Sukces ucznia naszej szkoły!
Image 
 
Uczeń klasy 2i Technikum Energetycznego Jakub Łakomy zdobył wyróżnienie w XI edycji Międzynarodowego Konkursu Informatycznego „Bóbr” zdobywając 97,5 punktu na 120 możliwych. W ubiegłorocznej edycji konkursu startowało 38771 uczniów z 279 szkół ponadgimnazjalnych. Liczba uczestników tegorocznej edycji nie została jeszcze podana przez organizatorów. Będzie ona prawdopodobnie zbliżona do tej, jaka była w poprzednim roku.
Serdecznie gratulujemy sukcesu!
 
OGŁOSZENIE
Serdecznie zapraszamy na uroczystość wręczenia nagród w konkursie „Elektroniczne ozdoby świąteczne”.
Uroczystość odbędzie się 10 stycznia 2017 r. (wtorek) o godz. 11.30 (na 5 godzinie  lekcyjnej) w sali nr 11.
 
KOMUNIKAT
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI ZIMA 2017 – MODEL Z DOKUMENTEM (d)

9 stycznia (poniedziałek) 2017 roku
 
godzina 9:00
• technik elektryk – kwalifikacja E.24 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych (sala nr 2, przed aulą)
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.10 – Eksploatacja złóż metodą odkrywkową (sala nr 122) - poprawka

godzina 13:00
• technik budownictwa – kwalifikacja B.33 – Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych (sala nr 2, przed aulą) - poprawka
• technik elektronik – kwalifikacja E.20 – Eksploatacja urządzeń elektronicznych (sala nr 2, przed aulą)
• technik energetyk – kwalifikacja E.23 – Eksploatacja instalacji i urządzeń do wytwarzania i przesyłania energii elektrycznej (sala nr 122) - poprawka
• technik górnictwa odkrywkowego – kwalifikacja M.41 – Organizacja i prowadzenie eksploatacji złóż metodą odkrywkową (sala nr 122)
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
CZĘŚĆ PISEMNA EGZAMINU ZAWODOWEGO W SESJI ZIMA 2017

W dniu 12.01.2017 r. (czwartek) odbędzie się część pisemna egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie:

• godzina 10:00 - aula
- technik budownictwa z zakresu kwalifikacji wykonywanie robót murarskich i tynkarskich – B.18 dla uczniów klasy III Be TE
- technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej z zakresu kwalifikacji montaż urządzeń systemów energetyki odnawialnej – B.21 dla uczniów klasy III Ee TE
- technik elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych – E.7 dla uczniów klasy III De TE

• godzina 10:00 - przed aulą
- monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie z zakresu kwalifikacji montaż systemów suchej zabudowy – B.5 dla uczniów klasy II t ZSZ
- monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych z zakresu kwalifikacji wykonywanie robót związanych z budową i remontem sieci komunalnych – B.8 (poprawka)
- elektryk z zakresu kwalifikacji montaż i konserwacja maszyn i urządzeń elektrycznych – E.7 dla uczniów klasy IIIb ZSZ
- ślusarz z zakresu kwalifikacji wykonywanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi – M.20 (poprawka)
Czytaj całość
 
Życzenia
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
 
 
XII Szkolny Konkurs językowy "Co wiesz o krajach anglo i niemiecko-języcznych"
Dnia 20 grudnia 2016 r. w naszej szkole odbył się konkurs językowy zatytułowany „Co wiesz o krajach anglo i niemiecko-języcznych”.
Ku naszemu zdziwieniu swoją obecność potwierdziło wielu uczniów, którzy chcieli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu kultury i historii naszych sąsiadów, a także wykazać się umiejętnościami posługiwania się językiem obcym.
Konkurs został podzielony na dwie części: pisemną, w której uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na 30 pytań zamkniętych związanych z kulturą i historią krajów anglo i niemiecko-języcznych, a także ustną, do której zakwalifikowało się 4 uczniów z części niemieckiej i 5 z angielskiej.
Dla najlepszych uczniów zostały przygotowane materiały stymulujące, na podstawie których należało opisać wylosowany przez siebie obrazek a następnie odpowiedzieć na 3 pytania zadane przez nauczyciela, które związane były z tematyką przedstawionej ilustracji.
Czytaj całość
 
Konkurs
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
 
 
KOMUNIKAT
W dniu 22 grudnia 2016 r. (czwartek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg poniższego harmonogramu.
 
 
Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne" rozstrzygnięty!
Organizatorem Konkursu było Szkolne Koło SEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie. Przedmiotem Konkursu było przygotowanie przez uczestników: własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej; wykazu materiałów z których została wykonana; w przypadku ozdoby interaktywnej krótki opis działania; uzasadnienia dlaczego powinna być uznana za najciekawszą.
Do konkursu zostało zgłoszone 18 prac. Przy ocenie prac konkursowych brano pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość autora, oryginalność oraz ciekawy sposób ujęcia tematu a także wkład pracy własnej.
Czytaj całość
 
Tenis Stołowy - duży sukces naszej drużyny
14.12.16r. odbyły się w Zelowie mistrzostwa powiatu w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Duży sukces odniosła nasza drużyna zwyciężając w zawodach chłopców. Nasi chłopcy wygrali zdecydowanie pokonując kolejno po 3:0 ILO Bełchatów, ZSP Kleszczów, ZSP Szczerców, nie tracąc nawet seta. Na sukces zapracowali: Łukasz i Michał Oraczowie oraz Jakub Kowalczyk.
Czytaj całość
 
35. rocznica wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce
We wtorek 13 grudnia 2016 roku obchodziliśmy 35. rocznicę wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych zbrodni. W naszym mieście centralne obchody religijno - patriotyczne odbyły się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Buduj z pasją
W czwartek 8 grudnia 2016 r. w Wieluniu odbył się okręgowy etap olimpiady „Buduj z pasją”. Konkurs składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Udział w olimpiadzie wziął zespół składający się z dwójki  naszych uczniów Rafała Wojewody III t ZSZ oraz Marcina Kołodzieja II t ZSZ.
Czytaj całość
 
Dni Otwarte na Politechnice Łódzkiej
W dniu 2 grudnia 2016r. uczniowie klasy III D i IV D TE gościli na Politechnice Łódzkiej w ramach Dnia Otwartego uczelni.
Poprzez  prelekcje przygotowane przez studentów z kół naukowych oraz wykładowców ze wszystkich Wydziałów PŁ uczniowie mogli poznać bliżej uczelnię. Obejrzeli wynalazki studentów tj. chemcar, bolidy i roboty.
Czytaj całość
 
Szkolny konkurs Talent Show
Szkolny konkurs „Talent Show” odbył się 7 grudnia 2016r. w auli szkolnej. Jak zwykle jury miało olbrzymi problem, ponieważ uczestnicy prezentowali wysoki poziom w różnych dziedzinach artystycznych.
Czytaj całość
 
Spotkanie z autorem, panem Piotrem Kulpą
7 grudnia 2016r. w czytelni szkolnej odbyło się spotkanie z literatem, panem Piotrem Kulpą.
Autor  ma w swoim dorobku powieści dla dzieci i młodzieży ("Ciepełko", "Hala i Bas"), publikował także poezję.
Pan Piotr Kulpa współtworzy grupę Ars Poetica, jest też liderem zespołu muzycznego Mea Culpa, współzałożycielem duetu Apetyt na Czereśnie oraz amatorskiego teatru Grupa Propaganda. Napisał powieść grozy dla nieco starszego czytelnika, „Mroczne siedlisko” oraz jego kontynuację „Krzyk Mandragory” i „Trzeba to zabić”, które złożyły się na cykl „Pan na Wisiołach”.
Czytaj całość
 
Spotkanie organizacyjne monterów sieci światłowodowych
8 grudnia 2016 r. odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne związane ze szkoleniem monterów sieci światłowodowych połączonym z kursem SEP. W czasie spotkania, zakwalifikowana do szkolenia 12-to osobowa grupa uczniów z klas 4c i 4d TE podpisała umowy z przedstawicielami jednostki szkoleniowej. Pierwszy zjazd kursantów odbędzie się już w ten weekend w Pabianicach.
 
Reforma edukacji

                                                                                                                      

 Image

Broszura informacyjna

Mapa drogowa reformy edukacji

 
Przepisy prawa pracy
W dniu 05 grudnia 2016r. Nasza Szkoła miała zaszczyt gościć Nadinspektora Państwowej Inspekcji Pracy, Pana Jerzego Zielińskiego. Przeprowadził on wykład na temat: "Przepisy prawa pracy. Umowy o pracę". Uczniowie klasy IV B, IV D, I E, II B/M - TE oraz klasy II B-ZSZ, którzy uczestniczyli w tych zajęciach dowiedzieli się jakie są obecnie umowy o pracę, przy jakich zagadnieniach i paragrafach muszą uważać przy podejmowaniu zatrudnienia i jakim przepisom podlegają. Zajęcia były realizowane w ramach programu "Kultura Bezpieczeństwa".
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1040

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”