OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Bioróżnorodność - jej zagrożenia i ochrona
Udział w XV Sesji Popularnonaukowej o tematyce ekologicznej „Bioróżnorodność – jej zagrożenia i ochrona”
Uczennice klasy I p/w : Oliwia Brzezowska i Sandra Telinga pod opieką p. Ewy Wężyk-Simkowskiej przygotowały projekt ekologiczny na temat „Różnorodność biologiczna – jej zagrożenia i ochrona”, który zaprezentowały podczas XV Sesji Popularnonaukowej uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych, która odbyła się 8.11.2018 r. w WODN w Piotrkowie Trybunalskim.
Czytaj całość
 
Olimpiada Wiedzy o HIV i AIDS
Udział w eliminacjach powiatowych Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS
Uczniowie naszej szkoły próbowali swoich sił w tegorocznych powiatowych eliminacjach Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o HIV i AIDS, które odbyły się 6.11.2018 r. w I LO w Bełchatowie.
Do rywalizacji przystąpiły 2-osobowe zespoły uczniów z kilku szkół powiatu bełchatowskiego, naszą szkołę reprezentowali: Natalia Gryl i Oliwia Brzezowska z klasy I p/w, Kaja Szczukocka i Aleksandra Kaczmarek z klasy III w oraz Bartosz Pawłowski i Jakub Sośnicki z klasy III w przygotowani przez p. Ewę Wężyk-Simkowską.

Czytaj całość
 
Miejskie Obchody Święta Niepodległości 2018
W dniu 11 listopada 2018 r. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości. Msza Święta w Intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 12.00 w Parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Bełchatowie odśpiewaniem Hymnu Polski. Po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz na ul. Józefa Piłsudskiego, gdzie nastąpiło odsłonięcie Pomnika Marszałka, a po przemówieniach okolicznościowych zostały także przez delegację ZSP Nr 3 złożone kwiaty pod pomnikiem.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie informuje, że dzień 12.11.2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
 
"PGE GKS Bełchatów z Niepodległą"
GKS "Bełchatów" S.A. wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców GKS Bełchatów "Torfiorze" organizuje wydarzenie pn. "PGE GKS Bełchatów z Niepodległą", które odbędzie się w przeddzień święta narodowego, w sobotę 10 listopada o godz. 17:00 na Stadionie Miejskim przy ul. Sportowej 3. Tego dnia odbędzie się mecz piłkarski 18. kolejki 2. ligi pomiędzy pierwszą drużyną PGE GKS Bełchatów a Pogonią Siedlce. Chcemy temu meczowi nadać patriotyczną oprawę i sprawić, by tego dnia mieszkańcy naszego powiatu mogli w kilkutysięcznej liczbie uczcić ten wielki jubileusz.
 
Bieg Niepodległości
W dniu 08.11.2018 r. 40 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w corocznym Biegu Niepodległości, który odbył się już po raz szesnasty. Zawodnicy rywalizowali ze sobą w biegu przełajowym na trasie wyznaczonej w parku Olszewskich. Dziewczęta miały do pokonania dystans 1000 m, chłopcy zaś 2000 m. Wszystkim uczniom należą się gratulacje, lecz na wyróżnienie spośród wszystkich zasługuje Kassandra Koziorowicz z klasy II p LO, która była jedyną dziewczyną reprezentującą naszą szkołę oraz Tomasz Kolasa z klasy II E/S, który pobiegł najlepiej spośród naszych uczniów i zajął 6 miejsce.
Wszystkim GRATULUJEMY udziału.
Czytaj całość
 
Święto Niepodległości
Z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości w naszej szkole odbyły się projekcje filmów dokumentalnych poświęconych polskim drogom do wolności. Uczestniczyli w nich zarówno uczniowie liceum, technikum, jak i zasadniczej szkoły zawodowej. Mieli oni możliwość obejrzenia m.in. następujących filmów: „Po latach niewoli wstaje Polska…”, „Marszałek Józef Piłsudski”, „Być dla Polski, dla Polaków – Józef Piłsudski” i „Polskie drogi do niepodległości”.
 
OGŁOSZENIE
W dniu 09.11.2018 roku o godz. 10.40 w auli szkolnej rozpocznie się uroczysta akademia z okazji 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Do udziału w niej zapraszamy wszystkich uczniów i nauczycieli. Mamy nadzieję, że wspólnie o symbolicznej godzinie 11.11 odśpiewamy Hymn Polski.
Jednocześnie informujemy, że przed akademią uczniowie klasy II p i II p/w LO rozdawać będą kotyliony. Zachęcamy do przypięcia ich i godnego świętowania 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości.
Prosimy o punktualne przybycie do auli szkolnej.
 
Warsztaty z okazji Święta Niepodległości
W ramach obchodów 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy II p i II p/w LO uczestniczyli w warsztatach „Na legionową nutę”. W ich trakcie poznali historię piosenek legionowych i wspólnie wykonali ponad 600 kotylionów dla uczniów naszej szkoły.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w unihokeja
W dniu 07.11.2018 r. odbyły się Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych dziewcząt i chłopców w unihokeja. Organizatorem zawodów był Powiatowy Szkolny Związek Sportowy i I LO Bełchatów. Warto podkreślić, że zawody w unihokeja dla Szkół Ponadgimnazjalnych zostały zorganizowane po raz pierwszy. Okazało się, że jest to dyscyplina bardzo popularna i lubiana przez naszą młodzież, która chętnie zgłosiła gotowość do reprezentowania naszej szkoły.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
W dniu 08 listopada 2018 r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I - III LO, I - IV TE, II - III ZSZ i I BS I St.
 
Wyjazd do zakładów Izodom
17 października 2018 r. klasa 1 Be Technikum Energetycznego uczestniczyła w wyjeździe do zakładów Izodom 2000 Polska S.A. w Zduńskiej Woli. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z zasadami budowania obiektów budowlanych wykonywanych w technologii szalunku traconego, czyli elementów klocków styropianowych z rdzeniem żelbetowym. Po wykładzie teoretycznym uczniowie zwiedzili zakład produkcyjny. Na koniec odebrali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.
Czytaj całość
 
Zdrowo Gram

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
UWAGA!
W dniu 31 października 2018 r. (środa) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.
 
Zakręcona pomoc

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Akademia murowania
W dniu 3 października 2018 r. w naszej szkole odbyły się nietypowe zajęcia. Wybrane klasy budowlane uczestniczyły w praktycznym szkoleniu dotyczącym budowania w systemie YTONG. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z technologią montażu i samodzielnie wykonać fragmenty muru.
Czytaj całość
 
Konkurs OWT
Konkurs OWT odbędzie się w piątek (19 października) o godz. 9.40 na holu przed aulą.
 
EUROELEKTRA

Image

OLIMPIADA WIEDZY ELEKTRYCZNEJ I ELEKTRONICZNEJ „EUROELEKTRA”

Serdecznie zapraszamy do udziału w XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”
Zawody I stopnia – eliminacje szkolne, odbędą się 07.11.2018 (środa) o godz. 9.00 w sali nr 11.

Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
ZAPROSZENIE
Dyrekcja ZSP nr 3 wraz z Samorządem Uczniowskim serdecznie zaprasza nauczycieli, wychowawców, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich emerytowanych pracowników szkoły na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej 12.10.2018 (piątek) o godz. 9.00.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 161 - 180 z 1416

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”