OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Szkolny Konkurs Historyczny "II Rzeczpospolita"
15 stycznia 2019 r. w sali nr 11 o godz. 9.45 odbędzie się Szkolny Konkurs Historyczny "II Rzeczpospolita". Konkurs jest adresowany dla uczniów klas pierwszych. Obejmuje zagadnienia dotyczące państwa polskiego w latach 1918 – 1939. Uczniów zainteresowanych historią i udziałem w konkursie prosimy o zgłaszanie się do nauczycieli uczących do dnia 11.01.2019 r.
Organizatorzy: nauczyciele historii.
 
CONSOLIS Polska
12 grudnia 2018 r. klasa 2 Be Technikum Energetycznego wraz z opiekunami miała okazję zapoznać się z produkcją elementów betonowych i żelbetowych zwiedzając zakład produkcyjny CONSOLIS Polska w Gorzkowicach.
Zakład ten produkuje prefabrykowane elementy betonowe takie jak: strunobetonowe płyty stropowe, płyty HC, sprężone belki i dźwigary, słupy, elementy ścienne, elementy systemu przemysłowych hal prefabrykowanych. Jest to wyspecjalizowana jednostka i największy w Europie producent prefabrykowanych elementów betonowych.
Czytaj całość
 
Nekrolog
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
 
 
Życzenia
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
 
 
Spotkanie bożonarodzeniowe
Jak co roku w naszej szkole w dniu 21.12.2018 r. odbyło się spotkanie bożonarodzeniowe. W organizację imprezy włączyli się uczniowie oraz nauczyciele: pani Izabela Kurkowska, Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk, Barbara Gajda. Odegrano scenki nawiązujące do tradycji polskiej i wspólnie śpiewano kolędy, tworzące niepowtarzalny klimat radości i refleksji.
Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z galerią zdjęć.
Czytaj całość
 
Świąteczna atmosfera - fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

Czytaj całość
 
UWAGA!
W dniu 21 grudnia 2018 r. (piątek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.
 
Firma LANGE ŁUKASZUK w ZSP nr 3 w Bełchatowie
Dnia 19 grudnia 2018 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbyło się jednodniowe sympozjum dla nauczycieli i uczniów zainteresowanych tematyką „Inteligentny dom”. Organizatorem sympozjum było Szkolne koło SEP przy ZSP Nr 3 przy współpracy z firmą LANGE ŁUKASZUK. Współpraca z firmą została zapoczątkowana podczas Targów Energetycznych ENERGETEB 2018, gdzie gościli również uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami przedmiotów elektrycznych. Przedstawiciele firmy docenili zainteresowanie młodzieży swoimi produktami, oferując dodatkowe wykłady i spotkania na terenie szkoły.
Czytaj całość
 
"Marzycielska Poczta"
Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia uczniowie z klasy IIB TE i I p/w Lo wzięli udział w akcji "Marzycielska Poczta". Jest to inicjatywa pisania listów i wysyłania kartek dla dzieci, które walczą każdego dnia z ciężkimi chorobami. Ci mali bohaterowie bardzo potrzebują wsparcia, słów sympatii, otuchy i motywacji do leczenia czy rehabilitacji.
Czytaj całość
 
"Pełna zimowa miska dla zwierzaka ze schroniska"
Akcję pt.: "Pełna zimowa miska dla zwierzaka ze schroniska" zorganizowała Sandra Szczepanik uczennica klasy 1 p/w IV Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. W zbiórce brała udział społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne" rozstrzygnięty!
Szkolne Koło SEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie przeprowadziło po raz czwarty Konkurs "Elektroniczne ozdoby świąteczne". Przedmiotem Konkursu było przygotowanie przez uczestników: własnoręcznie wykonanej ozdoby świątecznej; wykazu materiałów z których została wykonana; w przypadku ozdoby interaktywnej krótki opis działania; uzasadnienia dlaczego powinna być uznana za najciekawszą.
Do konkursu zgłoszono 19 prac. Przy ocenie prac konkursowych brano pod uwagę następujące kryteria: zgodność z tematyką konkursu, pomysłowość autora, oryginalność oraz ciekawy sposób ujęcia tematu a także wkład pracy własnej.
Czytaj całość
 
EGZAMIN ZAWODOWY
CZĘŚĆ PRAKTYCZNA EGZAMINU ZAWODOWEGO
W SESJI ZIMOWEJ 2019 – MODEL Z DOKUMENTEM

09 stycznia (środa) 2019 roku – sala przed aulą
godzina 9:00
• technik elektryk – kwalifikacja E.24 – Eksploatacja maszyn, urządzeń i instalacji elektrycznych
• technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja B.22 – Eksploatacja urządzeń i systemów energetyki odnawialnej
 
godzina 13:00
• technik budownictwa – kwalifikacja B.33 – Organizacja i kontrolowanie robót budowlanych
• technik elektronik – kwalifikacja E.20 – Eksploatacja urządzeń elektronicznych
Czytaj całość
 
37. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
W czwartek 13 grudnia 2018 roku obchodziliśmy 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych zbrodni. W naszym mieście centralne obchody religijno - patriotyczne odbyły się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Warsztaty językowo - komputerowe
Dnia 12.12.2018 r. uczniowie klasy III Ae TE wraz z Panią Renatą Bartoszewską i Izabelą Jarzecką udali się do Integracyjnego Przedszkola Samorządowego nr 3 w Bełchatowie. Odwiedzili grupę „Krasnoludków” i poprowadzili dla nich zajęcia językowo – komputerowe.
Przedszkolaki chętnie i bardzo aktywnie brały udział w zajęciach komputerowych, których celem było zaprojektowanie kartki świątecznej. Dzieci poznały słownictwo w języku angielskim związane z komputerem, wysłuchały kolęd w języku angielskim oraz brały udział w zabawach i quizach językowych z nagrodami.
Czytaj całość
 
"I Ty możesz zostać św. Mikołajem"
Po raz kolejny w naszej szkole została przeprowadzona akcja charytatywna „I Ty możesz zostać świętym Mikołajem”. W dniu wspomnienia św. Mikołaja - 6 grudnia, uczniowie ze Szkolnego Klubu Przyjaciół Książki i wolontariusze przekazali paczki ze słodyczami i zabawkami dla podopiecznych Interwencyjnego Ośrodka Socjalizacyjnego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
W dniu 13 grudnia 2018 r. o godzinie 17.00. odbędą się zebrania dla rodziców z wychowawcami informujące o ewentualnych zagrożeniach oceną niedostateczną lub nieklasyfikowaniem na pierwsze półrocze.
 
Seminarium SEP
W dniu 12.12.2018 roku, na zaproszenie Oddziału Częstochowskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich, członkowie Szkolnego Koła SEP wzięli udział w seminarium, podczas którego poruszone były dwa bardzo interesujące tematy.
1. System jednoprzewodowego przesyłu energii elektrycznej SWER z wykorzystaniem zjawiska rezonansu wg patentu Nikoli Tesli.
2. Inteligentny monitoring energetyczny NAZCA – monitoring i sterowanie energią elektryczną oraz efektywnością energetyczną na obszarach przemysłowych, oraz w obiektach budowlanych.
Czytaj całość
 
Konkurs "Internet kluczem do wiedzy"
W dniu 12 grudnia 2018 roku w naszej szkole odbył się konkurs „Internet kluczem do wiedzy” dla uczniów klas pierwszych. Konkurs odbył się w dwóch etapach: pierwszy (eliminacje) w formie testu składającego się z 40 pytań a drugi (finał) z 4 zadań sprawdzających umiejętności praktyczne uczniów. Konkurs cieszył się dużą popularnością, gdyż wzięło w nim udział 34 uczniów.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową

11.12.2018 r. w II LO w Bełchatowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłkę siatkową chłopców. Drużyna ZSP nr 3 grająca w składzie: Olgierd Minol, Robert Węglewski, Maksymilian Przywojski, Artur Goliment, Konrad Matyjaszczyk, Adrian Zając, Dominik Lepka, Władysław Lorek, Maciej Chojnacki, Szymon Staszek i Mateusz Grodzki, po wyrównanej rywalizacji zajęła III miejsce.

Czytaj całość
 
Mikołajkowa fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1491

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”