OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
WYCIECZKA DO TEATRU
Dnia 16 grudnia 2019 roku uczniowie z klasy Iig i IDg Technikum wybrali się do teatru na sztukę „MANEWRY WESELNE”. Spektakl wystawiony był w Teatrze Powszechnym w Łodzi. Celem wycieczki było rozbudzenie zainteresowania sztuką teatralną poprzez bezpośredni kontakt z teatrem i aktorami oraz uczenie się kultury odbioru sztuki. Świetna gra młodych aktorów, dowcipny język bohaterów, a także doskonale dobrana muzyka, ładna scenografia oraz znakomite efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że spektakl bardzo się podobał.
Czytaj całość
 
38. rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce
W piątek 13 grudnia 2019 roku obchodziliśmy 38. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. W tym dniu w całym kraju odbyły się uroczystości upamiętniające ofiary komunistycznych zbrodni. W naszym mieście centralne obchody religijno - patriotyczne odbyły się w kościele pw. Zesłania Ducha Świętego w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
Test sprawności
Image
 
 
Konkurs
Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył się po raz piętnasty szkolny konkurs „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?”.
 
Image
 
Czytaj całość
 
XXI Powiatowy Konkurs Literacki "Książki na medal"
11 grudnia w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Bełchatowie rozstrzygnięty został XXI Powiatowy Konkurs Literacki „Książki na medal”.
Uczennice naszej szkoły wzięły w nim udział. Sylwia Próba z klasy I PWg zajęła II miejsce, a Wiktoria Czarzasty z klasy I PW zdobyła wyróżnienie.
Przygotowaniem uczennic zajęły się panie Anna Moreń i Iwona Frączkowska.
Czytaj całość
 
XV Szkolny Konkurs "Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?"
Dnia 11 grudnia 2019 r. odbył się po raz piętnasty szkolny konkurs „Co wiesz o krajach anglo- i niemieckojęzycznych?”, którego uczestnikami byli tradycyjnie uczniowie klas I i II LO oraz TE. Celem konkursu było zachęcenie uczniów do aktywnego zdobywania wiedzy na temat krajów, w których język angielski/niemiecki jest językiem oficjalnym. Uczniowie mieli możliwość zdiagnozowania poziomu własnej wiedzy o innych krajach jako obywatele Europy oraz rozwijania umiejętności językowych. Do I etapu, czyli części pisemnej przystąpiło 24 uczniów z języka angielskiego i aż 26 uczniów z języka niemieckiego. Po rozwiązaniu etapu pisemnego, uczniowie z najwyższą ilością punktów wzięli udział w II etapie, czyli części ustnej. Uczniowie, którzy najlepiej poradzili sobie w obu częściach konkursu, otrzymali dyplomy i nagrody.
Czytaj całość
 
Akcja przedświątecznych wypieków w DPS
W dniu 9.12.2019 r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w akcji wypiekania świątecznych ciastek dla mieszkańców DPS w Bełchatowie. Kulinarne talenty mogły tym razem zaprezentować uczennice z 1 klasy policyjno – wojskowej wraz z nauczycielami Agnieszką Jędrzejewską – Florczyk i Barbarą Gajdą. Najciekawszym momentem naszej kulinarnej przygody było zdobienie ciastek lukrem i kolorowymi cukierkami. Fantazyjne kształty i zapach naszych wypieków przypominał, że „dużymi krokami” zbliżają się nasze ulubione święta Bożego Narodzenia. Cieszymy się, że mogliśmy wnieść trochę radości do życia mieszkańców DPS. Dzięki naszej akcji będą mogli nas również wspominać w tym pięknym świątecznym czasie.
Czytaj całość
 
ABC Bezpieczeństwa Młodego Kierowcy
W dniu 5 grudnia 2019 roku odbył się finał konkursu ABC Bezpieczeństwa Młodego Kierowcy. Po rozwiązaniu zadań testowych i emocjonującej dogrywce wyłoniono zwycięzców. Nasz uczeń Adrian Rejmicz z klasy IIDTe zajął piąte miejsce.
Artykuł i fotorelacja
http://www.powiat-belchatowski.pl
Czytaj całość
 
TENIS STOŁOWY
03.12.19 r. odbyły się w Zelowie powiatowe zawody w tenisie stołowym. Po bardzo dobrej grze nasza drużyna zajęła drugie miejsce, kwalifikując się na zawody rejonowe, na których po zaciętej walce nasi chłopcy zajęli szóste miejsce. Naszą szkołę reprezentowali Adrian Rejmicz, Mateusz Miarka oraz Bartosz Szymczak.
Czytaj całość
 
Mikołajki w Pizzerii Fenix
Dnia 10.12.2018 r. uczniowie klasy 1bh wraz z panią wychowawczynią Izabelą Kurkowską udali się na wspólną wycieczkę do pobliskiej Pizzerii Fenix w Bełchatowie. Wyjście to zostało zorganizowane z okazji Mikołajek. Celem wycieczki było miłe spędzenie czasu, integracja klasy oraz uwrażliwienie młodzieży na kulturalne zachowanie się w restauracji. Wycieczka była bardzo udana, dlatego zamierzamy organizować dalsze wspólne wyjścia.
Czytaj całość
 
Konkurs języka angielskiego
W dniu 5 grudnia 2019 r. odbył się pierwszy szkolny konkurs języka angielskiego „The Best of the Best” dla uczniów naszej szkoły. Konkurs został zorganizowany pod patronatem Szkoły SAN.
Udział w konkursie wzięło  32 uczniów z różnych klas. Pierwszy etap konkursu polegał na ćwiczeniach związanych z rozumieniem tekstu słuchanego i czytanego na poziomie rozszerzonym. Potem testy zostały sprawdzone i wyłoniono 15 osób z najlepszymi wynikami. Następny drugi etap, który okazał się bardzo trudny, polegał na słuchaniu fragmentów powieści i piosenki w języku angielskim i uzupełnianiu luk w tekstach.
Czytaj całość
 
Szkolny konkurs z języka angielskiego i niemieckiego
Konkurs „Co wiesz o krajach anglo i niemieckojęzycznych?” odbędzie się 11 grudnia o godz. 9:40 w holu przed aulą. Serdecznie zapraszamy uczniów klas 1-2 liceum i technikum biorących udział w konkursie.
Powodzenia i do zobaczenia!!!
 
"Mam Talent"
W mikołajkowy piątek odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu „Mam Talent”. Uczestnicy zaprezentowali swoje szczególne uzdolnienia, nie tylko w typowych jak na ten konkurs dziedzinach, takich jak wokal, gra na instrumentach muzycznych, pisanie i recytowanie wierszy, stand-up, czy fotografia artystyczna, ale również w tworzeniu małych form z papieru (origami), czy mini-dzieł sztuki kulinarnej (wypieki).
Czytaj całość
 
Nietypowa godzina wychowawcza
Dnia 3.12.2019 r. uczniowie klasy I Ig TE i III Ie Te uczestniczyli w spotkaniu z absolwentem naszej szkoły (Liceum Wojskowego), a obecnie terapeutą i psychologiem w Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim – Panem Marcinem Grzybowskim. Wychowawczynie: Renata Bartoszewska i Izabela Jarzecka postanowiły zaprosić na lekcję do dyspozycji wychowawcy funkcjonariusza z Aresztu Śledczego. Pan Grzybowski przeprowadził zajęcia z zakresu profilaktyki uzależnień na temat „Człowiek twórczy, a używki."
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w szachach drużynowych
29 listopada uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Powiatu Bełchatowskiego w szachach drużynowych. Zawody organizowane były w ramach Licealiady 2019/20. Zawodnicy w składzie: Agnieszka Freus, Arek Łażewski, Jakub Kusiak, Bruno Schabowicz, Brajan Rychliński wywalczyli III miejsce, ustępując miejsca drużynie z ZSP w Kleszczowie i drużynie ZSP nr 2 w Bełchatowie. Gratulujemy!!!
Czytaj całość
 
MIKOŁAJKI
06.12.2019 MIKOŁAJKI - kto przebrany niepytany!!!
Samorząd Uczniowski zaprasza do wspólnej zabawy.
 
Konkurs języka angielskiego
Konkurs języka angielskiego "The Best of the Best" odbędzie się 5 grudnia w sali 218 o godz. 9:00.
 
Dzień Seniora w DPS
W dniu 21.11.2019 r. uczniowie klas Ip/w LO, IIIp LO i III B TE wraz z nauczycielami p. Barbarą Gajdą, Anną Jaszczak, Agnieszką Jędrzejewską - Florczyk udali się do bełchatowskiego Domu Pomocy Społecznej, by świętować Dzień Seniora. Pensjonariusze brali udział w odgadywaniu znanych przysłów oraz w konkursie „Ciepło - zimno”, który polegał na odnajdywaniu słodkich lub owocowych niespodzianek.
Czytaj całość
 
Zwycięstwo Naszej Drużyny!!!
W dniu 27.11.2019 r. uczniowie Naszej Szkoły wzięli udział w V Jesiennych Spotkaniach Młodych Krwiodawców, zorganizowanych z okazji obchodów 100-lecia powstania Polskiego Czerwonego Krzyża.
Ideą tych spotkań jest integracja środowisk młodzieży ze szkół ponadpodstawowych i kadry pedagogicznej poprzez aktywność fizyczną, popularyzacja honorowego krwiodawstwa oraz rejestracja potencjalnych dawców szpiku kostnego wśród młodzieży powiatu bełchatowskiego.
Czytaj całość
 
AKCJA KRWIODAWSTWA!!!
W dniu 29 listopada (piątek) 2019 r., w godz. 9.00-12.00, w naszej szkole (hol przed aulą) odbędzie się akcja oddawania krwi. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów!!!
Przypominamy jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.

Do zobaczenia
Agnieszka Wróblewska
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1679

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”