OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
DRODZY UCZNIOWIE I PRACOWNICY SZKOŁY!
Nasza szkoła w tym roku przyłącza się do akcji „Szlachetna paczka”. W związku z tym na terenie naszej szkoły odbędzie się zbiórka datków w dniach 5-7 XII 2016r., z których wolontariat szkolny stworzy paczki dla rodzin z naszej okolicy. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie.

Wesołych świąt życzy wolontariat szkolny!
 
III edycja Powiatowego Konkursu Poezji Anglojęzycznej "Turniej Jednego Wiersza"
1 grudnia w czytelni szkolnej odbyła się III edycja Powiatowego Konkursu Poezji Anglojęzycznej.
W konkursie wzięli udział uczniowie z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu bełchatowskiego: z ZSP nr 3 w Bełchatowie, z ZSP w Zelowie i z Samorządowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bełchatowie. Celem konkursu było popularyzowanie literatury państw angielskiego obszaru językowego oraz motywowanie uczniów do nauki języków obcych i poznania kultury państw angielskiego obszaru językowego, jak również stworzenie uczniom możliwości zaprezentowania swoich umiejętności językowych i artystycznych.
Czytaj całość
 
Znamy laureatów konkursu na recenzję pt. "Co warto czytać"!
W październiku biblioteka szkolna zaprosiła do udziału w konkursie literackim pt. „Co warto czytać”. Zadaniem uczestników było napisanie recenzji wybranej przez siebie książki. Do konkursu przystąpiło 35 uczestników. Najczęściej wybierano powieści fantasy, Sapkowskiego i Tolkiena. Polecano również lektury, np. „Lalkę”, „Makbeta”, „Zdążyć przed Panem Bogiem”.
Czytaj całość
 
Łamańce językowe w bibliotece szkolnej
Klasy IAe i IIIi Technikum Energetycznego uczestniczyły w happeningu „Łamańce językowe-Tongue Twisters”, który się odbył w bibliotece szkolnej 29 listopada 2016r.
Czy pamiętacie, z jakiego filmu pochodzi cytat: Grzegorz Brzęczyszczykiewicz, Chrząszczyżewoszyce powiat Łękołody? - To oczywiście fikcyjne dane osobowe bohatera „Jak rozpętałem II wojnę światową”. Ich wymowa i zapis sprawiły niemały kłopot niemieckiemu protokolantowi. Nasi uczniowie i nauczyciele nie mieli problemu z pytaniami  Czy tata czyta cytaty Tacyta?  I cóż, że ze Szwecji w czasie suszy suchą szosą Sasza szedł?
Czytaj całość
 
"Przyłapani na czytaniu" - rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego
23 listopada w czytelni szkolnej odbyło się wręczenie nagród autorom najlepszych prac w konkursie fotograficznym. Zgłoszone prace dowodzą, że czytaniu można oddawać się w każdym wieku, w różnych miejscach i czasie. Dziękujemy uczestnikom za piękne zdjęcia i zapraszamy do biblioteki szkolnej na wystawę pokonkursową.
Nagrody ufundowali: kino Helios i Społeczna Akademia Nauk.
Czytaj całość
 
Wszystko zaczęło się od książki... - spotkanie z podróżniczką, panią Renatą Musiał
23 listopada pani Renata Musiał, z zamiłowania podróżniczka i fanka książek o podróżach, spotkała się z uczniami i nauczycielami ZSP nr 3. Opowiedziała o swoich doświadczeniach  globtroterki, o wyprawach: Jedwabnym Szlakiem, koleją transsyberyjską, podróżach do Chin, Mongolii, Kazachstanu, Gruzji, Peru. Prelekcję wzbogaciła prezentacja zdjęć, przedstawiających zarówno egzotyczne krajobrazy, jak i spotkane osoby. Pani Renata zachęciła młodzież do poznawania innych krajów i ich mieszkańców, ich kultury, obyczajów, muzyki, kuchni.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE

                                                                                                                      

OGŁOSZENIE
o naborze na wolne stanowisko urzędnicze –
referenta ds. kancelarii szkoły
W ZESPOLE SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH NR 3 W BEŁCHATOWIE
 

Czytaj całość

 
Matura - co dalej?
W ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim dnia 1 grudnia 2016r. zostały przeprowadzone warsztaty na temat „Matura – co dalej? Rozważ - nie szalej” – badanie predyspozycji zawodowych.
Czytaj całość
 
Uniwersytet Łódzki z wizytą u nas
Dnia 29 listopada 2016 roku odbył się wykład w języku angielskim na temat: Aspekty kultury brytyjskiej. Symbole Wielkiej Brytanii i Wysp Brytyjskich poprowadzony przez Pana doktora Grzegorza Zinkiewicza.
Czytaj całość
 
Stypendium Prezesa Rady Ministrów
21 listopada 2016 r. w Łodzi odbyła się uroczystość wręczenia tegorocznych stypendiów Prezesa Rady Ministrów dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Stypendia otrzymali: Samuel Strąk - uczeń klasy IIs/w IV LO oraz Jakub Kowalczyk - uczeń klasy IIIi TE. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymało 238 uczniów z terenu województwa łódzkiego.
Czytaj całość
 
Stypendium naukowe
Tomasz Przerywacz, młodzieżowy członek SzKSEP przy ZSP nr 3 w Bełchatowie, uczeń klasy IVc TE, otrzymał stypendium naukowe z Funduszu Stypendialnego Stowarzyszenia Elektryków Polskich.
Celem Funduszu jest wyróżnianie najlepszych uczniów, studentów i młodych pracowników nauki oraz popularyzowanie działalności Stowarzyszenia Elektryków Polskich wśród  młodzieży szkół średnich i wyższych.
Stypendia są przyznawane uczniom szkół średnich, studentom i młodym pracownikom nauki szkół wyższych o kierunku szeroko rozumianej elektryki i informatyki.
Czytaj całość
 
Nowości wydawnicze w naszej bibliotece
Biblioteka szkolna zakupiła w ramach projektu "Książki naszych marzeń" ponad 300 nowości wydawniczych. Wśród nich znajdziemy literaturę fantasy, science-fiction, powieści przygodowe, obyczajowe, historyczne, sensacyjne, biografie, reportaże oraz powieści w języku angielskim.
 
 
Zapobieganie uzależnieniom
16 listopada 2016 r. w ramach profilaktyki przeciwalkoholowej – zapobieganie uzależnieniom, odbyło się spotkanie informacyjne z przedstawicielami Klubu AA.
W spotkaniu brały udział klasy IVc, IVb, IVgm oraz IIIb Technikum Energetycznego.
Organizatorami spotkania byli: pani Zdzisława Sykuła, pani Małgorzata Warzyńska oraz pan Damian Maślanka.
 
Symulacyjna gra ekonomiczna
Z okazji Międzynarodowego Tygodnia Przedsiębiorczości w dniach 15 – 16.11.2016r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w symulacyjnej grze ekonomicznej. W trakcie rozgrywek gracze wcielali się w role historycznych przedsiębiorców. Produkowali, handlowali z innymi graczami na jarmarkach i gromadzili towary niezbędne do zrealizowania wypraw handlowych do wybranych miast Europy.
Gra służyła zaprezentowaniu i analizie podstawowych zjawisk rynkowych (np. spółka, klaster, konkurencja, współpraca) oraz integracji grupy poprzez luźną rozgrywkę.
Czytaj całość
 
BEŁCHATOWSKA PIĘTNASTKA
KB Spartakus Bełchatów serdecznie zaprasza do udziału w 20 Ulicznym Biegu „BEŁCHATOWSKA PIĘTNASTKA” oraz Biegu Rekreacyjnego na dystansie 5km przy „Bełchatowskiej Piętnastce”, który odbędzie się 20 listopada, podczas którego będziemy propagować pomoc dla małej Ani pt. „Spartakusi i Przyjaciele - stawiają Anię na nóżki”. Celem Wydarzenia jest zebranie środków na rehabilitację dla Ani, która jest jedyną drogą i nadzieją na uzyskanie sprawności i normalne życie.
Czytaj całość
 
V Ogólnopolski Konkurs "Normalizacja i ja"

                                                                                                                      

Image 

Czytaj całość

 

 
Szkolny Konkurs na Elektroniczne Ozdoby Świąteczne
 
Image
 
REGULAMIN KONKURSU "Elektroniczne ozdoby świąteczne" organizowanego przez Szkolne Koło SEP przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie.
 
XIV Bieg Niepodległości
W piątek 10.11.16r. w parku przy Dworku Olszewskich odbył się XIV Bieg Niepodległości z okazji Święta Narodowego. Duży sukces odniosła w nim reprezentacja naszej szkoły, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.
Czytaj całość
 
Oferta pracy
PRACOWNIK DS. REMONTÓW PIECÓW SZKLARSKICH
 
Obchody Święta Niepodległości
Obchody z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie rozpoczął już 10 listopada uroczystym apelem, który odbył się w auli szkolnej z udziałem Dyrekcji Szkoły, grona pedagogicznego oraz uczniów. Uroczystości kontynuowane były w dniu rocznicy 11 listopada w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie. Uroczysta Msza dziękczynna za Ojczyznę odbyła się o godzinie 10:00, podczas której zaprezentował się także Poczet Sztandarowy z naszej szkoły.
Po uroczystościach Pan Dyrektor Piotr Mielczarek złożył kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy POW.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1040

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”