OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Mistrzostwa Polski w Lutowaniu 2019
10 kwietnia 2019 r. we Włocławku rozegrano IV Edycję Mistrzostw Polski w Lutowaniu „RENEX SOLDERING CHAMPIONSHIP POLAND 2019”. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach – uczniów i studentów oraz pracowników firm. W każdej kategorii startuje 70 zawodników podzielonych na 14-osobowe grupy. W tym roku w kategorii „uczniowie i studenci” startowało 2 uczniów naszej szkoły: Jakub Jakubczyk i Mateusz Krawczyk – uczniowie klasy 4C/D TE, którzy w ramach realizowanego w szkole  projektu „Kosmiczna Wiedza” ukończyli kurs i otrzymali certyfikat IPC. Zadanie konkursowe polegało na zmontowaniu wg schematu obwodu drukowanego złożonego z elementów tht i smd. Na wykonanie zadania przewidziano 45 min., a ocenie podlegały mi.in: liczba wlutowanych elementów, poprawność i czystość montażu, przestrzeganie przez zawodników zasad bhp itp. Wyższą liczbę punktów zdobył Jakub Jakubczyk, który w swojej grupie zdobył 4 miejsce, a w ostatecznej klasyfikacji uplasował się na miejscu 17 – GRATULUJEMY!
Czytaj całość
 
Nabór
 
 
Oferta pracy
BESTGUM POLSKA Sp. z o.o.
Poszukuje kandydatów na stanowisko:
SPAWACZ-ŚLUSARZ
ELEKTRYK
MECHANIK

miejsce wykonywania pracy ROGOWIEC
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
1 kwietnia 2019 roku odbył się Szkolny Konkurs Przyrodniczy, w którym uczestniczyło 46 uczniów naszej szkoły. Po zmaganiach z konkursowymi pytaniami wyłonieni zostali laureaci:
I miejsce – Bartosz Pawłowski- klasa III w
II miejsce - Pluciński Michał – klasa I De
III miejsce – Aleksandra Meyer – klasa II P
Laureatom gratulujemy sukcesu, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, którego tematyka znacznie wykraczała poza podstawę programową realizowaną w ramach poszczególnych przedmiotów przyrodniczych.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Od poniedziałku 29 kwietnia zajęcia dydaktyczne w ZSP nr 3 i CKP będą odbywać się zgodnie z nowym planem lekcji. W tym samym dniu o godz. 15:05 odbędzie się Rada Klasyfikacyjna Klas Maturalnych. Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego Klas Maturalnych odbędzie się we wtorek 30 kwietnia o godz. 13:00. Po uroczystości uczniowie spotykają się z wychowawcami w salach lekcyjnych.
 
OGŁOSZENIE
Ze względu na trwający w naszej szkole strajk nauczycieli uroczystość zakończenia roku szkolnego dla uczniów kl. III LO i IV TE planowana na dn. 26.04.2019 r. NIE ODBĘDZIE SIĘ.
O nowym terminie zostaną Państwo poinformowani drogą elektroniczną.
 
KOMUNIKAT
Od dnia 08.04.2019 r. do odwołania w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbędzie się strajk nauczycieli i pracowników szkoły. W związku z powyższym część zajęć dydaktycznych może odbyć się w formie zajęć opiekuńczo – wychowawczych.
Dyrekcja szkoły podejmie wszelkie działania, by zapewnić wszystkim uczniom opiekę na czas strajku.
Prosimy o śledzenie na bieżąco strony internetowej szkoły. Wszelkie informacje związane z organizacją pracy szkoły w czasie strajku prześlemy Państwu również poprzez dziennik elektroniczny.
 
XVI Bełchatowski Turniej Informatyczny
Szkolna Komisja Organizacyjna "BTI" przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zorganizowała po raz XVI Bełchatowski Turniej Informatyczny w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, który się odbył dnia 2 kwietnia 2019 roku. Konkurs odbył się w formie eliminacji testu oraz części finałowej praktycznej.
Czytaj całość
 
Pielgrzymka maturzystów
W dniu 27.03 2019 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w pielgrzymce maturzystów do sanktuarium maryjnego na Jasnej Górze w Częstochowie. Tegoroczni maturzyści w czasie Eucharystii uroczyście złożyli akt zawierzenia się Matce Boskiej Częstochowskiej przed Jej cudownym obrazem. Wcześniej wzięli aktywny udział w Drodze Krzyżowej na jasnogórskich wałach. Miejmy nadzieję, że wspólna modlitwa zaowocuje zdanym pomyślnie egzaminem dojrzałości, a sami maturzyści będą długo jeszcze zbierać duchowe owoce tej pielgrzymki.
Czytaj całość
 
Konkurs
II Powiatowy Konkurs Wiedzy o BHP i Prawie Pracy „BĄDŹ NAJLEPSZY – ZOSTAŃ MISTRZEM!” - wyniki.

Tematem konkursu była szeroko rozumiana tematyka BHP i Prawa Pracy. Konkurs adresowany był do uczniów szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim.
Konkurs odbył się 22 marca pod patronatem Państwowej Inspekcji Pracy – Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, Starostwa Powiatowego w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Czytaj całość
 
Kulturalny EduPower

Relacja z konferencji Kulturalny EduPower, czyli o edukacji kulturowej w Bełchatowie.

https://www.ebelchatow.pl/2019/04/03/kulturalny-edupower

 
KONKURS
9 kwietnia 2019 r. (wtorek) na 3 godz. lekcyjnej w sali nr 11 odbędzie się konkurs „Mistrz pięknego czytania w języku angielskim ”.

Zapisy do konkursu u pani Izabeli Kurkowskiej w sali nr 137.
Serdecznie zapraszamy!!!!
 
Mam Talent
W dniu 2 kwietnia 2019 r. odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu Mam Talent. Uczestnicy zaprezentowali swoje talenty wokalne, plastyczne, sportowe, a nawet umiejętność tworzenia stand-up’u. Całość uświetnił występ pani Anny Jaszczak. Pierwsze miejsce zajęli ex-aequo Zuzanna Brożyna z klasy 2 P/W (śpiew) oraz Dawid Wiewiórowski z klasy 1 D (stand up). Konkurs przygotowały: Izabela Kurkowska, Anna Jaszczak i Dorota Kochalska.
Czytaj całość
 
XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
27 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się XVIII Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Uczestniczyło w nim 38 uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda i wykonanie ćwiczeń sprawdzających znajomość zasad polskiej ortografii.
Uczniowie zmierzyli się m. in. z napisaniem następującego zdania: „Harda horda huraoptymistów (hurraoptymistów) z Hrubieszowa wraz z zawodniczkami Kotwicy Kórnik w drodze powrotnej do Jachranki napotkała na warszawskim Bródnie ultra-Azjatę o kasztanowatordzawych włosach.”
Czytaj całość
 
"Kino na Temat"
To cykl spotkań filmowych w Kinie Helios, które poruszają problemy istotne dla młodzieży w okresie dorastania oraz rozpoczynających dorosłe życie. W ramach oferty edukacyjnej młodzież 15 klas naszej szkoły wraz z opiekunami obejrzała film pt. „Kurier”, który przedstawia jedną z najważniejszych misji Jana Nowaka- Jeziorańskiego. Film Władysława Pasikowskiego opowiada o samotnej misji Kuriera, która miała zadecydować o losach Polski i II wojny światowej.
Czytaj całość
 
Wyjazd do Politechniki Łódzkiej
IV EDYCJA DNI WYDZIAŁU ELEKTRONIKI, ELEKTROTECHNIKI, INFORMATYKI I AUTOMATYKI NA POLITECHNICE ŁÓDZKIEJ

Dnia 26 marca 2019 roku uczniowie Technikum informatycznego z klas IV i, 3A wzięli udział w IV edycji Dni „Wydziału Elektroniki, Elektrotechniki, Informatyki i Automatyki”  na Politechnice Łódzkiej. Dni wydziału zostały połączone z Targami Edukacyjnymi, na których uczniowie zapoznali się  z ofertą dydaktyczną wydziału, jak również wzięli udział w „Forum Pracodawców”. Nasi uczniowie uczestniczyli w warsztatach „Microsoft Azure – przyziemnie o usługach w chmurze”. Następnie poznali strukturę wydziału, zwiedzili laboratoria i pracownie naukowe. Wydarzeniem towarzyszącym dla uczniów było obejrzenie finału Turnieju League of Legends.
Czytaj całość
 
Tomasz Zubilewicz o energii odnawialnej
22 marca naszą szkołę odwiedził popularny i lubiany prezenter pogody – Tomasz Zubilewicz. Spotkanie z uczniami Energetyka nie dotyczyło jednak pogody, poświęcone było odnawialnym źródłom energii.
Relację z tego spotkania i wywiad z gościem znaleźć można na stronach: DD Bełchatów oraz Nasze miasto – Bełchatów.
 
 
Dzień Otwartych Drzwi
15 marca 2019 roku w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Bełchatowie odbył się Dzień Otwartych Drzwi. Naszą szkołę odwiedziło blisko 700 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów Bełchatowa i powiatu bełchatowskiego (Parzno, Kurnos, Janów, Drużbice, Domiechowice, Bujny Szlacheckie, Łękińsko).
Tegoroczni absolwenci tych szkół mogli zapoznać się z ofertą edukacyjną i bazą dydaktyczną ,,Energetyka” oraz Centrum Kształcenia Praktycznego. Dla odwiedzających progi szkoły przygotowano stoiska prezentujące kierunki kształcenia, pokaz musztry w wykonaniu uczniów klas wojskowych i policyjnych.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
Szkolny Konkurs Przyrodniczy odbędzie się 1 kwietnia 2019 r. (poniedziałek) na 3 i 4 godzinie lekcyjnej w sali nr 11.
Wszystkich zgłoszonych uczestników prosimy o punktualne przybycie.
 
Kulturalny EduPower
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie zaprasza do udziału w konferencji: Kulturalny EduPower, czyli o perspektywach edukacji kulturowej w Bełchatowie. Konferencja odbędzie się 3 kwietnia 2019 roku, w godzinach 9.00 - 14.00, w auli naszej szkoły, ul. Czapliniecka 96.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1566

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”