OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Deklaracja na rzecz edukacji przyszłości
Tym, którym leży na sercu dobro polskiej szkoły, proponuję podjęcie wspólnej pracy w ramach deklaracji na rzecz edukacji przyszłości. Wszystkie działania, które realizuje Rząd RP i Ministerstwo Edukacji Narodowej, służą podniesieniu jakości polskiej oświaty i są spełnieniem oczekiwań społeczeństwa.
Założenia realizowanej od 3 lat reformy edukacji były szeroko konsultowane z rodzicami, nauczycielami, dyrektorami szkół i placówek oświatowych oraz z samorządami. Na system edukacji patrzymy całościowo, przez pryzmat potrzeb i oczekiwań ucznia, rodzica i nauczyciela. Zwiększyliśmy nakłady na różne działania edukacyjne o ok. 10 mld zł. Zmniejszamy również ubóstwo wśród dzieci i młodzieży, upowszechniamy wychowanie przedszkolne. Dostosowujemy kształcenie i doskonalenie nauczycieli do wyzwań współczesnej szkoły. Rozpoczęliśmy też proces stopniowego podnoszenia wynagrodzeń nauczycieli.

Czytaj calość
 
 
List Pani Minister

List Pani Minister

 

 
Konkurs
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
 
"Kino na temat"
7.02.2019 r. w ramach realizacji programu edukacji medialnej oraz programu profilaktyczno-wychowawczego w obszarze profilaktyki uzależnień uczniowie pięciu klas naszej szkoły ( Ip/w, IIp/w, IIp, IIICeM i III De) uczestniczyli w projekcji filmu "Mój piękny syn" - opartego na faktach, przejmującego dramatu o zmaganiach ojca z problemem narkomanii syna i relacjach w rodzinie dotkniętej tym problemem. Film został wyświetlony w ramach projektu "Kino na temat".
Czytaj całość
 
Podsumowanie współzawodnictwa sportowego
06.02.2018 r. w Miejskim Centrum Kultury w Bełchatowie odbyło się uroczyste podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół powiatu bełchatowskiego w roku szkolnym 2017/2018. Miło nam poinformować, że wyróżnieni zostali dwaj uczniowie naszej szkoły Michał Oracz i Szymon Woźniak, a Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 zajął III miejsce.
Czytaj całość
 
IV Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
7 marca 2019 roku zostanie przeprowadzony etap okręgowy IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Z naszej szkoły do etapu okręgowego awansowało dwóch uczniów: Michał Mielczarek oraz Radosław Kucharczyk z klasy III Ee. Konkurs odbędzie się w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Sieradzu. Gratulujemy i życzymy dalszych.sukcesów.

http://www.zspnr1.nasze.pl/g/KONKURSODNAWIALNA
 
Człowiek - najlepsza inwestycja
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
Czytaj całość
 
Poczta Walentykowa
Z okazji Święta Zakochanych uruchamiamy w naszej szkole Pocztę Walentynkową.
Chcesz wyznać komuś swoje uczucie, prześlij mu walentynkę.
Wysłannicy św. Walentego odwiedzą każdą klasę 06.02.2019 r. wraz ze specjalnie przygotowanymi na tę okazję kartkami świątecznymi. Możesz je przesłać wybranej przez siebie osobie.
Specjalna skrzynka św. Walentego znajdować się będzie przy recepcji szkoły od godziny 10.25.
 
Image
 
 
Akcja krwiodawstwa!!!
Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 7 lutego, w godzinach 9.00-12.00 w holu przed aulą ZSP nr 3.
Przypominam jednocześnie, iż przed oddaniem krwi należy pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.

Do zobaczenia
Agnieszka Wróblewska
 
Konkurs
                                                                                                                                                                                                              
Image
 
 
Czytaj całość
 
Konkurs
Serdecznie zapraszamy do udziału w II WOJEWÓDZKIM KONKURSIE GRAFIKI KOMPUTEROWEJ NA PLAKAT REKLAMUJĄCY WALORY PRZYRODNICZE WOJEWÓDZTWA ŁÓDZKIEGO PN.: „CZYSTE POWIETRZE WOKÓŁ NAS”.

Szczegółowe informacje w załącznikach:
- Regulamin Konkursu,
- Karta zgłoszenia,
- Zasady przetwarzania danych.
 
Z wizytą w Sądzie Rejonowym w Bełchatowie
29.01.2019 r. uczniowie klasy 3 p LO brali udział w wycieczce edukacyjnej. Od godz. 9.00 do 12.00 uczestniczyli w rozprawach sądowych Wydziału Karnego, w charakterze publiczności. Sędzia prowadzący rozprawy zapoznał uczniów ze strukturą Sądu Rejonowego w Bełchatowie oraz opowiedział, na czym polega praca sądu i zawód sędziego. Sędzia szczególną uwagę zwrócił na przykłady przestępstw i wykroczeń popełnianych przez młodych ludzi.
Czytaj całość
 
FOTORELACJA
Klasa I D TE i II b/h BSIST wraz z opiekunami: p. Sykułą, Chmielewską, Rydz i Krawczyk były na wycieczce w Centrum Nauki i Techniki oraz Planetarium EC1 w Łodzi.
Czytaj całość
 
I Powiatowy Konkurs Historyczny "II Rzeczpospolita (1918 - 1939)"
W dniu 30.01.2019 r. w naszej szkole odbył się I Powiatowy Konkurs Historyczny „II Rzeczpospolita (1918 – 1939)”. Udział w nim wzięło 37 uczniów z 9 szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczniów było napisanie testu sprawdzającego wiedzę historyczną o II Rzeczpospolitej. Rywalizacja była niezwykle wyrównana. Po sprawdzeniu prac okazało się, że aż 4 uczniów uzyskało taki sam wynik. W związku z tym przeprowadzono dogrywkę. W jej wyniku wyłoniono zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Drugie miejsce ex aequo zajęli reprezentant I Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie i Paweł Zerka, uczeń klasy I d Technikum Energetycznego. Trzecie miejsce wywalczył Jakub Sośnicki, uczeń klasy III w IV Liceum Ogólnokształcącego w Bełchatowie. Zwycięzcom gratulujemy!
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji czerwiec-lipiec 2019 roku przez uczniów (absolwentów) upływa 18 lutego 2019 roku. Deklaracje należy składać u kierownika zajęć praktycznych (pok. nr 29) lub w sekretariacie.
Ogłoszenie wyników sesji zimowej nastąpi 22 marca 2019 roku. Zgodnie z obowiązującymi przepisami zdający, którzy przystąpili do egzaminu w sesji styczeń-luty 2018 i nie zdali tego egzaminu, w ciągu 7 dni od ogłoszenia wyników mają możliwość złożyć deklarację na sesję czerwiec-lipiec 2019.
 
Konkurs Powiatowy Języka Angielskiego
25 stycznia uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunem p. Izabelą Kurkowską wzięli udział w  Konkursie Powiatowym Języka Angielskiego w Słuchaniu ze Zrozumieniem „Listening to you”. Uczestnicy mieli za zadanie wysłuchać nagrań i rozwiązać związane z nimi zadania. Uczeń klasy IV I Jakub Łakomy zajął piąte miejsce. Gratulujemy.
 
Konkurs historyczny
W dniu 8.01.2019 roku odbył się II Szkolny Konkurs Historyczny „II Rzeczypospolita (1918 – 1939)”. Do udziału w zmaganiach konkursowych przystąpili uczniowie klas I liceum i technikum. Najlepszymi okazali się:
1. Seweryn Sakierski – klasa I p/w LO
2. Paweł Zerka – klasa I d TE
3. Niko Majchrzak – klasa I c/e TE
4. Michał Michalak – klasa I c/e TE
5. Dominik Merk – klasa I c/e TE
Zwycięzcom gratulujemy!
Organizatorami konkursu były: Anna Grzelczak, Gosława Borkowska – Kuśmierz, Anna Moreń.
 
156. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
W dniu 27 stycznia 2019 roku Poczet Sztandarowy Szkoły na zaproszenie Prezydenta Miasta Bełchatowa, Parafii pw. Wszystkich Świętych w Grocholicach i Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 5 w Bełchatowie uczestniczył w uroczystościach 156. Rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego.
Po uroczystościach delegacja ZSP nr 3 złożyła kwiaty pod Pomnikiem Powstańców Styczniowych. W Poczcie Sztandarowym szkołę godnie reprezentowali uczniowie klas I, II i III D technikum.
Czytaj całość
 
KLEMENTYNA w ZSP Nr 3
W dniu 25 stycznia 2019 roku naszą szkołę odwiedziło mobilne laboratorium KLEMENTYNA firmy VAGO. Firma VAGO jest producentem wysokiej jakości, między innymi różnego rodzaju złączek, modułów interfejsowych, elementów i podzespołów automatyki, specjalistycznych narzędzi itp. Podczas zajęć w laboratorium uczniowie zapoznali się z produktami firmy VAGO ze szczególnym uwzględnieniem zastosowania szybkozłączek w układach zasilania i sterowania. Poznali zasady wykonywania połączeń, a także mieli możliwość wykonywania połączeń z wykorzystaniem szybkozłączek. W zajęciach w laboratorium wzięli udział uczniowie klas: II i III D TE, III i IV C TE oraz II B szkoły branżowej I stopnia.
Czytaj całość
 
Nasza szkoła, nasza klasa, nasza kultura...
24 stycznia klasy II P i II P/W wzięły udział w warsztatach „TIK w pracy szkoły – kody QR”. Uczniowie dowiedzieli się, do czego mogą służyć kody QR, w jaki sposób można je odczytać i jak tworzyć. Zajęciom towarzyszyła idea „Nasza szkoła, nasza klasa, nasza kultura...”, która ma zaowocować tym, że w pracowni polonistycznej zawisną kody QR, pokazujące kulturę młodych: film, muzykę, obrazy i inne teksty kultury. Inicjatywie tej patronują pani Anna Moreń i pani Nina Gralczyk oraz Warsztat Teorii i Praktyki Animacyjnej VIGARAT.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1516

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”