OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Europejski Dzień Języków Obcych
W naszej szkole w dniu 26 września odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dla uczniów przewidziane były różne atrakcje, takie jak quiz ze znajomości historii języków, ich pochodzenia, różnorodności, gra 5 sekund, która zawierała pytania z dziedziny geografii, historii czy kultury, np.: wymień 3 stolice, 3 języki oficjalne, 3 głowy państwa, atrakcyjne budowle w Europie itp. Aktywni uczniowie w nagrodę za poprawne odpowiedzi na pytania otrzymywali słodki prezent.
Czytaj całość
 
30 września - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHŁOPAKA
Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopakowi:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej, - Ciastek - tylko tych najsłodszych, - Samochodów - tylko tych najszybszych, - Zabaw - tylko najweselszych, - Przygód - tylko najciekawszych... i butów - takich, co najlżejsze, w których zdobywać będziecie szczyty!

STO LAT PANOWIE!!!
 
Image 
 
IV ENERGOL RUN
 
 
List Ministra Edukacji Narodowej
 
 
SALONY MATURZYSTÓW 23 WRZEŚNIA 2019
Jak co roku we wrześniu uczniowie klas maturalnych biorą udział w Salonach Maturzystów Perspektywy 2019 – największej w Polsce kampanii informacyjnej pomyślanej jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 r. Tym razem gościliśmy na Wydziale Dydaktycznym Udziału Medycznego w Łodzi.
Młodzi ludzie, którzy w przyszłym roku przystąpią do egzaminu maturalnego, mieli możliwość zobaczenia stoisk uczelni, zadawania szeregu pytań o interesujące ich kierunki studiów. Jednocześnie uczestniczyli w spotkaniach organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki którym otrzymali porady, jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości.
Czytaj całość
 
UWAGA - do wszystkich uczniów naszej szkoły!
Jesteś kreatywny, masz talent?
Potrafisz śpiewać, grać na instrumencie muzycznym, recytujesz?
Lubisz występować przed publicznością?
A może komputery lub obsługa nagłośnienia to Twoja pasja?
Lub po prostu bardzo chcesz, bo masz to "coś", głowę pełną pomysłów i zdolności organizacyjne?
Samorząd Uczniowski to miejsce dla Ciebie!!!
Zapraszamy na spotkanie inauguracyjne wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły, dnia 26.09.2019 (czwartek) o godz. 9.40 w sali nr 11.
Iwona Krawczyk
 
"Jeden gram praktyki jest lepszy, niż tona teorii"
Zgodnie z tym powiedzeniem uczniowie klas budowlanych odwiedzają place budowy w Bełchatowie. 12 września 2019 r. klasa 3 Be TE zapoznała się z zasadami wykonywania domów szkieletowych budowanych na osiedlu „Pabianicka 95”. Uczniowie zobaczyli poszczególne etapy tego systemu. Możliwość zobaczenia w praktyce domów w różnym stadium realizacji przedstawia całość prac, jakie mogą na placu budowy wystąpić. Wycieczka pokazała realia pracy na budowie.
Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych
Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie. Waszym zadaniem jest stworzenie w formie plastycznej plakatu promującego Europejski Dzień Języków Obcych, który odbywa się w naszej szkole już 26 września. Format pracy A1, technika dowolna. Prace proszę przynosić do Pani Moniki Gawęda do sali 137 maksymalnie do 25 września. Serdecznie zapraszamy.
 
Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia na Targach Energetycznych ENERGETAB 2019
17 września br. uczniowie klas II b i III b Branżowej Szkoły I Stopnia w ramach realizacji programu zajęć specjalistycznych odwiedzili 32. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2019. W tym roku na targach prezentuje swoje produkty prawie 720 wystawców z Polski i 24 krajów Europy, Azji i USA. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej. Gama prezentowanych urządzeń i aparatów była bardzo szeroka: od stacji transformatorowych, rozdzielnic, wyłączników i przekaźników po aparaty i systemy nadzoru, ochrony odgromowej, pomiarów i zabezpieczeń, kable i przewody, agregaty prądotwórcze i urządzenia UPS, fotoogniwa i pompy ciepła, pojazdy specjalistyczne dla energetyki, a także roboty i wiele innych ciekawych rozwiązań. Każdy mógł znaleźć interesujące go nowości.
Czytaj całość
 
Wycieczka na ENERGETAB - największe w Polsce targi energetyki i elektrotechniki
17.09.2019 r. uczniowie klas: II D TE, II D/S TE i III D TE wybrali się na wycieczkę do Bielska-Białej na targi Energetab. Opiekę nad uczniami sprawowali p. Iwona Krawczyk, p. Stanisław Grzelczak i p. Damian Maślanka. Kierownikiem wycieczki i organizatorem wyjazdu była p. Zdzisława Sykuła. ENERGETAB – największe w Polsce targi nowoczesnych urządzeń, aparatury i technologii dla przemysłu energetycznego, to miejsce jednych z najważniejszych spotkań czołowych przedstawicieli branży elektrotechnicznej w Polsce. Na targach prezentuje swoje produkty prawie 720 wystawców nie tylko z Polski, ale i 24 krajów Europy, Azji i USA. Teren targów obejmuje ponad 35 tys. m2 powierzchni ekspozycyjnej, zarówno w hali wielofunkcyjnej, jak i w pawilonach namiotowych oraz terenach otwartych, na których wystawcy mają możliwość ekspozycji wielkogabarytowych i ciężkich eksponatów.
Czytaj całość
 
AKCJA KRWIODAWSTWA!!!
W dniu 18 września (środa) 2019 r., w godz. 9.00-12.00, w naszej szkole (hol przed aulą) odbędzie się akcja oddawania krwi. Zapraszamy wszystkich pełnoletnich uczniów!!!
Przypominamy jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.
 
Obchody 80. Rocznicy wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich 2019
Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w obchodach rocznicowych wybuchu II wojny światowej i obrony Gór Borowskich w dniu 07.09.2019 r. – w Grocholicach.
Program obchodów obejmował:
- Msze Św. w Kościele Wszystkich Świętych.
- Wręczenie statuetek „Rogatywka ppor. Zawilskiego”.
Część patriotyczna:
– Apel poległych i salwa honorowa w wykonaniu Bełchatowskiego Związku Strzeleckiego „Strzelec”
– Składanie kwiatów pod pomnikiem poległych w obronie Ojczyzny na cmentarzu przy ul. Tylnej w Grocholicach.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
W dniu 12.09.2019 r. prosimy o nie parkowanie samochodów na parkingu od strony lodowiska.

Dziękujemy.
 
KOMUNIKAT
Deklaracje do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze, będą przyjmowane do 26 września 2019 r.

Deklaracje do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego, nie są już przyjmowane.
 
Informacja
Termin odbioru świadectw po egzaminie maturalnym w terminie poprawkowym.
Świadectwa maturalne wydawane będą od dnia 11.09.2019 r. od godz. 12:00 w sekretariacie szkoły.
 
OGŁOSZENIE
W dniu 11 września 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w auli szkolnej zebranie Dyrekcji Szkoły z rodzicami uczniów klas pierwszych, a następnie rodzice spotkają się
z wychowawcami w klasach.
W dniu 12 września 2019 r. o godzinie 17.00 odbędzie się w auli szkolnej zebranie Dyrekcji Szkoły z rodzicami uczniów klas drugich, trzecich i czwartych, a następnie rodzice spotkają się z wychowawcami w klasach.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 - fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
Czytaj całość
 
Obchody rocznicy "Cudu nad Wisłą"
W dniu 15.08.2019 r. delegacja uczniów ze sztandarem szkoły oraz Panem Dyrektorem Piotrem Mielczarkiem reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach religijno-patriotycznych w związku z obchodami rocznicy "Cudu nad Wisłą" oraz Święta Wojska Polskiego.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej 2020 roku przez uczniów (absolwentów) upływa 9 września 2019 r. Miejsce składania deklaracji: kierownik zajęć praktycznych (pokój nr 29).
 
Akademia Hagera
W dniu 22.08.2019 roku obyło się pierwsze z cyklu 4 szkoleń dla nauczycieli przedmiotów elektrycznych w ramach projektu „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych”.
W dniu 05.09.2019 roku w pierwszym szkoleniu, w ramach projektu, przeprowadzonym przez pracownika firmy HAGER uczestniczyli uczniowie klas elektrycznych.
Udział w projekcie „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych” to nie tylko cykl szkoleń dla uczniów i nauczycieli ale także cenne pomoce dydaktyczne, które szkoła już pozyskała i w miarę rozwoju współpracy ma możliwości pozyskać. Jest to najnowsza aparatyra łączeniowa i zabezpieczeniowa.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1625

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”