OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Akcja krwiodawstwa!

Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 18 kwietnia (środa) w godzinach 9.00-12.00 w holu przed aulą ZSP nr 3.

Przypominam jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.

Agnieszka Wróblewska

 
Harmonogram
Harmonogram zajęć szkolenia z zakresu SEP dla uczniów.
 
Kongres Powiatów "Dobry Zawód"
Miło Nam poinformować, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie otrzymał zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”, który odbył się we Wrocławiu w dniu 6 kwietnia 2018 r.
Uczniowie naszej szkoły: Jakub Jakubczyk, Mateusz Krawczyk, Paweł Drozdek zaprezentowali na swoim stoisku trzy układy związane z praktyczną nauką zawodu w branży elektronicznej oraz elektrycznej. Merytoryczną opiekę nad uczniami pełnili: wicedyrektor Leszek Stępień, wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie Elżbieta Drzazga, Elżbieta Murlikiewicz oraz Dariusz Ślęzak. Ponadto dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie Piotr Mielczarek z wiceprezesem PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. Ryszardem Wasiłkiem zaprezentowali przykład innowacyjnych działań w zakresie kształcenia zawodowego w branży elektryczno-energetycznej w ramach panelu dyskusyjnego.
Czytaj całość
 
Certyfikaty Akademii Murowania
Uczniowie klasy IB TE, technik budownictwa otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia w zakresie murowania w systemie YTONG. Jest to już drugie szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie tej klasy. Dzięki temu zdobywają doświadczenie i zbierają dokumenty potrzebne w procesie poszukiwania pracy. Gratulujemy!
Czytaj całość
 
Kongres Powiatów
Miło Nam poinformować, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie otrzymał zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”, który odbędzie się we Wrocławiu w dniu 6 kwietnia 2018 r. Nasza Szkoła zaprezentuje na swoim stoisku trzy układy związane z praktyczną nauką zawodu w branży elektronicznej oraz elektrycznej. Ponadto wspólnie z PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. zaprezentujemy przykład innowacyjnych działań w zakresie kształcenia zawodowego w branży elektryczno-energetycznej w formie panelu dyskusyjnego.

Program Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”
 
Drzwi Otwarte w Energetyku
Jaką szkołę wybrać?
Jaki zawód będzie najlepszy?
Liceum, technikum, szkoła branżowa…?

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96.

Gimnazjalisto, jeśli wahasz się przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej – przyjdź do nas. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję, przedstawimy ofertę ZSP nr 3 na rok szkolny 2018/2019.

Czekamy na Ciebie 13 kwietnia 2018 r. (piątek) od godziny 9:00 do 13:00.
 
Image
Czytaj całość
 
KURS OZE II EDYCJA
Informujemy, że 06.04.2018 r. (piątek), o godz. 16:00, w sali nr 49, rozpoczynają się zajęcia II edycji kursu OZE.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
 
Życzenia Wielkanocne

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
Kiermasz wielkanocnych wypieków-fotorelacja

                                                                                                                                                                                                    

Image

Czytaj całość
 
MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW
W piątek 23.03.2018 r. w naszej szkole odbyły się MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ CHŁOPCÓW. Do zawodów zgłosiło się pięć zespołów: ZSP nr 3 Bełchatów, ZSP Kleszczów, ZSP Zelów, I LO Bełchatów i II LO Bełchatów. Nasi uczniowie w grupie rozegrali dwa mecze. W pierwszym pojedynku ulegli II LO B-tów 0:2, w drugim meczu wygrali 2:0 z ZSP Kleszczów. W ostatnim meczu gładko pokonali drużynę z ZSP Zelów i tym samym zajęli III miejsce. W finale spotkały się zespoły z I LO Bełchatów i II LO Bełchatów. 2:0 zwyciężyli chłopcy z „Kochanowskiego” i tym samym wywalczyli sobie możliwość gry na zawodach rejonowych. Wszystkim zawodnikom gratulujemy, a zwycięzcy życzymy awansu na zawody wojewódzkie.
Czytaj całość
 
Uwaga!
Zmiana terminu konkursu.
Konkurs „BEZPIECZNA ELEKTRYCZNOŚĆ” odbędzie się 6 kwietnia.
 
SZKOLNY KONKURS PRZYRODNICZY
Zapraszamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w Szkolnym Konkursie Przyrodniczym, który odbędzie się 18.04.2018 r. Zagadnienie i forma konkursu mają za zadanie pogłębić i zintegrować wiedzę przyrodniczą i ekologiczną realizowaną w ramach biologii, geografii, chemii i fizyki. Wszystkich chętnych uczniów prosimy o zgłoszenie swojego uczestnictwa do p. Ewy Wężyk – Simkowskiej lub p. Agnieszki Karasińskiej – Nowackiej do dnia 13.04.2018 r.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Szkoły w Teście Sprawności Fizycznej
Otwarte Mistrzostwa Szkoły w Teście Sprawności Fizycznej - 28.03.2018 r.
 

Czytaj całość
 
Rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naszą szkołę
23 lutego 2018 r. w sali informatycznej nr 143 odbyło się wręczenie nagród autorom najlepszych prac w konkursie na plakat promujący naszą szkołę. Komisja w składzie Zbigniew Świercz, Anna Marek oraz Iwona Błaszczyk wybrała najlepsze projekty.
Czytaj całość
 
Dzień otwarty
Dzień otwarty na wydziale elektrotechniki, elektroniki, informatyki i automatyki Politechniki Łódzkiej.
Dnia 20.03.2018 roku uczniowie klas maturalnych: IV D TE, IV C/D TE oraz IV i TE uczestniczyli w dniu otwartym na Wydziale Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Dzień Wydziału to coroczne wydarzenie skierowane do studentów i uczniów szkół średnich. Odbywają się wtedy targi pracy, gdzie jest możliwość zapoznania się z ofertami pracy i praktyk w ponad 25 firmach z regionu łódzkiego.
Czytaj całość
 
Koncert muzyki celtyckiej
Dnia 14.03.2018 r. w Auli ZSP nr 3 odbył się "Koncert muzyki celtyckiej". Muzycy z Celtic Trio Agnieszka Kowalska, Paweł Szymiczek i Jacek Woźnica zaprezentowali młodzieży melodie irlandzkie, szkockie i tradycyjne ballady bretońskie. Przedstawili historię muzyki celtyckiej, prezentując instrumenty, stroje i tańce, które są typowe dla tego kręgu kulturowego. To ciekawa forma popularyzacji różnych kultur i rodzajów muzyki wśród młodzieży.
Czytaj całość
 
VIII edycja konkursu "Bezpieczna elektryczność"
Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie "Bezpieczna elektryczność". Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wcześniejsze zadeklarowanie udziału ucznia. Zgłoszenia przyjmuje pani E. Murlikiewicz do dnia 16 marca. Można zgłaszać się bezpośrednio do pani E. Murlikiewicz, do nauczycieli przedmiotów zawodowych elektrycznych lub swoich wychowawców (proszę podać nazwiska uczniów i klasę).
Czytaj całość
 
DNI OTWARTE
DNI OTWARTE NA WYDZIALE FILOLOGICZNYM UNIWERSYTETU ŁÓDZKIEGO

W dniu 09.03.2018 r. uczniowie klasy 2BE i 3I uczestniczyli w warsztatach w języku angielskim, organizowanych przez Uniwersytet Łódzki. Młodzież aktywnie brała udział w zajęciach o różnej tematyce np.: Zrób z nami zabawkę optyczną, Horror na uniwersytecie, Kulinaria w przekładzie połączone z degustacją przysmaków kuchni francuskiej, Tajniki warsztatu tłumaczenia literatury, Język angielski w biznesie, Neologizmy zaczerpnięte z języka angielskiego używane w międzynarodowych korporacjach. Uczniowie zostali zaznajomieni z kierunkami studiów na Uniwersytecie Łódzkim, których ukończenie gwarantuje znalezienie interesujących miejsc pracy.
Czytaj całość
 
SUKCESY JĘZYKOWE
W dniu 7 marca 2018 r. w I LO w Bełchatowie odbył się XVI POWIATOWY KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH „LANDESKUNDE”.
Miło nam poinformować, że wśród laureatów konkursu znalazł się uczeń naszej szkoły z klasy Ii TE Marcel Góralczyk, który zajął 2 miejsce ex aequo z uczennicą z I LO.
Serdecznie gratulujemy!
Czytaj całość
 
III Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Energetyce Odnawialnej
6 marca 2018 r. w Sieradzu odbył się okręgowy etap III Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Energetyce Odnawialnej. Konkurs składał się z 40 pytań teoretycznych oraz 5 zadań. Nasi uczniowie spisali się świetnie: Gawlik Kamil kl. IV Ee zajął 8 miejsce, natomiast Kowal Arkadiusz kl. III Ee zajął 2 miejsce ex aequo. Niestety po długiej dogrywce rywal okazał się lepszy. Gratulujemy świetnych wyników!!! Etap okręgowy wyłania dwie osoby, które awansują do etapu krajowego, który odbędzie się również w Sieradzu.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1336

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”