OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
UWAGA!

W dniu 31 października 2019 r. (czwartek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.

 
"Poznaj swoje prawa w pracy"
W dniu 25 października odbyły się w Naszej Szkole - szkolne eliminacje do konkursu realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi
"Poznaj swoje prawa w pracy".
Z licznego grona uczniów do etapu okręgowego przechodzą:
1. Garbiec Natalia kl. III B-TE
2. Janus Jakub kl. III I-TE

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorzy:
M. Warzyńska
R. Herudziński
 
Prelekcja z zakresu Doradztwa zawodowego
W dniach 22 i 23 października Nasza Szkoła miała zaszczyt gościć panią Dr Ilonę Wilk - Suwa, która przeprowadziła prelekcje z zakresu Doradztwa zawodowego w klasach programowo najwyższych. Tematyka szkolenia to m.in.: "Dokumenty aplikacyjne" oraz "Rozmowa kwalifikacyjna".
Za spotkanie bardzo dziękujemy.
Koordynator: M. Warzyńska
 
Konkursu Wiedzy o Energetyce PW
Dnia 16.10.2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Energetyce Politechniki Warszawskiej. W konkursie brali udział uczniowie klas energetyki odnawialnej.
Celem Konkursu jest promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z energetyką i ochroną środowiska.
Dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do finału: Białek Kamil oraz Włodarczyk Krystian. Gratulujemy!
Finał odbędzie się dnia 26.11.2019 r. w Warszawie. Życzymy dalszych sukcesów!
 
OFERTA PRACY
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej Spółka z o.o. w Bełchatowie poszukuje kandydatów gotowych podjąć pracę na stanowiskach:
- hydraulik,
- elektryk,
- pracownik ogólnobudowlany.
 
Szkolny Klub Wolontariusza
W dniu 3.10.2019 r. uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariusza uczestniczyli w spotkaniu integracyjnym z pensjonariuszami bełchatowskiego Domu Pomocy Społecznej. Udział wzięli uczniowie klas – IIIp LO, II D TE, Ip/w LO. Opiekunami młodzieży i organizatorami spotkania byli nauczyciele: Barbara Gajda, Agnieszka Jędrzejewska – Florczyk, Anna Jaszczak oraz Izabela Kurkowska. Rolę DJ’a, czyli organizatora oprawy muzycznej, przejął Dawid Wiewiórowski z klasy 2D TE. Wspólna zabawa przy super dobranych hitach muzycznych odtwarzanych z profesjonalnego sprzętu oraz zabawy ruchowo – taneczne inicjowane przez Dawida udały się wyśmienicie. Tańczyliśmy „belgijkę” oraz wiele innych tańców z różnych regionów świata. We wspólnym „pociągu” pokonaliśmy „podróż” ku wspólnej super zabawie.
Czytaj całość
 
ENERGOL RUN

W dniu 2 października 2019 roku przy Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 odbył się jak co roku, tradycyjny bieg pod nazwą ENERGOL RUN. Niesprzyjająca aura nie wystraszyła potencjalnych zwycięzców. To były rekordowe zawody pod względem liczebności startujących. 162 uczestników walczyło o tytuł Mistrza szkoły. Dodatkowo była też okazja do ustanowienia nowej życiówki lub sprawdzenia swojej aktualnej kondycji. Zawody mobilizują do dania z siebie kilku procent więcej siły, niż jest się w stanie wykrzesać na lekcji wf. A było się gdzie zmęczyć. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 1 Energola - długość - 1200m wokół naszej szkoły. Cenne nagrody wręczone zostaną podczas uroczystości szkolnej.

Czytaj całość

 
OGŁOSZENIE
W dniu 15.10.2019 r. o godzinie 17.00 w auli szkolnej odbędzie się zebranie z rodzicami uczniów wszystkich klas.
Następnie odbędą się konsultacje z nauczycielami.
 
 
Olimpiada LangTECH Politechnika Łódzka
Wszystkich uczniów, którzy zadeklarowali swój udział w olimpiadzie LangTECH z języka angielskiego, organizowanej przez Politechnikę Łódzką serdecznie zapraszamy na etap szkolny w dniu 15.10.2019 r. na godz. 8:50 do sali nr 60.

Powodzenia!
 
KOMUNIKAT
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie informuje, że dzień 14.10.2019 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktyczno – wychowawczych.
 
 
UWAGA!
W dniu 11.10.2019 r. zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.
 
 
ZAPROSZENIE
Dyrekcja szkoły wraz z Samorządem Uczniowskim ma zaszczyt zaprosić wszystkich nauczycieli, uczniów, rodziców i opiekunów, pracowników administracji i obsługi oraz wszystkich emerytowanych pracowników szkoły na uroczyste obchody Dnia Edukacji Narodowej, które odbędą się 11.10.2019 r. o godzinie 11.30 w auli szkoły.
 
 
Opieka stomatologiczna

Zasady udzielania opieki stomatologicznej w roku szkolnym 2019/2020.

 
Uroczystość z okazji Dnia Patrona
8 października 2019 r. o godzinie 10:00 w auli szkolnej odbędzie się uroczystość z okazji Dnia Patrona.
Jak co roku, w dniu urodzin gen. Ludwika Czyżewskiego, uczniowie spotkają się, by uczcić pamięć Patrona. Przedstawiciele uczniów klas pierwszych złożą uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Na uroczystość zapraszamy rodziców i opiekunów uczniów klas pierwszych Technikum Energetycznego, IV Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Branżowej I Stopnia.
 
Stypendia Motywacyjne Rady Powiatu
30 września na sesji Rady Powiatu odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów związanych z przyznaniem Stypendium motywacyjnego Rady Powiatu w Bełchatowie za wyniki w nauce w roku szkolnym 2018/2019. Stypendium otrzymali absolwenci naszej szkoły – Katarzyna Kilańczyk i Jakub Sośnicki oraz uczniowie: Paweł Zerka (kl. II D TE), Patryk Marczak i Benedykt Bekasiak (kl. IV I TE).
Stypendystom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.
Czytaj całość
 
Europejski Dzień Języków Obcych
W naszej szkole w dniu 26 września odbyły się obchody Europejskiego Dnia Języków Obcych. Dla uczniów przewidziane były różne atrakcje, takie jak quiz ze znajomości historii języków, ich pochodzenia, różnorodności, gra 5 sekund, która zawierała pytania z dziedziny geografii, historii czy kultury, np.: wymień 3 stolice, 3 języki oficjalne, 3 głowy państwa, atrakcyjne budowle w Europie itp. Aktywni uczniowie w nagrodę za poprawne odpowiedzi na pytania otrzymywali słodki prezent.
Czytaj całość
 
30 września - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ CHŁOPAKA
Z okazji Waszego Święta - my, dziewczyny, życzymy każdemu chłopakowi:
- Dziewczyny - tylko tej najfajniejszej, - Ciastek - tylko tych najsłodszych, - Samochodów - tylko tych najszybszych, - Zabaw - tylko najweselszych, - Przygód - tylko najciekawszych... i butów - takich, co najlżejsze, w których zdobywać będziecie szczyty!

STO LAT PANOWIE!!!
 
Image 
 
IV ENERGOL RUN
 
 
List Ministra Edukacji Narodowej
 
 
SALONY MATURZYSTÓW 23 WRZEŚNIA 2019
Jak co roku we wrześniu uczniowie klas maturalnych biorą udział w Salonach Maturzystów Perspektywy 2019 – największej w Polsce kampanii informacyjnej pomyślanej jako pomoc w ważnych wyborach stojących przed maturzystami 2020 r. Tym razem gościliśmy na Wydziale Dydaktycznym Udziału Medycznego w Łodzi.
Młodzi ludzie, którzy w przyszłym roku przystąpią do egzaminu maturalnego, mieli możliwość zobaczenia stoisk uczelni, zadawania szeregu pytań o interesujące ich kierunki studiów. Jednocześnie uczestniczyli w spotkaniach organizowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, dzięki którym otrzymali porady, jak najlepiej zdać egzamin dojrzałości.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 181 - 200 z 1640

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”