OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Obchody rocznicy "Cudu nad Wisłą"
W dniu 15.08.2019 r. delegacja uczniów ze sztandarem szkoły oraz Panem Dyrektorem Piotrem Mielczarkiem reprezentowała naszą szkołę w uroczystościach religijno-patriotycznych w związku z obchodami rocznicy "Cudu nad Wisłą" oraz Święta Wojska Polskiego.
Czytaj całość
 
KOMUNIKAT
Termin złożenia deklaracji przystąpienia do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej 2020 roku przez uczniów (absolwentów) upływa 9 września 2019 r. Miejsce składania deklaracji: kierownik zajęć praktycznych (pokój nr 29).
 
Akademia Hagera
W dniu 22.08.2019 roku obyło się pierwsze z cyklu 4 szkoleń dla nauczycieli przedmiotów elektrycznych w ramach projektu „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych”.
W dniu 05.09.2019 roku w pierwszym szkoleniu, w ramach projektu, przeprowadzonym przez pracownika firmy HAGER uczestniczyli uczniowie klas elektrycznych.
Udział w projekcie „Akademia Hagera dla Szkół Technicznych” to nie tylko cykl szkoleń dla uczniów i nauczycieli ale także cenne pomoce dydaktyczne, które szkoła już pozyskała i w miarę rozwoju współpracy ma możliwości pozyskać. Jest to najnowsza aparatyra łączeniowa i zabezpieczeniowa.
Czytaj całość
 
Termin odbioru świadectw i dyplomów zawodowych
Świadectwa potwierdzające kwalifikacje w zawodzie oraz dyplomy potwierdzające kwalifikacje zawodowe wydawane będą w dniu 02.09.2019 r. (poniedziałek) przez wychowawców klas. Po podanym terminie świadectwa i dyplomy odebrać będzie można w sekretariacie szkoły.
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego
W dniu 02.09.2019 r. o godz. 9.00 w auli szkolnej odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas II - IV.
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020 dla uczniów klas I odbędzie się o godz. 10.00.
Następnie odbędą się spotkania uczniów z wychowawcami klas w salach lekcyjnych.
 
Zebranie Rady Pedagogicznej
W dniu 28.08.2019 r. (środa) o godzinie 9.00 w sali nr 11 odbędzie się zebranie Rady Pedagogicznej.

Porządek zebrania.
 
Kurs spawalniczy
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie, naprawa, montaż i obsługa maszyn i urządzeń II”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia spawalnicze w wybranych dwóch metodach oraz zdobędziesz kwalifikacje potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w dwóch kwalifikacjach: MG 20 - Wykonanie i naprawa elementów maszyn, urządzeń i narzędzi oraz MG 17 - Montaż i obsługa maszyn i urządzeń. Zainteresowani projektem mogą składać wypełnione formularze w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96.
Warunki udziału w projekcie są podane w załączniku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Zespole Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.

Informacja i dokumenty.
 
"Wykonywanie robót drogowych IX"
Zapraszamy do udziału w projekcie „Wykonywanie robót drogowych IX”, dzięki któremu uzyskasz uprawnienia operatora sprzętu ciężkiego (jedna maszyna do wyboru) oraz kwalifikację potwierdzającą kwalifikacje w zawodzie: B01 Eksploatacja maszyn i urządzeń drogowych. Wszystkich zainteresowanych prosimy o składanie wypełnionych formularzy w sekretariacie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 oraz wpłatę wpisowego 200 zł. w formie zwrotnej kaucji na konto KSK Biznes: Alior Bank 06 2490 0005 0000 4500 6468 0743. Potwierdzenie dokonania przelewu w formie skanu lub zdjęcia proszę przesłać na adres email: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć lub zgłosić telefonicznie pod numerem +48 575 435 223 lub +48 793 435 224.
Spotkanie organizacyjne oraz pierwsze zajęcia odbędą się w końcu sierpnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie ul. Czapliniecka 96 – o dokładnym terminie poinformujemy.
 
 
Polsko-niemiecka wymiana młodzieży
Uczniowie klas pierwszych w roku szkolnym 2019/2020 już mogą zgłaszać się do udziału w polsko-niemieckiej wymianie młodzieży, organizowanej przez bełchatowskie starostwo, Szkołę Realną w Bad Reichenhall i Stowarzyszenie Europa Union Okręg Berchtesgadener Land. Pierwsze spotkanie z rówieśnikami z Niemiec odbędzie się w dniach 14-18 września w Bełchatowie. Drugą częścią wymiany jest kilkudniowy wyjazd do Bawarii wiosną 2020 roku. Udział w projekcie jest bezpłatny. Warunkiem uczestnictwa w wymianie młodzieży jest przyjęcie przez polskiego ucznia kolegi lub koleżanki z Niemiec na 4 noclegi w swoim domu w dniach 14-18 września. Porozumiewanie się z Bawarczykami odbywa się w języku niemieckim lub angielskim. Polscy i niemieccy uczniowie uczestniczą m.in. we wspólnych zajęciach, warsztatach, wycieczkach, poznają kulturę swoich krajów, szlifują znajomość języków obcych.
Zainteresowane osoby mogą zgłaszać się bezpośrednio do bełchatowskiego starostwa (Zespół ds. Promocji; tel. 44 635 86 95) lub w sekretariacie szkoły. Wystarczy podać swoje imię, nazwisko i numer kontaktowy. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
1. Egzamin pisemny – 20.08.2019 r. godz. 9.00
A. sala nr 6 (hol przed aulą) – matematyka, j. polski
B. sala nr 120 – j. angielski
C. sala nr 122 – matematyka, j. polski (uczniowie z dostosowaniami)
D. sala 111 – j. niemiecki

2. Egzamin ustny z j. angielskiego – 20.08.2019 r. godz. 9.00 sala nr 60

Zdający egzamin maturalny w terminie poprawkowym proszeni są o zgłoszenie się o godz. 8.30 z dokumentem potwierdzającym tożsamość oraz długopisem z czarnym wkładem.
W trakcie egzaminu zdający korzystać może z materiałów pomocniczych określonych w Komunikacie Dyrektora CKE. Szkoła zapewnia zdającym kalkulatory proste, tablice matematyczne i słowniki na egzamin z języka polskiego.
 
Egzamin maturalny w terminie poprawkowym
Do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym może przystąpić absolwent, który nie zdał egzaminu wyłącznie z jednego przedmiotu obowiązkowego w części ustnej ALBO w części pisemnej, pod warunkiem, że:
a) przystąpił do wszystkich egzaminów z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej i w części pisemnej i żaden z tych egzaminów nie został mu unieważniony ORAZ
b) przystąpił do egzaminu z co najmniej jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym w części pisemnej i egzamin ten nie został mu unieważniony.

W  nieprzekraczalnym terminie do 11 lipca 2019 roku składa on w sekretariacie szkoły przewodniczącemu zespołu egzaminacyjnego pisemne oświadczenie o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.

Oświadczenie o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w terminie poprawkowym.
 
Termin odbioru świadectw maturalnych
Świadectwa maturalne wydawane będą w dn. 04.07.2019 r. od godz. 11.30 do godz. 13.00 w sali nr 60. Po podanym terminie świadectwa odebrać będzie można w sekretariacie szkoły.
 
HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH

HARMONOGRAM EGZAMINÓW POPRAWKOWYCH - SIERPIEŃ 2019

 
POSTAW NA SŁOŃCE - KONKURS FILMOWY
Zespół z naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskim konkursie POSTAW NA SŁOŃCE – KONKURS FILMOWY.
"Paladyni Ekologii" w składzie Karolina Grzelak, Maja Kołat, Tomasz Marek, Julia Sikora i Maciej Zawadzki z klasy 1BeM TE zajął 9 miejsce w pierwszym etapie konkursu.

Rywalizacja nadal trwa.
Teraz pora na film:
https://www.youtube.com/watch?v=khwKVijIays&feature=share
Opiekun zespołu: Joanna Napora
 
Ogłoszenie
W dniu 19.06.2019 r. (środa) o godzinie 8:30 na auli odbędzie się zakończenie roku szkolnego.
 
 
KOMUNIKAT
W dniach 10-14 VI zajęcia lekcyjne zostają skrócone do 30 min. - obowiązuje godzinowy rozkład zajęć z poniedziałku (10 VI).
 
 
Spotkanie w Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie
W środę 5 czerwca przywitaliśmy lato z pensjonariuszami Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. W spotkaniu uczestniczyli uczniowie z klasy I CE TE oraz 2B TE. Tradycyjnie były życzenia urodzinowe i upominki dla mieszkańców domu. Ksiądz Emanuel Stańczyk zachęcił wszystkich do zaśpiewania utworów religijnych przy akompaniamencie muzyki gitarowej. Pani Barbara Gajda przeprowadziła wywiad z księdzem Emanuelem. Został zorganizowany konkurs „Kalambury” dla pensjonariuszy. Wszyscy tańczyli w rytm letnich przebojów.
Czytaj całość
 
"Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?" - rozdanie nagród.
I Powiatowy Konkurs Multimedialny „Prąd twoim wrogiem czy przyjacielem?” dla uczniów klas pierwszych.
Tematem konkursu była szeroko rozumiana elektryka i elektryczność. Konkurs adresowany był do uczniów klas pierwszych szkół ponadgimnazjalnych w powiecie bełchatowskim.
Konkurs pod patronatem Częstochowskiego Oddziału SEP, Starostwo Powiatowe w Bełchatowie oraz SAN Bełchatów.
Rozdanie nagród i dyplomów odbyło się na uroczystości w dniu 10 czerwca w ZSP Nr 3 w Bełchatowie.
Czytaj całość
 
INFORMATYKA BEZ GRANIC - BEZPŁATNE WARSZTATY DLA UCZNIÓW
 
 
Konkurs
Zapraszamy do udziału w konkursie dla dzieci i młodzieży polegającym na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie, który trwać będzie od 1 czerwca do 10 września br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.
Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r.
Regulamin konkursu.
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 201 - 220 z 1628

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”