OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Zawody Rejonowe w piłkę nożną chłopców
16.04.2018 r. reprezentacja chłopców z naszej szkoły wzięła udział w zawodach rejonowych w piłkę nożną. Mimo bardzo dobrej postawy i wyrównanej walki piłkarzom nie udało się awansować na zawody wojewódzkie.
Czytaj całość
 
III Edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu
W dniach 18-19 kwietnia 2018 r. we Włocławku rozegrana została III Edycja Mistrzostw Polski w Lutowaniu. W kategorii uczniów i studentów startowało blisko 200 zawodników, wśród nich dwóch uczniów kl. 3c Technikum Energetycznego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie - Jakub Jakubczyk i Mateusz Kiejnig.
Czytaj całość
 
Kongres Górnictwa Węgla Brunatnego
X MIĘDZYNARODOWY KONGRES GÓRNICTWA WĘGLA BRUNATNEGO „WĘGIEL BRUNATNY – DZIŚ I W PRZYSZŁOŚCI”

18 kwietnia uczniowie klas II b TE, III b TE, III c/d TE obejrzeli ekspozycję "Skarbiec Kopalni Bełchatów", zaprezentowaną na stoisku PGE GIEK S.A. - oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Bełchatów, w ramach Kongresu Górnictwa Węgla Brunatnego.
Czytaj całość
 
Szkolny Konkurs Przyrodniczy
17 kwietnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs przyrodniczy integrujący wiedzę z nauk przyrodniczych wokół zagadnień związanych z szeroko pojętą ochroną środowiska przyrodniczego. Konkurs przyrodniczy wpisał się w coroczne obchody Światowego Dnia Ziemi - 22 kwietnia.
Czytaj całość
 
XV Dni Młodego Elektryka na Politechnice Łódzkiej
Wojewódzkie Dni Młodego Elektryka to coroczne wydarzenie skierowane do uczniów techników w województwie łódzkim, organizowane przez Studenckie Koło SEP im. prof. M. Jabłońskiego. W dniu 19. kwietnia 2018 r. reprezentacja szkoły, którą stanowili członkowie młodzieżowi Szkolnego Koła Stowarzyszenia Elektryków Polskich, wzięli udział w XV Wojewódzkich Dniach Młodego Elektryka, które odbyły się na Wydziale Elektrotechniki Elektroniki i Automatyki Politechniki Łódzkiej.
Czytaj całość
 
Obchody 78. rocznicy Zbrodni Katyńskiej
W dniu 15 kwietnia 2018 r. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w Obchodach 78. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej w Parafii Miłosierdzia Bożego w Bełchatowie.
Po uroczystościach delegacja ZSP Nr 3 złożyła kwiaty pod tablicą upamiętniającą Zbrodnię Katyńską.
Szkołę w uroczystościach godnie reprezentowali uczniowie klasy ID, IIICD i IVD TE.
Czytaj całość
 
OFERTA PRACY DLA ABSOLWENTÓW
Firma COBRA ATI poszukuje pracowników na stanowisko INSTALATORA SYSTEMÓW ALARMOWYCH.
Kontakt: tel. 603 125 916.
 
Dzień otwarty w Energetyku
13 kwietnia przeprowadzono w ZSP nr 3 szereg spotkań z uczniami gimnazjów. W ramach Dnia otwartego naszą szkołę odwiedziło kilkuset uczniów ostatnich klas gimnazjalnych z Bełchatowa i powiatu. Nasi goście zostali zapoznani z ofertą edukacyjną na nowy rok szkolny, mieli okazję obejrzeć pracownie ZSP nr 3, warsztaty Centrum Kształcenia Praktycznego, musztrę przygotowaną przez uczniów klas mundurowych oraz spróbować swoich sił na szkolnej strzelnicy. Na pytania młodzieży odpowiadali także współpracujący z naszą szkołą przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, 7 batalionu kawalerii powietrznej z Tomaszowa Mazowieckiego oraz PGE GiEK S.A.
Czytaj całość
 
Mistrzostwa Powiatu w piłce nożnej chłopców
W dniu 09.04.2018 r. odbyły się Powiatowe Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce nożnej chłopców. Zawody rozgrywane były na dwóch boiskach przy II LO Bełchatów i orliku Powiatowego Centrum Sportowego. Reprezentacja naszej szkoły w grupie pokonała drużynę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Szczercowie 3:0 oraz drużynę z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 (5:3). Chłopcy "wyszli" z grupy z pierwszego miejsca i w finale spotkali się z drużyną z Kleszczowa. O zwycięstwie zadecydowały rzuty karne, w których lepsza okazała się drużyna ZSP nr 3, zwyciężając (3:1).
Czytaj całość
 
XVII Powiatowy Konkurs Ortograficzny
Po raz siedemnasty w naszej szkole odbył się Powiatowy Konkurs Ortograficzny. Wzięło w nim udział 34 uczniów, którzy reprezentowali szkoły ponadgimnazjalne z terenu powiatu bełchatowskiego. Zadaniem uczestników konkursu było napisanie dyktanda oraz wykonanie szeregu ćwiczeń ortograficznych. Konkurs rozgrywany był w dwóch kategoriach: kategorii liceów ogólnokształcących i kategorii szkół zawodowych. W tej ostatniej bezkonkurencyjna okazała się reprezentantka naszej szkoły – Anna Badura (uczennica klasy IIIi TE). Wyprzedziła ona uczniów z Technikum Informatycznego w Szczercowie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4 w Bełchatowie. Patronat nad konkursem objął Starosta Powiatu Bełchatowskiego.
Organizatorami konkursu były: Magdalena Fabiszewska i Anna Moreń.
Czytaj całość
 
Otwarte Mistrzostwa w Teście Sprawności Fizycznej
W dniu 28.03.2018 r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa w Teście Sprawności Fizycznej. Wzięli w nim udział nie tylko uczniowie klas wojskowych, policyjnych i strażackich, ale również mieszkańcy Bełchatowa chcący sprawdzić swą sprawność fizyczną. Zaproszenie do sportowej rywalizacji przyjęli także przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Bełchatowie, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie oraz GKS – u Bełchatów. Zadaniem uczestników testu było pokonanie toru przeszkód, który obowiązuje na egzaminie sprawnościowym do służby w policji.
Czytaj całość
 
I miejsce w wojewódzkim konkursie BHP w budownictwie
W dniu 11 kwietnia 2018 roku odbył się organizowany przez Okręgową Inspekcję Pracy w Łodzi wojewódzki etap konkursu BHP w budownictwie, w którym I miejsce zajął Kamil Szymczak z klasy IIB TE. Serdecznie gratulujemy. Szkołę reprezentował również Hubert Zyrka z klasy IB TE.
Aleksandra Wypych - Gamrot
Czytaj całość
 
Akcja krwiodawstwa!

Zapraszam wszystkich pełnoletnich uczniów do wzięcia udziału w akcji krwiodawstwa, która odbędzie się 18 kwietnia (środa) w godzinach 9.00-12.00 w holu przed aulą ZSP nr 3.

Przypominam jednocześnie, iż należy przed oddaniem krwi pić dużo wody i rano zjeść śniadanie. Przychodzimy zdrowi i z dokumentem tożsamości.

Agnieszka Wróblewska

 
Harmonogram
Harmonogram zajęć szkolenia z zakresu SEP dla uczniów.
 
Kongres Powiatów "Dobry Zawód"
Miło Nam poinformować, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie otrzymał zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”, który odbył się we Wrocławiu w dniu 6 kwietnia 2018 r.
Uczniowie naszej szkoły: Jakub Jakubczyk, Mateusz Krawczyk, Paweł Drozdek zaprezentowali na swoim stoisku trzy układy związane z praktyczną nauką zawodu w branży elektronicznej oraz elektrycznej. Merytoryczną opiekę nad uczniami pełnili: wicedyrektor Leszek Stępień, wicedyrektor Centrum Kształcenia Praktycznego w Bełchatowie Elżbieta Drzazga, Elżbieta Murlikiewicz oraz Dariusz Ślęzak. Ponadto dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie Piotr Mielczarek z wiceprezesem PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A. Ryszardem Wasiłkiem zaprezentowali przykład innowacyjnych działań w zakresie kształcenia zawodowego w branży elektryczno-energetycznej w ramach panelu dyskusyjnego.
Czytaj całość
 
Certyfikaty Akademii Murowania
Uczniowie klasy IB TE, technik budownictwa otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia w zakresie murowania w systemie YTONG. Jest to już drugie szkolenie, w którym uczestniczyli uczniowie tej klasy. Dzięki temu zdobywają doświadczenie i zbierają dokumenty potrzebne w procesie poszukiwania pracy. Gratulujemy!
Czytaj całość
 
Kongres Powiatów
Miło Nam poinformować, że Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Bełchatowie otrzymał zaproszenie z Ministerstwa Edukacji Narodowej do współtworzenia Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”, który odbędzie się we Wrocławiu w dniu 6 kwietnia 2018 r. Nasza Szkoła zaprezentuje na swoim stoisku trzy układy związane z praktyczną nauką zawodu w branży elektronicznej oraz elektrycznej. Ponadto wspólnie z PGE Polska Grupa Energetyczna S.A. zaprezentujemy przykład innowacyjnych działań w zakresie kształcenia zawodowego w branży elektryczno-energetycznej w formie panelu dyskusyjnego.

Program Kongresu Powiatów „Dobry Zawód”
 
Drzwi Otwarte w Energetyku
Jaką szkołę wybrać?
Jaki zawód będzie najlepszy?
Liceum, technikum, szkoła branżowa…?

Zapraszamy na Drzwi Otwarte w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3
w Bełchatowie, ul. Czapliniecka 96.

Gimnazjalisto, jeśli wahasz się przed podjęciem decyzji o wyborze szkoły ponadgimnazjalnej – przyjdź do nas. Pomożemy Ci podjąć właściwą decyzję, przedstawimy ofertę ZSP nr 3 na rok szkolny 2018/2019.

Czekamy na Ciebie 13 kwietnia 2018 r. (piątek) od godziny 9:00 do 13:00.
 
Image
Czytaj całość
 
KURS OZE II EDYCJA
Informujemy, że 06.04.2018 r. (piątek), o godz. 16:00, w sali nr 49, rozpoczynają się zajęcia II edycji kursu OZE.
OBECNOŚĆ OBOWIĄZKOWA!
 
Życzenia Wielkanocne

                                                                                                                                                                                                    

Image

 
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 1208

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”