OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA
Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE, jak co roku, ma ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w kolejnej, XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA.
 
Udział w Konkursie polega na wykonaniu indywidualnej (bez pomocy osób trzecich) pracy plastycznej na temat "Świat w kolorach". Dopuszcza się następujące formy prac indywidualnych:
• rysunek (format A4 lub A3) wykonany dowolną techniką,
• praca malarska (format A4 lub A3) wykonana dowolną techniką,
• wycinanka, wydzieranka, kolaż (format A4 lub A3) wykonany dowolną techniką,
• zestaw fotografii (3-5 zdjęć) dowolnego formatu;
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej
Dzień Edukacji Narodowej stał się okazją, aby przypomnieć o roli tych wszystkich, którzy pełnią niezwykle ważną funkcję w życiu młodych ludzi – są przewodnikami, ujawniają pasje, odkrywają talenty, pomagają poznawać świat, inspirują i motywują do podejmowania wyzwań, są współautorami uczniowskich sukcesów. Dlatego 13 października odbyło się spotkanie i koncert przygotowany przez uczniów naszej szkoły. Został on zadedykowany wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom administracji i obsługi. Uczniowie ofiarowali nauczycielom bukiet melodii wraz z odrobiną wzruszeń.
Czytaj całość
 
Dzień Edukacji Narodowej

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
Relacja z biegu pierwszoklasistów
W dniu 10 października 2017 roku przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 odbył się bieg pierwszoklasistów. W końcu udało się przeprowadzić zawody. Uczestnicy mieli do pokonania dystans 1 Energola, dużo czy mało? Zależy od osiągniętego miejsca. Odkrywając tajemnicę długości biegu. Było to 1200m. Niesprzyjająca aura wystraszyła wielu potencjalnych zwycięzców, którzy mogli zdobyć super cenne nagrody od Pana Dyrektora. Mimo tego część młodzieży nie zraziła się i wzięła udział w tej "fascynującej" rywalizacji. Do faworytów "koniecznie" zaliczaliśmy  Wiktorię Konieczną z klasy 1PW, która okazała się najlepsza w powiatowych, indywidualnych biegach przełajowych i zapisała się jako pierwsza w historii szkoły wśród dziewcząt zdobywając drugie miejsce w zawodach wojewódzkich w ramach Licealiady w Uniejowie. Biorąc pod uwagę fakt, że jest dopiero w pierwszej klasie, ma szansę cały czas poprawiać swoje rekordy.
 
 
ZAKOPANE
Na trwającą trzy dni wycieczkę (5-7.10.2017) do „stolicy Tatr” wybrali się uczniowie z klasy IV Ie Technikum Energetycznego. Z Piotrkowa do Krakowa - pociągiem, dalej autobusem do Zakopanego, gdzie dotarli w czwartek po południu. Już pierwszego dnia wyruszyli na górski szlak prowadzący do Hali Kondratowej. Prawdziwym wyzwaniem był jednak drugi dzień – marsz nad Czarny Staw Gąsienicowy w zimowej aurze. W drodze powrotnej odwiedzili Schronisko Murowaniec, aby na chwilę odpocząć i skosztować gorących napojów. Do domu wracali zmęczeni, ale nadal w świetnym nastroju.
Czytaj całość
 
XLIV OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ
Serdecznie zapraszamy do udziału w XLIV edycji Olimpiady Wiedzy Technicznej. Eliminacje szkolne (zawody I stopnia)  odbędą się w piątek 20 października 2017 r. o godz. 9.00. Ze względów organizacyjnych (przygotowanie sal i zestawów testów) prosimy o zgłoszenie swojego udziału do wtorku (17 X) do nauczycieli przedmiotów zawodowych (p. E. Murlikiewicz - elektrycy, p. S. Grzelczak - mechanicy, p. J. Napora - technik budownictwa) lub bezpośrednio do pani Anity Chudzik.
Czytaj całość
 
Oferta pracy
Firma MAJAMI Sp. z o.o. Sp.k.
Poszukuje kandydatów na stanowisko:

Magazynier/Operator wózka widłowego
Miejsce pracy: Bełchatów
Czytaj całość
 
OD SZKOLENIA DO ZATRUDNIENIA
PROJEKT DLA CIEBIE
GWARANTUJĄCY
ZDOBYCIE DOŚWIADCZENIA ZAWODOWEGO
 
Zapraszamy do udziału w programie unijnym współfinansowanym z Europejskiego Funduszu Społecznego, dzięki któremu uzupełnisz lub podniesiesz swoje kwalifikacje.
 
 
Stypendia św. Mikołaja Fundacji Świętego Mikołaja
W naszej szkole uczniowie mogą otrzymać stypendium św. Mikołaja. Regulamin stypendium, wniosek dla ucznia, zasady dokumentowania i obliczania dochodu, karta oceny ucznia oraz inne materiały dostępne są na stronie internetowej: https://stypendia.mikolaj.org.pl.

UWAGA!!!!
Wnioski składamy do środy 11.10.2017 r. do gabinetu nr 62.
Z uwagi na termin składania wniosków proszę o pilny kontakt zainteresowanych stypendium uczniów.
Koordynator – Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk (psycholog szkolny)
Czytaj całość
 
Reaktywacja szczęśliwego numerka!
Od dnia dzisiejszego losujemy szczęśliwy numerek, który zwalnia ucznia z odpowiedzi ustnej! Codziennie rano wyznaczona osoba z Samorządu Uczniowskiego w obecności nauczyciela przed godziną 8.00 losuje szczęśliwy numerek.
Powodzenia.
 
LIGA LEKKOATLETYCZNA
2 października odbyły się na naszym stadionie Powiatowe Zawody Lekkoatletyczne dziewcząt i chłopców. Dziewczyny z naszej szkoły zajęły 3 miejsce zdobywając 981 punktów. Trzech punktów zabrakło im do awansu na zawody rejonowe. Najbardziej wartościowy wynik osiągnęła Wiktoria Konieczna przebiegając 400m w 61,5 sek. co dało naszej drużynie 138 pkt. Barw naszej drużyny broniły: Nikola Dębska, Nina Terkiewicz, Natalia Dziewięcka, Wiktoria Konieczna, Dominika Strzelczyk, Natalia Biegańska, Aleksandra Paszkiewicz, Patrycja Goździewicz, Paulina Gołuch, Patrycja Walos, Natalia Bator i Patrycja Bożek.
Lepiej spisali się chłopcy, którzy zajęli 2 miejsce zdobywając 1024 punkty i awansowali do zawodów rejonowych w Piotrkowie Tryb. Najwartośćiowszym rezultatem popisał się Szymon Woźniak przebiegając 100m w 11,3 sek. co dało drużynie 153 pkt.
Czytaj całość
 
Bieg pierwszoklasistów
Bieg pierwszoklasistów o puchar dyrektora szkoły planowany na 5 października nie odbył się z powodu złej pogody. Bieg odbędzie się 10 października o godz. 12.30.
 
Zaproszenie
Dyrekcja Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 w Bełchatowie zaprasza na inscenizację historyczną bitwy z 1939 roku, która odbędzie się dnia 07.10.2017 r. o godz. 15.30.
 
Image
 
 
Zaproszenie do udziału w zawodach Strzeleckich
Zapraszamy osoby chętne do udziału w zawodach Strzeleckich z okazji Dnia Patrona Szkoły gen. L. Czyżewskiego.
Zawody odbędą się dn. 7.10.2017 r. o godz. 13.00 w Strzelnicy ZSP Nr 3 w Bełchatowie.
Zgłoszenia prosimy przesłać na adres mailowy: Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć , lub bezpośrednio do p. J. Bogackiej i K. Zwolińskiej (pokój nauczycieli wychowania fizycznego) do dn. 5.10.2017 r.
Liczba miejsc ograniczona (max 30 osób). Liczy się kolejność zgłoszeń.
 
Szkolny Klub Wolontariusza
W czwartek 21 września Szkolny Klub Wolontariusza przywitał jesień wraz z mieszkańcami Domu Pomocy Społecznej w Bełchatowie. Imprezę poprowadziła Pani Barbara Gajda oraz Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk. Były życzenia, prezenty dla podopiecznych obchodzących urodziny, a Pani Anna Jaszczak zadedykowała im piosenkę w swoim wykonaniu jako upominek muzyczny. Oprawą muzyczną zajęli się uczniowie naszej szkoły, którzy w rytm szlagierów muzyki biesiadnej tańczyli wraz z podopiecznymi. Odbyły się również jesienne konkursy. Natomiast ksiądz Emanuel Stańczyk zachęcił mieszkańców do wspólnej modlitwy oraz zaprezentował kilka utworów religijnych motywując wszystkich do wspólnego śpiewu z gestami. Jak zwykle podczas naszych spotkań w DPS panowała wspaniała atmosfera radości i zabawy.
Czytaj całość
 
Targi Pracy
W dniu 27.09.2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Targach Pracy, organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży w Piotrkowie Trybunalskim i Młodzieżowe Centrum Kariery OHP w Bełchatowie. Oto krótka fotorelacja z tego wydarzenia.
Czytaj całość
 
78. rocznica wybuchu II wojny światowej
17 września 2017 r. w Klukach odbyły się uroczystości w związku z 78. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Przedstawiciele Grona Pedagogicznego oraz poczet sztandarowy naszej szkoły w składzie: Oskar Marciniak (II d TE), Paweł Drozdek (III c/d TE), Filip Kurzawa (IV c/d TE) oraz Łukasz Niewiadomski (IV d TE), wzięli udział w uroczystościach.
Na obchody uczczenia pamięci żołnierzy polskich poległych w obronie ojczyzny zaprosili: Wójt Gminy Kluki Karol Sikora, Starosta Bełchatowski Waldemar Wyczachowski oraz Proboszcz Parafii NMP Królowej Polski w Klukach ks. Krzysztof Nalepa.
Czytaj całość
 
Salony Maturzystów
We wtorek 26 września uczniowie wszystkich klas maturalnych naszej szkoły uczestniczyli w Salonach Maturzystów Łódź 2017.
Tegoroczny Łódzki Salon Maturzystów odbywał się na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Uczniowie mieli możliwość spotkań z ekspertami Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, którzy dedykowali przyszłorocznym maturzystom ponad 30 godzin wykładów o obowiązkowych i dowolnie wybieranych, popularnych przedmiotach. Nasi uczniowie uczestniczyli w wykładach: Matura z języka polskiego w 2018 roku oraz Matura z matematyki w 2018 roku.
Czytaj całość
 
Bieg pierwszoklasistów

                                                                                                                                                                                                    

Image


 
 
UWAGA!
Zapraszamy wszystkich uczniów chętnych do pracy w SAMORZĄDZIE UCZNIOWSKIM na spotkanie dn. 28.09.2017 r. godz. 11.30, sala 11.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 1077

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”