OOPS. Your Flash player is missing or outdated.Click here to update your player so you can see this content.
Szkolny konkurs

                                                                                                                         

Image

„Co wiesz o krajach anglo i niemieckojęzycznych?”
konkurs dla uczniów klas  1 – 2 liceum i technikum
odbędzie się 11 grudnia 2019 roku o godz. 9.40 w sali 11
Serdecznie zapraszamy!!! Na uczestników czekają cenne nagrody!!!
Chętnych do wzięcia udziału w konkursie prosimy o zgłaszanie się
do Pani R. Bartoszewskiej lub Pani I. Jarzeckiej.

 

 
Konkurs
Szkolny Konkurs Mam Talent 6.12.2019 r.

Wciel się w rolę aktora, piosenkarza, malarza… Nie zmarnuj szansy zaprezentowania swojego talentu i wygrania cennych nagród.
Zapraszamy wszystkich uczniów.
Konkurs odbędzie się w sali nr 11 o godzinie 9.00.
Zgłoszenia do konkursu przyjmują: Izabela Kurkowska, Anna Jaszczak, Agnieszka Jędrzejewska-Florczyk, Barbara Gajda.
 
WYJAZD NA UNIWERSYTET ŁÓDZKI
Dnia 13 listopada 2019 roku w ramach współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Łódzkim uczniowie Technikum klas informatycznych Iig, IIIi, IVa gościli na Wydziale Filologii Angielskiej oraz na Wydziale Zarządzania.
Na początku młodzież uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez Panią dr Aleksandrę Majdzińską-Koczorowicz w języku angielskim na temat "Metafory w naszym życiu - czyli kilka słów o figurach retorycznych". Zajęcia te miały na celu przybliżenie młodzieży wybranych zagadnień z zakresu językoznawstwa kognitywnego, np.: metafory, metonimii, personifikacji, oraz tego, w jaki sposób postrzeganie świata jest odzwierciedlane w formie językowej. Uczniowie bez problemów poradzili sobie z ćwiczeniami i byli bardzo aktywni podczas warsztatu. Pani Doktor była pod wrażeniem umiejętności językowych uczniów, którzy bezbłędnie wykonali ćwiczenia z tak trudnego tematu na poziomie akademickim. Oczywiście niejednokrotnie chwaliła uczniów i ich zaangażowanie.
Czytaj całość
 
Zawody z unihokeja
W środę 13 listopada 2019 r. odbyły się w Zelowie zawody z unihokeja. Po zaciętych rozgrywkach z innymi szkołami nasza drużyna zajęła III miejsce.
 
Czytaj całość
 
Konkurs
Image
 
 
Miejskie Obchody Święta Niepodległości 2019
W dniu 11 listopada 2019 r. Poczet Sztandarowy Szkoły uczestniczył w Miejskich Obchodach Święta Niepodległości. Msza Święta w Intencji Ojczyzny rozpoczęła się o godzinie 10.00 w Parafii pw. Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Bełchatowie odśpiewaniem Hymnu Polski. Po Mszy Świętej nastąpił uroczysty przemarsz na ul. Józefa Piłsudskiego pod Pomnik Marszałka, a po przemówieniach okolicznościowych zostały także przez delegację ZSP Nr 1 złożone kwiaty pod pomnikiem.
Czytaj całość
 
"Szkoła do hymnu"
 
Bieg z okazji Święta Niepodległości
W dniu 7.11.2019 r. w parku przy Dworku Olszewskich odbył się bieg z okazji Święta Niepodległości. W zawodach wzięło udział 45 uczniów z Naszej Szkoły. Najliczniejszą grupę uczestników stanowiła klas I p/wg. Najlepsza wśród dziewcząt okazała się Wiktoria Konieczna, która zajęła II miejsce i otrzymała nagrody rzeczowe. Opiekunami młodzieży byli: p. J. Koszek, p. D. Paduch, p. J. Bogacka.
Czytaj całość
 
LIGA MISTRZÓW w ZSP nr 1 - Halowy Turniej Piłki Nożnej
Europa ma swoją Ligę Mistrzów - będzie miał ją również Energol. Czym różni się Liga Mistrzów od wcześniejszych halowych turniejów o Puchar Dyrektora ZSP nr 1? Różnica jest jedna: dzięki meczom w grupach w początkowych dwóch fazach, wygra najlepszy. Nie będzie mowy o przypadkowym szczęściu. Liczyć się będą umiejętności i ambicja. A co dla kibiców? Ponad 30 meczów, wspaniałe gole, interwencje bramkarzy i wielkie emocje.
Czytaj całość
 
XVII edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA
Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego TĘCZA, organizowanego przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej POKOLENIE. Osoby zainteresowane konkursem proszę o zgłoszenie się do dnia 15 listopada do pani Anity Chudzik (sala 220).
Udział w Konkursie polega na wykonaniu indywidualnej pracy plastycznej na temat "Obraz bliski sercu".
Czytaj całość
 
Akcja "Szkoła do hymnu"
Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza wszystkie szkoły do włączenie się w akcję "Szkoła do hymnu" i wspólnego zaśpiewania "Mazurka Dąbrowskiego" w piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11.
Wymienione klasy, wraz z nauczycielem uczącym na 4 godzinie lekcyjnej, proszone są o przyjście do auli szkolnej, gdzie po krótkiej próbie wspólnie odśpiewamy 4 zwrotki hymnu narodowego.
Czytaj całość
 
OGŁOSZENIE
W dniu 07 listopada 2019 r. o godzinie 17.00 odbędą się zebrania z rodzicami uczniów klas I –III LO, I –IV TE, I –III BS I St.
 
Szkolny Konkurs
Zapraszamy do udziału w konkursie języka angielskiego "The Best of the Best". Konkurs będzie się składał z dwóch części. Pierwsza część - słuchanie ze zrozumieniem, druga część - czytanie ze zrozumieniem. Konkurs odbędzie się 5 grudnia w sali 218.

Zgłoszenia przyjmują: Pani I. Kurkowska sala 218, Pani A. Jaszczak sala 218a.
 
JJ Park Trampolin
05.11.2019 roku uczniowie z klasy I E uczestniczyli w wycieczce do „JJ Park Trampolin” w Bełchatowie. Po profesjonalnej rozgrzewce pod okiem instruktora (absolwenta naszej szkoły), zapoznaniu się z zasadami BHP oraz przedstawieniu walorów rekreacyjnych trampolin, uczestnicy wycieczki korzystali z szeregu atrakcji m.in. ścieżek akrobatycznych, trampolin sportowych oraz basenu wypełnionego gąbkami. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.
Czytaj całość
 
Wyjście na cmentarz
W dniu 28.10.2019 r. uczniowie z klasy 1 policyjno – wojskowej pod opieką nauczycieli Agnieszki Jędrzejewskiej – Florczyk i Barbary Gajdy udali się na bełchatowski cmentarz, by wziąć udział w pracach porządkowania grobów. Akcja odbywała się we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej. Wyjście na cmentarz uczniowie rozpoczęli od zbiórki i krótkiej musztry. Gdy dotarli na miejsce, przed rozpoczęciem prac uroczyście pomodlili się za wszystkich zmarłych i w ten sposób uczcili ich pamięć.
Czytaj całość
 
Sztafetowe biegi przełajowe
08.10.2019 r. odbyły się na Patykach w Zelowie sztafetowe biegi przełajowe.
Skład uczniów naszej szkoły, która zajęła 5 miejsce:
1. Łukasz Nowicki
2. Kacper Kaczmarek
3. Bartosz Kusiak
Czytaj całość
 
UWAGA!

W dniu 31 października 2019 r. (czwartek) zajęcia lekcyjne będą odbywać się wg następującego harmonogramu.

 
"Poznaj swoje prawa w pracy"
W dniu 25 października odbyły się w Naszej Szkole - szkolne eliminacje do konkursu realizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy - Okręgowy Inspektorat Pracy w Łodzi
"Poznaj swoje prawa w pracy".
Z licznego grona uczniów do etapu okręgowego przechodzą:
1. Garbiec Natalia kl. III B-TE
2. Janus Jakub kl. III I-TE

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Koordynatorzy:
M. Warzyńska
R. Herudziński
 
Prelekcja z zakresu Doradztwa zawodowego
W dniach 22 i 23 października Nasza Szkoła miała zaszczyt gościć panią Dr Ilonę Wilk - Suwa, która przeprowadziła prelekcje z zakresu Doradztwa zawodowego w klasach programowo najwyższych. Tematyka szkolenia to m.in.: "Dokumenty aplikacyjne" oraz "Rozmowa kwalifikacyjna".
Za spotkanie bardzo dziękujemy.
Koordynator: M. Warzyńska
 
Konkursu Wiedzy o Energetyce PW
Dnia 16.10.2019 r. w naszej szkole odbył się Konkurs Wiedzy o Energetyce Politechniki Warszawskiej. W konkursie brali udział uczniowie klas energetyki odnawialnej.
Celem Konkursu jest promowanie wśród uczniów zagadnień związanych z energetyką i ochroną środowiska.
Dwoje naszych uczniów zakwalifikowało się do finału: Białek Kamil oraz Włodarczyk Krystian. Gratulujemy!
Finał odbędzie się dnia 26.11.2019 r. w Warszawie. Życzymy dalszych sukcesów!
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 60 z 1516

Misja szkoły

„Jesteśmy szkołą przyszłości. Kształcimy obywateli świata, którzy umieją sprostać wyzwaniom XXI wieku”